ארבע דמויות בלבד נשארו בתוכנית שגורמת לנו לכסוס ציפורניים במתח, אחת מהם תיחשף כבר בשבת הקרובה על הבמה של "הזמר במסכה" (אחרי החדשות בקשת 12). עד שנגלה מי שלישיית הגמר שתשאיר אותנו עוד קצת במתח, בואו נדבר על הכוכב הבלתי מעורער שהצליח להוציא אותנו מריכוז במהלך כל העונה. נכון, היינו אמורים להתרכז ברמזים ובאמת שרוב הזמן הצלחנו לעשות את זה, אבל זאת משימה לא פשוטה כשיש את צדי צרפתי בסביבה. טון הדיבור המיוחד, הידע המוזיקלי הנרחב, האינפוטים ששמורים רק לו ובעיקר פינת ה"מי זה לא" שגורמת לחיוך שלנו להימתח בכל פרק עוד קצת ועוד טיפה. הבנתם כבר שמדובר בקראש?

>>רוצים עוד רמזים? היכנסו עכשיו לאינסטגרם או לפייסבוק של הזמר במסכה

לכבוד הגמר שמתקרב אלינו בצעדי ענק (תשריינו ביומנים את שבת, ה-5.12 בקשת 12) אספנו את הרגעים הכי מבולבלים, מצחיקים ואפילו בטוחים של צדי עם פאנל המומחים. או בשפה של אופירה אסייג - קבלו את מצעד רגעי הדה בסט של הדה בסט מפי האחד והיחיד - צדי "זה לא" צרפתי. תתכוננו, זה עומד להיות מבלבל.

נכנס למצעד על עמידה בשעת השין
לא מספיק שצדי התבלבל מרוב הרמזים שזרקו לנו במהלך התוכנית, גם סטטיק החליט לסחוט את הלימון עד הסוף עם שאלה מאוד פשוטה: איזה שיר שר השור? אם חשבתם שאנחנו מחכים לתשובה, טעות בידיכם, כי כמו שסטטיק יודע לעשות היטב - הדגש הוא על משחק המילים. צדי כמובן התבלבל, ולא הצליח להבין את כוונת המשורר, מה שגרם לרצף שאלות מופלא שמשחקות על האות ש'. בואו נודה בזה, רק גדולי השפה העברית יצליחו לקיים את הדיאלוג הזה, אז קדימה, נראה אתכם אומרים שרה שרה שיר שמח חמש פעמים ברצף.

נכנס למצעד על שירות פרגונים בעת צרה
אם מה שמאפיין את צדי לאורך העונה זה בעיקר הבלבול שלו, אופירה מצטיינת בנושא אחר לגמרי - ביטחון עצמי, בדיוק כמו שהיא אומרת לביתה אמילי בדרך לבית הספר - "בביטחון, בביטחון". העובדה הזאת לא נעלמה מעיניו של צדי, שהחליט לפרגן לקולגה על הכריזמה שלה. אז למרות שחוסר הוודאות אופף אותו בדרך כלל בזמן הניחושים, הוא עדיין מצליח להישאר מרוכז ולהחמיא לקולגות, ורק על זה מגיע לו פרס. 

נכנס למצעד על שהבריח את עידו רוזנבלום ממסעדה
כמו שכבר אמרנו, אם יש דבר אחד שמזוהה עם צדי יותר מחוסר הוודאות לגבי מי המפורסמים במסכות, הוא בלי שום ספק הקאצ' פרייז "זה לא". את מי הוא לא שלל כבר על הסף? עינת שרוף, אליאב אוזן, גלית גיאת (שעוד נגיע אליה) וכן, גם את לינור אברג'יל. וכשזה קרה, עידו רוזנבלום הודה מיד שלא היה רוצה להתיישב עם צדי לארוחה במסעדה. למה? פשוט כי כל מנה בתפריט הוא ישלול לו בהינף עפעף. למרות ההכחשה מצידו של צדי, אנחנו עם המנחה פה, אבל היי, מי שאוכל לבד - אוכל יותר, לא?

נכנס למצעד על תרומתו לחקר צעידת היעל
נתחיל מהסוף. הניחוש האחרון של צדי בנוגע למפורסמת בדמות היעל היה מדויק להפליא, כך שברגע האמת הוא צדק כשטען שגלית גיאת היא זו שמסתתרת מתחת למסכה. אלא שאנחנו מעניקים פה פרסים על הדרך ולאו דווקא על המטרה, אז איך אמרו חז"ל? אוהו כמה שהדרך הייתה ארוכה ומפותלת. אז צדי נפל וקם מ"זאת לא גלית גיאת", ל"אולי משהו בהליכה שלה" ועד תפיסת הראש כשגילה שאכן זו הקולגה הצמודה שהיתלה בו במשך חודשים שלמים. וככה זה נראה.

נכנס למצעד על ביטחון מופרז שלא לצורך
צדי, צדי, מה נאמר ומה נגיד? עונה שלמה חיכינו במתח, כססנו ציפורניים והנה סוף סוף קם המלפפון והיכה את הגנן. לא, לא מדובר בניחוש מוצלח לזהותה של מלפפון חמוץ, אלא דווקא בזיהוי שגוי של הפופקורן כלא אחרת מאשר דפנה דקל. אז על מה המקום הראשון? ביטחון שכמותו עוד לא ראינו. לא עוד חוסר וודאות, נו מור שינויים ברגע האחרון, צדי ליטרלי קם על רגליו והכריז בקול שהוא סוף סוף יודע את התשובה הנכונה, מה שגרם לחברי הפאנל ללכת בעקבותיו מיד. עזבו שבסוף הפופקורן זאת אורנה דץ, רק על הכריזמה הזאת מגיע לו עולם. צדי, כן ירבו כמוך.