פרק הבכורה של הזמר במסכה לא נתן לנו מנוחה, ואם אתם כמונו, כנראה שלא תפסיקו לחקור עד שתמצאו את המפורסמים שמסתתרים מתחת לתחפושות. אז אחרי שטל פרידמן הוריד ממנו את מסכת הקרמבו והסביר את הקשר שלו לרמזים, הבנו שזה לא עומד להיות כל כך פשוט. לכן החלטנו לחפור ולחפור, ולחפש את הרמזים שמובילים למי שמסתתרת מתחת למסכה של המלפפון החמוץ. אפשר להודות שזה לא היה קל בכלל, לעיתים אפילו פקפקנו בזהות שלנו עצמנו, אבל לבסוף הגענו למסקנה שהרמזים מצביעים לעברה של אישה אחת, הלוא היא שרה נתניהו. שנתחיל?

 1. "אם כן, מהפך". איך זה קשור לשרה נתניהו? משתי סיבות. האחת, בשנת 1977 חיים יבין הכריז על מהפך כשהליכוד עלו לשלטון בפעם הראשונה בראשותו של מנחם בגין, וכיום בנימין נתניהו עומד בראשות הליכוד. סיבה שנייה, חברתה הטובה של שרה נתניהו, סנדרה רינגלר, פרצה בתוכנית "מהפך" בתור סטייליסטית, אי שם בשנת 2001.

 2. שמפניה וסיגר. אם יש זוג ששמפניות וסיגרים מתקשרים אליהם, לכאורה כמובן, אלה שרה ובנימין נתניהו. להזכירכם, תיק 1000, לפיו ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה קיבלו במשך חמש שנים סיגרים ושמפניות מאיש העסקים ארנון מילצ'ן, בתמורה לסיוע מול הרשויות בענייני ויזות ומיסים. אז שרה, האם זאת את?

  רמזים המלפפון החמוץ 1 (צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12)
  שמפניה וסיגרים | צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12

 3. "יומני היקר". בשנת 1996, בעלה הראשון של שרה נתניהו, דורון נויברגר, הודיע כי בכוונתו לפרסם עליה ספר, אך לבקשתה, בית המשפט הוציא צו מניעה זמני. כשנתניהו הפסיד בבחירות ב-1999, נויברגר חזר בו מפרסום הספר והוא לא ראה אור מעולם.

  רמזים המלפפון החמוץ 5 (צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12)
  ספר על שרה נתניהו? | צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12

 4. "אני אף פעם לא לבד, תמיד יש סביבי אנשים, אנשי עסקים, פוליטיקאים. השמנה והסלתה של החברה הישראלית". אכן, הגברת נתניהו אף פעם לא לבד, היא פוגשת את מנהיגי העולם, אנשי העסקים והפוליטיקאים הכי בכירים של החברה הישראלית. היא טסה עם רה"מ נתניהו לשלל פגישותיו עם מנהיגי העולם, ביניהם דונלד טראמפ, ולדימיר פוטין ואפילו נשיא אוגנדה, יוורי מוסווני. יש יותר שמנה וסלתה מזה?

 5. יאיר ואבנר נתניהו. מי קרוב יותר לאבנר ויאיר נתניהו, מאשר אמא שרה?

  רמזים המלפפון החמוץ 4 (צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12)
  מי יותר קרוב ליאיר ואבנר נתניהו מאשר שרה? | צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12

 6. "הרגליים תמיד נשארות על הקרקע". כידוע, שרה נתניהו הייתה דיילת באל על, שם פגשה את ביבי ונישאה לו לאחר מכן. לכן לטענתה, למרות שהיא הייתה דיילת, הרגליים שלה תמיד נשארות על הקרקע, וזאת בנוסף לכל הטיסות של בני הזוג נתניהו ברחבי העולם. אנחנו רק זורקים פה ניחוש מושכל, כן?

 7. "קצת בלונדינית". צבע שיערה של שרה נתניהו הוא בלונדיני, אז אולי היא הייתה צינית כשאמרה שהיא "קצת" בלונדינית?

 8. הסימנים A ו-&. על הקיר של המלפפון החמוץ הופיעו צמד הסימנים A ו-&, האם זה קשור לתארים של הגברת נתניהו, B.A ו-M.A? 

  רמזים המלפפון החמוץ 3 (צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12)
  שמתם לב לזה על הקיר? | צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12

 9. תחפושת המלפפון החמוץ. הרמז אולי הכי גדול שאפשר לתת. בפתיחת מושב החורף של הכנסת ה-20, ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם את "נאום החמוצים" ובו תקף בחריפות את האופוזיציה ואת התקשורת על זריעת אווירת חמיצות ודכדוך, למרות שלטענתו ישראל במצב הכי טוב שהיא הייתה (אז בשנת 2017). אולי שרה, אשת ראש הממשלה, לבשה את התחפושת הזאת כתזכורת ל"נאום החמוצים"?

>> רוצים עוד רמזים? היכנסו עכשיו לאינסטגרם או לפייסבוק של הזמר במסכה

ועם זאת, ישנם כמה רמזים שעוד לא הצלחנו לקשר לגברת ראש הממשלה. המלפפונית החמוצה הציגה תמונות של ויקי כנפו ואלי פפושדו, סיפרה שאמה הייתה מלכה ולאביה היה נהג פרטי. חוץ מזה, היא לבשה גלימה אדומה ועליה מוטמע סמיילי מחייך. ואיזה דבר אמיתי היא השיגה בעצמה, למרות ההצלחה של הוריה? אם יש לכם רעיונות אנחנו כאן, ואם לא, פשוט תמשיכו לעקוב כמונו אחרי התוכנית (שלישי ב-21:30, בקשת 12).