הרמזים של "הזמר במסכה" עלו שלב כשבפרק של אמש (ראשון) הציגו לחברי פאנל המומחים רמזים מוחשיים, ביניהם הרמז שהצמידו לדרקון – ציון 720 במבחן הפסיכומטרי. למי שלא יודע, הדרך ללימודי האקדמיה עוברת במבחן הקשה שנקרא פסיכומטרי, כשהציונים בו נעים בין 200 ל-800 נקודות. אם כך, שאפו לדרקון. שם אחד מובהק עלה בניחושים של המומחים והוא השחקן אקי אבני, אבל האמת שלא הצלחנו לגלות כמה אבני קיבל בפסיכומטרי. אז עד שנגלה הערב (שני) מי המפורסם הבא שייחשף בתוכנית, הסתקרנו לדעת מה היו הציונים של סלבס אחרים במבחן הקשה הזה והנה מה שגילינו:

קורין גדעון

המנחה שהחלה את דרכה ככתבת משפטית בגל"צ, התראיינה ל-Xnet, שם צויין כי גדעון סיימה את לימודי התיכון עם ציון בגרות ממוצע של 109, ובפסיכומטרי קיבלה את הציון 740, מה שהקל עליה להתקבל ללימודי משפטים באוניברסיטת תל אביב. ואם זה לא מספיק, את כל זה עשתה תוך כדי שהנחתה תוכניות בפריים טיים. וונדר וומן כבר אמרנו? 

קורין גדעון (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של קורין גדעון)
קורין גדעון, אוקטובר 2019 | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של קורין גדעון

נפתלי בנט

יו"ר מפלגת ימינה ושר הביטחון לשעבר, מרשים לא רק בסקרי המנדטים הנוכחיים, אלא גם ביכולת הלמידה שלו בזמן שירותו הצבאי. בשנת 2018 הוא הגיע לאולפן של אופירה וברקוביץ' בתור שר החינוך דאז, ואופירה שלפה פרט מידע עסיסי אודות ציון הפסיכומטרי שלו. "רק נזכיר שאתה 776 בפסיכומטרי", אמרה המנחה, "ציון ענק, איך מגיעים למספר כזה?". השר ענה בתגובה: "זה היה כשהייתי חייל". בזכות הציון בנט התקבל ללמודי משפטים ומנהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים.

נפתלי בנט (צילום: Photo by Yonatan SindelFlash90)
צילום: Photo by Yonatan SindelFlash90

אילנית לוי

הדוגמנית ומגישת הטלוויזיה האהובה סיפרה לפנאי פלוס שהייתה תלמידה טובה בתיכון, למדה ביולוגיה וכימיה וכשניגשה לפסיכומטרי, קיבלה לא פחות מ-713. אמנם היא לא הייתה יכולה ללמוד רפואה, אבל כל התארים האחרים היו פרוסים בפנייה.

האם אילנית לוי מסתתרת מתחת למסכת היעל? (צילום: מתוך "גלית ואילנית", קשת 12)
המגישה התייחסה לחשדות נגדה בשידור | צילום: מתוך "גלית ואילנית", קשת 12

אורן חזן

הפוליטיקאי המוכר עשה לפני חמש שנים בחינה פסיכומטרית מקוצרת לרגל יום הסטודנט יחד עם עוד מספר חברי כנסת, אך לפי ידיעות אחרונות, טופס הבחינה שלו אבד מסיבה לא ידועה, ונמצא רק אחרי חצות. חזן מצדו טען שאין לו מה להסתיר, כי במבחן האמיתי קיבל 713.

אורן חזן בראיון ל"אנשים" (צילום: מתוך "אנשים", שידורי קשת)
כתבתו של ניב גלבוע | צילום: מתוך "אנשים", שידורי קשת

יונית לוי

את העובדה שהעיתונאית ומגישת המהדורה המרכזית של חדשות 12 דוברת איטלקית שוטפת כולנו מכירים, ובואו זה עדיין לא מונע מאיתנו לחייך בגאווה בכל פעם שזה קורה. אבל אם יש משהו שהצליח לסקרן אותנו באמת זאת שאלת מיליון הדולר, או ה-800 במקרה שלנו - כמה יונית לוי קיבלה במבחן הפסיכומטרי? אז כיאה לדמות הממלכתית שהיא, בטח לא ציפיתם שלוי תשוויץ בציון המושלם שהיא כנראה קיבלה, אבל השמועות אומרות שאכן מדובר בציון המקסימלי שניתן לקבל במבחן, שזה אומר 800 עגול ויפה. עד שיונית תסכים לגלות לנו האם פרט הטריוויה המושלם הזה אכן נכון, אנחנו בוחרים להאמין ותודו שזה נשמע הכי הגיוני שיש.

01.03.20 (צילום: חדשות  12, חברת החדשות)
צילום: חדשות 12, חברת החדשות

בנימין נתניהו

לאחר שהשתחרר מצה''ל, ראש הממשלה התחיל את השכלתו האקדמית בארצות הברית. לקראת פתיחת שנת הלימודים האמריקאית, סיפר ראש הממשלה לכתב ערוץ 7 שעשה את הבחינה בארה"ב, וכי התוצאה המקבילה בארץ לציון שקיבל היא 740. עם הציון הזה הוא החל ללמוד אדריכלות כתואר ראשון ומנהל עסקים כתואר שני.

בנימין נתניהו נואם (צילום: לעמ, קובי גדעון)
בנימין נתניהו נואם | צילום: לעמ, קובי גדעון

אמנם לא הצלחנו לעלות על הקשר של הרמז שנתנו לנו, אבל לגמרי הופתענו לגלות כמה ציונים מאוד מרשימים של אנשים שכל אחד מכיר. אז אם יש לכם רעיון מי הגאון שמסתתר מאחורי תחפושת הדרקון כתבו לנו בתגובות.