אחרי שפגשנו אמש (שבת) לראשונה את הצדפה, האיילה, השיבולת, הרוגלך, התמנון והתוכי, נשארנו מסוקרנים ובעיקר מבולבלים מהרמזים. מי שמשכה את תשומת ליבנו במיוחד הייתה האיילה, וכששמענו את קולה הנמוך ואת הניחוש של סטטיק עלה בנו החשד: יכול להיות שזאת באמת הדוגמנית סתיו סטרשקו? יצאנו לבדוק וחלקי הפאזל התחברו לנו.

 1. נר לרגלי הקהילה הטרנסג'נדרית
  ברמז הראשון של האיילה, שומרי הראש העניקו לה עוגה עם נר אחד בלבד. לסתיו קריירת משחק מרשימה, החל מסדרות דרמה בהן השתתפה ועד לסרט הקולנוע הישראלי "הנשף", עליו הייתה מועמדת לפרס אופיר לשחקנית הראשית הטובה ביותר. האיילה העידה על עצמה: "אף אחד לא האמין כמה רחוק אגיע, אפילו לא אני". סטרשקו היא השחקנית הטרנסג'נדרית הישראלית הראשונה שהועמדה לפרס אופיר בקטגורית השחקנית, ומכאן אנחנו בטוחים שהנר הראשון והיחיד על העוגה רומז בדיוק על ההישג הזה.
 2. A Natural Woman
  מה נגיד על בחירת השיר הכל כך מדויקת של האיילה? הביצוע של "A Natural Woman" של אריתה פרנקלין האגדית, מתיישב לנו בול עם סיפור חייה של סתיו. בתרגום חופשי: "לא ידעתי מה לא בסדר איתי עד שהנשיקה איתך עזרה לי להבין, עכשיו אני לא בספק יותר לגבי הקיום שלי. אתה גורם לי להרגיש כמו אישה טבעית". מהילדות עסקה סתיו בשאלת הזהות המגדרית שלה, ורק לפני כמה שנים ביקשה שיפנו אליה בלשון נקבה בלבד. סתיו סיפרה לא פעם על כך שהפסידה את הילדות שלה בגלל שפחדה לצאת מהארון ולהבין בדיוק מי היא.
  האיילה נר ראשון  (צילום: הזמר במסכה, קשת 12)
  נר עם משמעות. מי את, האיילה? | צילום: הזמר במסכה, קשת 12
 3. ויוה לה סתיו
  עוד לפני הביצוע המהמם שלה, האיילה נכנסה לבמה עם השיר "דיווה" של דנה אינטרנשיונל, שהיא כמובן סמל לקהילה הטרנסג'נדרית בארץ ומי שהתוותה את הדרך לרבים שבאו אחריה. אבל מעבר לשיר עצמו, בראיונות שנתנה סתיו לאורך השנים היא העידה שיש לא מעט אנשים שבטוחים שהיא דיווה בעצמה.
 4. 1.80 של כריזמה
  שלא תחשבו שלא שמנו לב שבידו, כלומר עידו רוזנבלום, אמר לאיילה שלנו "איזו תמירות". גם אופירה זרקה לאיילה "איזה גבוהה את", ואז נזכרנו - הגובה של סתיו הוא 1.80 מטרים, מכובד לכל הדעות. כשעידו, שמתנשא בעצמו לגובה 1.91, מחמיא למישהי על הגובה - הוא יודע בדיוק על מה הוא מדבר. הרי הוא היחיד שעומד לידה על הבמה ויכול להעריך באמת את הגובה שלה. אז תודה עידו על עבודתך הנאמנה ושחיזקת לנו את הניחוש.
 5. קוביית מזל
  בקובייה שהאיילה הטילה יצאה הספרה שלוש. מסתבר שהספרה הזו מסמלת הרבה בשביל האיילה שלנו. שלוש שנים מחייה, מגיל 15 עד 18, סתיו הייתה ללא קורת גג. בראיונות סיפרה שהסתובבה ברחובות, ישנה על ספסלים ולפעמים גם אצל חברים. מהמקום החשוך שבו הייתה במשך שלוש שנים, סתיו צמחה להיות מי שהיא היום - אישה חזקה ועוצמתית.
  האיילה קובייה (צילום: הזמר במסכה, קשת 12)
  מספר עם משמעות | צילום: הזמר במסכה, קשת 12
 6. באה לנצח
  ברמז, האיילה לוקחת מזוודה ואומרת: "כבר הגעתי לשיא, התחנה הבאה שלי היא הגמר". לא חשבתם שנוכל להתעלם מהמשפט הזה, נכון? אז קבלו את ההסבר שלו. סתיו מדגמנת מסביב לעולם ומתניידת ממקום למקום עם המזוודה שלה, זה נכון, אבל אנחנו חושדים שהיא התכוונה בכלל לשיא אחר שהיא רוצה לשבור. סטרשקו השתתפה בתוכנית ריאליטי והודחה רגע לפני הגמר, והפעם היא לא מתכוונת לעצור ורוצה להוריד את המסכה אחרונה.
 7. תפתחו את הסטורי
  אחד הרמזים העבים שקיבלנו על האיילה הוא תאורת הרינג שנמצא בכל בית של כוכב רשת. אל הרמז הזה מתווסף חשבון האינסטגרם הייחודי שהאיילה מתחזקת - @Ayala_Ofiicial. מיד פתחנו את האינסטוש וגילינו שלדוגמנית הבינלאומית יש חשבון מרשים עם 62 אלף עוקבים ו-352,000 עוקבים בטיקטוק. בהחלט אושיית רשת.
 8. אל תסכמו אותי בוויקיפדיה
  "אני גם איילה, גם גבר, גם אישה - אני הכל מהכל", אמרה האיילה, וזה המשפט שיכול לחתום סופית את הטיעון שלנו. אנחנו לגמרי יכולים לדמיין את סתיו אומרת את המשפט הזה, שהרי קריירת הדוגמנות שלה נסקה גם בזכות המראה האנדרוגני המהמם שלה. היא פחות בעניין של הגדרות, בדיוק כמו האיילה שלנו.