הפרקים הראשונים של הזמר במסכה (הערב ב-21:30 קשת 12) הצליחו לבלבל אותנו. ועכשיו, כמו שסטטיק כבר אמר בפרק האחרון - עם כל רמז שמגיע אנחנו רק מתבלבלים יותר. אם עקבתם, בסיום פרק הבכורה חשבנו שהיעל היא נטע אלחמיסטר, התרנגול הוא צחי הלוי ומלפפון חמוץ היא לא אחרת מאשר אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו. עכשיו, כשקיבלנו את הרמזים החדשים, הם הובילו אותנו למסלול אחר לגמרי, ונאמר בזהירות מתונה שהוא מרגיש לנו יותר בטוח, או לפחות מסתדר עם שאר הרמזים. אז תפסנו את הצד של צדי צרפתי ואופירה אסייג, והנה הסיבות למה הגיוני שעינת שרוף היא המלפפונית החמוצה.

>> רוצים עוד רמזים? היכנסו עכשיו לאינסטגרם או לפייסבוק של הזמר במסכה

 1. "גבירותיי ורבותיי, מהפך". בשנת 1977, אביה של עינת שרוף, בן ציון חלפון, נהרג בתאונת דרכים כשהייתה רק בת 14. על האירוע המצער גילינו דרך גוגל, והוא יכול להתחבר למהפך שקרה באותה שנה, כאשר מפלגת הליכוד עלתה לשלטון בראשותו של בגין. כפי שניתן להבין, זה אכן היה מהפך בחייה של שרוף, שאיבדה את אביה בגיל צעיר במיוחד.
 2. "מלפפון חמוץ הוא בודד, ואני בדיוק להפך – אף פעם לא לבד, תמיד יש סביבי אנשים: אנשי עסקים, פוליטיקאים, השמנה והסלתה של החברה הישראלית". התחלנו לעקוב קצת אחרי שרוף ברשת, והבנו שבמסגרת הופעותיה במועדון ה"גנקי", היא מבלה עם כל המי ומי של ישראל – פוליטיקאים, אנשי עסקים, ביניהם שרי אריסון, מיקי שטראוס, עופר נמרודי, וכן, גם אלי פפושדו – מה שמוביל אותנו לרמז הבא.
 3. אלי פפושדו. מסתבר שפפושדו הוא חלק מהברנז'ה של שרוף, שכוללת את חברה הטוב יאיר לפיד, רמי קליינשטיין ועוד שמות רבים ומפורסמים.
 4. שמפניה וסיגר + יאיר נתניהו. יאיר לפיד, הפוליטיקאי וחברה הטובה של שרוף, אוהב לעשן סיגרים. שלא תתבלבלו כמונו, לדעתנו לא סתם הופיעה התמונה של יאיר נתניהו כשהיא אמרה את המילה 'פוליטיקאים', היא כנראה התכוונה ליאיר לפיד. מה גם, ששרוף פרצה לחיינו בראשית שנות ה-2000, כשהופעתה עם יאיר לפיד במועדון הגנקי שודרה בשידור חי בטלוויזיה.
  מלפפון חמוץ (צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12)
  מה הרמז הזה אומר? | צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12
 5. "הרגליים תמיד נשארות על הקרקע". ממה שהצלחנו להבין, פעם בחודש שרוף טסה להופעה בחו"ל, אבל עדיין נשארת נאמנה לארץ ישראל, אותה היא אוהבת כל כך.
 6. "אמא שלי הייתה מלכה, לאבא שלי היה נהג פרטי". לאמא של שרוף קראו מלכה חלפון, ואביה של שרוף היה בן ציון חלפון, לשעבר חבר הכנסת וסגן שר החקלאות, כך שנהג פרטי כנראה היה להם.
 7. ויקי כנפו. שרוף שיחקה בקומדיית המצבים "ויקי ואני", בתור אמה של ויקי (מגי אזרזר). 
  מלפפון חמוץ (צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12)
  מה הקשר בין ויקי קנפו למלפפון חמוץ? | צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12
