העונה השנייה של "הזמר במסכה" יצאה אמש (שבת) לדרך כשהתמנון, הצדפה, האיילה, השיבולת, הרוגלך והתוכי עלו לבמה בזה אחר זה, סיפקו נאמברים מרהיבים וגם כמה רמזים שגרמו לחברי הפאנל ולצופים בבית לפתוח מחברות במטרה לנסות ולזהות מי המפורסמים שמסתתרים מאחורי התחפושות.

לקראת החשיפה הראשונה והמאוד מפתיעה שתיערך הערב (ראשון, אחרי החדשות, קשת 12), נציגת שולחן המומחים, אופירה אסייג, הגיעה ל"חדשות הבוקר" וסיפקה עוד כמה רמזים באשר למפורסם הראשון שייפרד מהמסכה לשלום.

"הערב תהיה חשיפה שאתם תתעלפו ממנה", הבטיחה אופירה בהתלהבות וזרקה לרסקין רמז קטנטן. "מבין כולנו אתה תהיה הכי בהלם. אני לא יודעת אם זה חבר או חברה, אבל אני יכולה להגיד לך שאתה תמות. אני צרחתי כשגיליתי מי נמצא מאחורי המסכה".

בהמשך, סיפרה על ההכנות שהמתמודדים עוברים עד לעלייה לבמה. "מי שנמצא מתחת למסכה הוא לא בהכרח זמר או זמרת. הם שרו, רקדו, התאמנו, ההפקה שם מטורפת. משה קפטן לקח שם כל אחד ואמר להם: 'אתם הולכים לתת את השואו של החיים שלכם'".

הצדפה  (צילום: הזמר במסכה, קשת12)
הצדפה. משחק הניחושים החל | צילום: הזמר במסכה, קשת12

בהמשך, אסייג סיפרה על השיטות שסיגלה לעצמה לזיהוי הסלבריטאים ומה הוביל אותה לניחוש הראשון כשטענה שכוכבת הילדים, מיקי מוכתר, היא הצדפה. "השנה היה לי מאוד קשה. באתי כולי זקופה, ואז לקחתי צעד אחורה ואמרתי - יואו, מה נסגר. עם כל הידע וההיכרות שלי, אני מכירה אנשים, באה מעולם הרדיו ואמורה לזהות".

"אני מסתכלת על הגוף, כי תנועות ידיים שזה משהו שמאוד מסגיר. אמרנו שהצדפה זאת מיקי מוכתר כי מי שמכיר אותה בהופעות יודע שהיא נורא מדברת עם הידיים ומזיזה את הכל. אחר כך אני הולכת לרמזים, אבל השנה הרמזים גיהנום. מה נסגר?".

אופירה תיארה את סדר היום של השופטים מאחורי הקלעים. "אנחנו נמצאים בחדרים נפרדים, סגורים עם מאבטחים ולא יכולים לצאת להתאוורר. למזלי אני לא מעשנת. לא יכולנו לפטפט בינינו ובטח שלא לראות את צוות ההפקה. כל החבר'ה עם המסכות נמצאים בחלק אחר של המתחם עם אבטחה. לבני גנץ אין אבטחה כזאת".

התמנון - "One Day" (צילום: הזמר במסכה, קשת12)
מי יהיה המודח הראשון? | צילום: הזמר במסכה, קשת12

איך האווירה מאחורי הקלעים ביניכם, חברי הפאנל?
"עידו רוזנבלום זאת כימיה. אני מתה על הבחור הזה. הוא מנהל אותנו כי אנחנו חבורת מופרעים. אני יושבת בספסל האחורי, יש לך את סטטיק ובן אל שאני מדליקה אותם בשנייה, את שחר חסון שמטמטם את צדי, וצדי שלא משנה מתי אתה פונה אליו נתקעות לו הפנים. הוא הכוכב של התוכנית. אנחנו מעריצים את צדי, מאוהבים בו. הוא בן 80 פלוס, נשאר איתנו עד ארבע לפנות בוקר, צעיר לנצח, קם, רוקד ושר. פעמיים העונה כשהורידו את המסכה הוא קם ואמר: 'היית איתי אתמול בלילה' וצרחנו מצחוק".