הוא התעלומה המסתורית ביותר שעלתה לבמה של הזמר במסכה, והערב (שבת) סוף סוף המפורסם בתחפושת הפלאפל נחשף באירוע הגמר. במשך כל העונה בחנו את מידת הנעליים שלו, השוונו את הגובה לעידו רוזנבלום והתאהבנו בכל שיר שובר לב שבחר להופעות המרגשות, ועכשיו הגיע זמן פרידה. אחרי שלושת הביצועים של הפיינליסטים, התרנגול והשפירית עלו לדו קרב ראש בראש על התואר הנכסף של המנצח ואילו הפלאפל הגיע למקום השלישי והמכובד. לאחר כמה דקות של מתח, מי שנחשף מתחת למסכה הוא הג'ודוקא הישראלי שזכה במדליית ארד באולימפיאדת ריו, האחד שמחזיק בתואר סגן אלוף אירופה פעמיים ברצף והספורטאי שלא הצמיד שפתיים עם מיכל אנסקי, הלוא הוא אורי ששון. איך הרמזים קשורים אליו? הנה פיצוח הרמזים המלא. 

10 (צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12)
פלאפלנו | צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12
 

>> רוצים עוד רמזים? היכנסו עכשיו לאינסטגרם או לפייסבוק של הזמר במסכה

הרמז הראשון

 1. את הפלאפל הכרנו בתור די ג'יי במסיבה, וזהו רמז לעובדה שבצעירותו אורי נהג לתקלט.
 2. הפלאפל מספר לנו שתמיד רצה להיות אהוב אבל הרגיש שאין לו סיכוי בגלל שהיה ילד טוב ירושלים. וזהו רמז לכך שאורי הוא יליד ירושלים.
 3. בין הרוקדים במסיבה יכולנו לזהות את פניהן של גלית גוטמן, בר זומר ואסתי גינזבורג. הראשונה השתתפה איתו בפרסומת של H&O, ואילו בר ואסתי חתומות בסוכנות "עלית מודלס" שגם אורי עצמו חתום בה.
 4. גם הפלאפל זקוק להפסקה, וכשהוא יוצא מהעמדה הוא מרים כוס קפה. זהו רפרנס לפרסומת ל"קפה עלית" בה אורי השתתף בעבר.
 5. אחרי שעשינו לחיים, אנחנו שומעים מהפלאפל על כך שהמשקל הוא חלק מההישרדות המקצועית שלו. למעשה, אורי חייב לשמור על אורח חיים בריא ומשקל מסוים כדי להתאים לקטגוריות המשקל שבענף הג'ודו. 

הרמז השני

 1. הפלאפל יושב על הספה בקליניקה של פסיכולוג, והמאבטח שמולו מראה לו קלף רורשך. למקרה שלא ידעתם, זהו רמז לעובדה שאורי הוא סטודנט לתואר ראשון לפסיכולוגיה מהמרכז הבינתחומי הרצליה.
 2. בהמשך, המאבטח מראה לו קלף עם עטיפת הספר "מסביב לעולם ב-80 יום", מה שמתייחס לכל המקומות בעולם שאורי הגיע אליהם במסגרת תחרויות הג'ודו.
 3. הקלף הבא הוא של אק"ג, שמרמז על הצנתור שאורי עבר. 
 4. הפלאפל ממשיך ומספר שמהצד החיים שלו יכולים להיראות זוהרים, אבל בפועל הם מלאי בדידות, הישרדות ושיברון לב. כאן כוונת המשורר היא לאחיו של אורי, אלון ששון, שהשתתף בהישרדות, ובשיברון לב להפסדים שחווה בקריירה.
 5. בזמן שהפלאפל ממשיך לדבר, הפסיכולוג מראה לו את הקלפים הבאים: תשעה קלפים של מלך, שבעה קלפים של מלכה ו-11 קלפים של נסיך. כל אלה מתייחסים למספר המדליות של הפלאפל (בהתאמה), לפי המקום שאליו הגיע – זהב, כסף וארד.
 6. לאחר מכן הפלאפל טוען שדווקא בתוכנית, שהיא לא המגרש הביתי שלו, לא שופטים אותו לפי איך שהוא נראה. הכוונה במגרש הביתי הוא לרמוז לנו על עולם הספורט ממנו מגיע אורי, ועניין המראה מתייחס כאמור לקטגוריות המשקל בג'ודו.
 7. לבסוף, הפסיכולוג מראה קלף של מאזניים, מה ששוב מצביע על נושא המשקל של אורי.

הרמז השלישי

 1. הפלאפל מרים את ידיו מול המאבטחים שמריעים לו בטריבונות. הם עטויים בצעיפים ומחזיקים דגלים של ישראל, מה שמוביל לייצוג של אורי את המדינה באולימפיאדה. 
 2. בהמשך, המאבטחים מתחילים לאכול תפוחים ירוקים, שידועים כזן גרן סמית'. אם זה מצלצל לכם מוכר כנראה שהבנתם שהרפרנס כאן אליפות הגרנד פרי בג'ודו, והתפוח הוא הרי פרי אז תביאו ביס.
 3. הפלאפל מספר לנו שלעולם לא הרשה לעצמו לנוח על זרי הדפנה, מה שמרמז לנו על השתתפותו של אורי באולימפיאדה, בה המנצחים בעבר היו זוכים בזר המורכב מעלי דפנה.
 4. לבסוף, אנחנו רואים שעון גדול מהבהב על 90:00 + 4:00, לא הכוונה כאן היא לא למשחק כדורגל, אלא לארבע הדקות שהן אורך הזמן של קרב ג'ודו. 