 8. גלימה אדומה עם סמיילי. שרוף היא מלכת השירה בציבור, ולכן הגלימה. מה פשר הסמיילי? שרוף תמיד מחייכת ומופיעה כדי לשמח אנשים, ולכן היא ההפך הגמור מהתחפושת שלה, מלפפון חמוץ. מה גם, שקראנו כמה ראיונות איתה ובמשך שנים היא התמודדה עם חרדות ממוות, עד שיום אחד החליטה שהיא צריכה ליהנות מהחיים ולכן היא מתמקדת במה שעושה לה טוב. 
  רמזים המלפפון החמוץ 3 (צילום: הזמר במסכה, קשת 12)
  מה משמעות הגלימה האדומה של מלפפון חמוץ? | צילום: הזמר במסכה, קשת 12
 9. תפוזים. שרוף מספרת שאילו לא הייתה זמרת, היא הייתה חקלאית. היא גדלה במושב חצב שבדרום, אוהבת מאוד את ארץ ישראל ומחוברת אליה גם דרך הטיולים וגם דרך השירים. אביה, שהיה חבר כנסת וסגן שר החקלאות, היה גם חקלאי. 
 10. "נואיבה". כששרוף הייתה בת 14, היא נסעה לסיני, לנואיבה, עם החבר'ה שלה מהמושב, ואביה נסע להביא אותה משם כי היא לא רצתה לחזור הביתה. "זה היה הקיץ הכי יפה של חיי, הוודסטוק שלי, נעורים חופשיים", סיפרה שרוף בראיון.
  הרמז השני: מלפפון חמוץ (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
  בדרך לנואיבה? | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12
 11. "הבאר של סבא". שרוף, הפרזנטורית של "עוף טוב" צילמה את הפרסומת למותג בטרמינל של קבוצת "הבאר של סבא", שממוקם בפתח תקווה. 
 12. השלטים "לשיר זה כמו להיות ירדן" ו"נחל עורבים". מסתבר שאת בעלה הראשון, ניר שרוף, היא הכירה בצבא, כאשר היה מ"פ בפלוגת עורב בצנחנים והיא הייתה הפקידה הפלוגתית. בנובמבר 1982, השניים התחתנו ולהם נולדו בנות תאומות. נחשו איך קוראים להן? שיר וירדן.
  הרמז השני: מלפפון חמוץ (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
  מה השלטים אומרים? | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12
 13. "אבל אז החיים שלי קיבלו תפנית מפתיעה". אפשר להתייחס כאן לכמה תפניות בחייה של שרוף. התפנית הראשונה הייתה כששרוף הפכה לאמא ורצתה להיות בחברת אנשים כמוה, אז היא עברה למושב קדש ברנע שבדרום ושם גידלה את בנותיה. התפנית השנייה הם גירושיה מבעלה הראשון, ניר, לאחר קצת יותר מעשור של נישואים. התפנית השלישית קרתה לפני כמה שנים, כאשר גילו לה גידול סרטני ממאיר בשד, בעקבותיו נאלצה לעבור ניתוח והחלמה ארוכה. אפשר כמובן להתייחס גם לתפנית הגדולה שעברה בגיל 14, כאשר אביה נהרג בתאונת דרכים, אבל הרמז הראשון כבר לגמרי מוביל אותנו לשם.
 14. "מהר מאוד מצאתי את עצמי שוקעת בעליבות החיים". אחרי כמה שנים במושב קדש ברנע, שרוף חזרה לעיר ובמקרה התגלגלה לאודישן למחזמר "עלובי החיים".
 15. הקול. צבע הקול והצרידות של המלפפון החמוץ, לגמרי תואמים את קולה של עינת שרוף. אפילו צדי, שהיה כמעט בטוח שזו מירי אלוני, החליט בסוף ללכת עם אופירה בגלל הקול.
 16. האות A. עינת שרוף נולדה בשם ענת חלפון, והאות A מסמלת את שמה הקודם – ענת, ובאנגלית: Anat.

יש עוד רמז אחד שעוד לא הצלחנו לפענח הוא דווקא מהפרק הראשון, בו המלפפונית החמוצה כותבת "יומני היקר". אז אם אתם חושבים שעליתם עליו או שמא אנחנו לגמרי טועים וזו בכלל מישהי אחרת, שתפו אותנו. עד אז, אנחנו נמשיך להיות צמודים למסך בתקווה שאנחנו צודקים.