הרבה מונח על הכתפיים של חברי הפאנל בתוכנית הריאליטי ששינתה את פני העולם, הזמר במסכה. הערב (אחרי החדשות, קשת 12) פרק הבכורה נוחת גם בישראל, ואופירה אסייג, צדי צרפתי, שחר חסון וסטטיק ובן אל יתחילו במסע ניחושים אחר הרמזים, בדרך לגלות מי המפורסם שמסתתר מתחת לתחפושת? זה לא יהיה קל אבל גם ממש לא בלתי אפשרי, כמו שחברינו בארה"ב כבר הוכיחו. כל מה שצריך הוא תשומת לב לפרטים הקטנים, כי ברגע שהסלבריטאי יוריד את המסכה, כולכם בוודאות תתפסו את הראש ותגידו – איך לא זיהינו קודם?

אבל עוד לפני שזה קורה, נספר לכם שהפורמט הדרום קוריאני, הצליח לשגע למעלה מ-30 מדינות בעולם. הקונספט הוא תחרות שירה, בה כל זמר במסכה עולה לביצוע, שאחריו הקהל וחברי הפאנל ידרגו את הנאמבר ומי שיקבל את מספר הקולות הנמוך ביותר, יודח מהתחרות ויחשוף את הזהות האמיתית שלו. ככה בזה אחר זה יחשפו הסלבריטאים, עד לגמר שבו המנצח יוריד אחרון את המסכה.ככל שהזמן יעבור בתחרות, ככה גם נקבל יותר ויותר רמזים, מה שאמור לעזור לנו בסאגת הניחושים. בגרסה האמריקאית המשודרת ב-yes Real וב-yes VOD, כבר עובדים במרץ על העונה הרביעית, מה שאומר שחברי הפאנל מאומנים יחסית בזיהוי הסלבריטאים שמולם. למעשה, מי שמחזיק בשיא הניחושים המדויקים הוא רובין ת'יק, עם 21 זיהויים נכונים, מאחוריו נושפות לו בעורף ג'ני מקארתי וניקול שרזינגר עם 17 ניחושים נכונים כל אחת. מה שאי אפשר להגיד על קן ג'ונג, שניחש נכון רק שלושה מתוך המפורסמים שהתמודדו בתחרות. אז במיוחד בשבילו (וכמובן בשבילנו), בדקנו: איך עושים את זה נכון?

תחשבו ביג

ברגע שהזמר במסכה ייחשף, אתם תכירו את הפנים שלו. ככה שכבר מההתחלה, עדיף שתחשבו בגדול ותכוונו לכל הכיוונים. הזמרים לא יגיעו רק מתחום השירה, אלא מהפוליטיקה, התרבות, הספורט והרשימה עוד ארוכה. כך למשל השחקנית טורי ספלינג, ששיחקה בסדרה בוורלי הילס 90210 נחשפה בארה"ב, ואילו ראין ריינולדס טס כל הדרך עד לדרום קוריאה והצליח לשגע את המעריצים שלו שם. אז אמנם אין נוסחה אחת לזיהוי נכון, אבל הדרך הנכונה לגשת לתוכנית היא לפתוח את כיווני המחשבה שלכם, אל תהיו מקובעים, תחשבו בגדול וככה תצליחו.

התחפושת

תראו, צריך להניח ששום דבר לא מקרי. גם התחפושת שמאחוריה מסתתר לו המפורסם, לא רק מרשימה בנראות שלה אלא כנראה מציינת משמעות עמוקה הרבה יותר. תשאלו מה הקשר בין תחפושת הפרח של הזמרת האיקונית משנות ה-70, לבל, אליה? אז ככה, הדיווה שאחראית על הלהיט Lady Marmalade של שנות ה-70, לא עשתה זאת לבד, ומאחורי הסולנית עמדה להקה בשם Patti Labelle and the Bluebells. הפעמוניות הן כמובן סוג של פרח, וכאן אנחנו מתחילים לחבר אחד ועוד אחד. מעבר לקול הדיווה שאי אפשר לפספס, זאת אחת הסיבות ששלושה מתוך ארבעת חברי הפאנל הצליחו לזהות בהצלחה את לבל, כך שאם תרצו לנחש נכון – גם התחפושת היא לגמרי אחד הרמזים.

מספרים ואותיות

אחרי שסיכמנו על המשמעות של התחפושת, כדאי שנשים לב גם למספרים ולכיתובים. הם לא שם במקרה. מתאריכים של ימי הולדת, דרך כותרות בעיתון ועד למספר הגראמיז שמנצנצים בארון – כולם יכולים לדייק אותנו בדרך למטרה. אממה, הם גם יכולים לבלבל, כמו שקרה במקרה של הזמר באו וואו. הוא הסתתר מאחורי מסכת הצפרדע בעונה השלישית, ואחד מהרמזים היה האולימפיאדה בשנת 1966. אוטומטית הראש שלנו רץ לכיווני הספורט, אבל המשמעות האמיתית כאן היא דווקא מקום המגורים שלו. האולימפיאדה באותה שנה התקיימה באטלנטה, ובאו וואו למי שלא יודע, גדל שם. אז שימו לב למספרים ולאותיות ואל תתבלבלו, יכולות להיות להם כמה משמעויות נפרדות.

ידע כללי

אין מה לעשות, אם אתם לא בקיאים בחיים האישיים של המפורסמים בארץ, כדאי שמעכשיו תתחילו לעבוד על הידע הכללי שלכם, כי הוא חשוב במשחק. מעבר למספרים ולפיסות המידע הכתובות, גם לאירועים שהביאו את המתמודד לתוכנית יש משקל. כך למשל, כתב החידה הקשה של ריקי לייק, לא סיפק יותר מדי מידע בנוגע לתחפושת או לתאריכים רלוונטיים, אלא יותר על הרקע האישי ממנו היא מגיעה. מי ששמע על המשברים שחוותה מנחת הטוק שואו זוכת האמי באותה תקופה, כנראה ידע לזהות שדווקא היא זאת שמסתתרת מאחורי המסכה. במקרה הזה, רובין ת'יק היה היחיד לזהות שמדובר בה, ככה שלא סתם הוא מחזיק בשיא הניחושים. כבוד.