הרמז הרביעי

 1. הפלאפל יושב ליד שולחן הקעקועים, והמאבטח מקעקע על ידו את האותיות א' א' א', מה שמוביל אותנו לשני דברים. הראשון הוא הקעקוע של אורי שנחשב למרד, והשני הוא לאות הראשונה בשמות: אורי ששון, אורן סמדג'ה ואריק זאבי – זוכי מדליות באולימפיאדה בענף הג'ודו. 
 2. בהמשך, אנחנו שומעים מהפלאפל על העובדה שהיה שמח שלא ישפטו אותו, למרות שהוא תמיד מוקף בשופטים. זהו רמז לכך שמגיע מתחום הספורט, בו שופטים ספורטאים על הביצועים שלהם.
 3. התמונה מתמקדת בידיים של הפלאפל, כשעל שלוש אצבעות אנחנו רואים טבעות רגילות, ועל שתיים נוספות קעקוע של טבעת. אם נחבר את כולן, נגלה שכוונת המשורר הייתה לחמש הטבעות שהן סמל האולימפיאדה.
 4. בינתיים, הפלאפל מספר לנו על הפרסום האישי והמשפחתי שלו, מה שמתייחס אליו ואל אחיו, אלון, שגם כן היה ג'ודוקא והתפרסם כשהשתתף בהישרדות. 
 5. כשהפלאפל מסתובב לכיוון הקיר אנחנו רואים את הצל שלו, מה שרומז לנו על העובדה שבתחילת דרכו החל בצילו של אחיו בג'ודו, ולאחר מכן התהפכו היוצרות.
 6. המאבטח ממשיך לקעקע אותו, ולבסוף מתגלה קעקוע נוסף על ידו בצורת גביע. זהו רמז לתחרויות הרבות בג'ודו בהן השתתף אורי ונקראות גביע העולם. ומן הסתם שגם יש לו מספר לא מבוטל של גביעים, כבוד.

הרמז השישי

 1. הפלאפל שלנו זכה בחסינות ולכן לא ראינו את הרמז החמישי שלו, מה שמוביל אותנו לבר בו הפלאפל עומד לצד שני מאבטחים. הברמן מגיש להם בירות עם תמונה של אורד צ'ארלס ווינגייט ולוגו עליו כתוב "בירת הידיד". הידיד היה הכינוי של אורד וינגייט, המקום בו אורי גר והתאמן במשך שנים ארוכות.
 2. אחרי שהפלאפל בוחר לשתות קוקטייל, הוא מתחיל לקרוא ספר שעל הכריכה כתוב: Fear is just a state of mind", ולמעשה לאורי יש קעקוע עם הכיתוב הזה בדיוק. 

הרמז השביעי

 1. הפלאפל מצטלם לשער מגזין, ואנחנו יכולים לראות צילום של עיתון עליו הכותרת: "כמו צליל מיתר שמתנגן" עם המשנה: "הפלאפל חוזר לאהבה הראשונה שלו". למעשה, שמה של האקסית המיתולוגית של אורי הוא מיתר.
 2. בעיתון הבא אנחנו עדים לכותרת: "הוא גנב לי את הסולו!", והמשנה: "הפלאפל ויפצ'וק מסתכסכים". הציטוט הוא מתוך הסרט "הלהקה" והשיר "שלווה", וזהו רפרנס ללהקת שלוה – המקום בו אורי מתנדב. 
 3. בהמשך יש לנו צילום מעיתון נוסף, והפעם הכותרת היא: "הפלאפל נכנס לנעליים גדולות מאוד" עם המשנה: "אל תשפוט אדם עד שתצעד בנעליו". כוונת המשורר כאן היא למידת הנעליים הגדולה של אורי שהיא 49.
 4. הכותרת הבאה היא: "מגע הרוך גובר על המכה", עם המשנה: "הפלאפל כבר לא שומר בבטן". זהו ציטוט מתוך השיר "יומן מסע", שמרמז לנו על יומן המסע שאורי כתב לאורך הקריירה שלו ובמהלך התחרויות.
 5. עיתון נוסף עם הכותרת: "Inside Out" מופיע, והמשנה: "הפלאפל חושף – גרסת 2020". הכותרת רומזת לנו על סושי כמובן שמגיע אלינו מיפן, מה שמוביל לאולימפיאדה בטוקיו 2020 שאורי היה אמור להתחרות בה. 

הרמז השמיני

 1. הפלאפל נכנס למסדר זיהוי, והמאבטח לידו מוציא שלט מקלסר עם לוגו הפועל, וזהו רמז לעובדה שאורי מעריץ של הפועל ירושלים.
 2. אחד המאבטחים במסדר הזיהוי עומד עם שלט ועליו הכיתוב Jerusalem, מה שמוביל אותנו לכך שאורי ירושלמי במקור.  
 3. המאבטח ליד הפלאפל מראה לו תמונה עם שלושה עיגולים, בדיוק כמו הסמל של הבימה, ולמעשה אורי השתתף בקמפיין לצפייה באירועי ספורט ב"הבימה".
 4. בהמשך, המאבטח במסדר הזיהוי מרים שלט עם ציור של שלושה ספרי ילדים, כשעל העליון כתוב "אריה עם גישה". The Lion Attitude הוא ספר שאורי קורא בו כדי לקבל השראה בחיים, וזה המוטו שלו מבחינתו.  

הרמז התשיעי

 1. הפלאפל מבצע את השיר מתוך הסרט "היפה והחיה" – "I’d Do Anything for Love" של מיט לואף. השיר מדבר על הרצון למצוא אהבה, דבר שמאוד חשוב לאורי שעדיין אין לו בת זוג. כמו כן, "החיה" מסמלת את הפלאפל שהוא אדם רגיש, למרות שכלפי חוץ הוא גדול ומרתיע. זאת גם הסיבה שקראו לו בעולם הספורט "הענק הרגיש".