גברת פטריה, לא נמאס לך לשחק לנו במחשבות? מתהלכת לך ביער הרמזים בעוד שאנחנו יושבים לילות כימים ושוברים את הראש מי את. אפילו פאנל המומחים של הזמר במסכה (שני ושלישי ב-21:30, קשת 12) החליטו לחשב מסלול מחדש בפרק האחרון, והכיוונים שלהם מפתיעים ביותר. כך למשל, שחר חסון (שחושב שרוב הסיכויים שהוא בכלל טועה), זרק את שמה של רוני (סופרסטאר) דואני לאוויר, מה שגרם לנו להגיד - וואלה, יש מצב. אז למרות שאף אחד לא יכול להגיד בוודאות, חזרנו לתחילת המיליניום, והתחלנו לחקור עד השעות הקטנות של הלילה - האם ייתכן שרוני היא המפורסמת בתחפושת הפטריה? הנה ההשערות שלנו.

>>רוצים עוד רמזים? היכנסו עכשיו לאינסטגרם או לפייסבוק של הזמר במסכה

 1. "עצוב לי לחזור לאור הזרקורים כשלא יודעים שזאת אני". רוני פרשה בשיא והחליטה לעבור לתחום הספורט והכושר. מאז היא קצת נעלמה מאור הזרקורים, ונותנת גיחות מדי פעם במדורי הרכילות, אבל לקאמבק האמיתי שלה עוד כולנו מחכים.
 2. כמו הפטריה, היא יכולה להיות מתוקה וטעימה אבל אם לא יודעים להתנהל איתה נכון היא עשויה להיות רעילה וקטלנית. כשקראנו ראיונות שלה אחרי הפרישה, רוני סיפרה שעם כל הפרסום שזכתה לו בתחילת שנות ה-2000, הנערה הרגישה שהיא מתבגרת מהר מדי ולכן החליטה לפרוש בשיא. אולי זה רמז להתנהלות שהייתה סביב הסופרסטארית? מעבר לזה שהיום היא מאמנת כושר מצליחה, וזאת יכולת שצריכה להיות לה בתפקיד כזה – אהיה נחמדה כל עוד תתאמנו כמו שצריך אחרת אוי ואבוי לכם.
 3. "אין עוד אף אחת כמוני". בתור מתבגרי המילניום אנחנו יכולים להעיד שלפני עידן נועה קירל, רוני עשתה משהו חדשני שעוד לא היה בארץ. היא הייתה "היורשת" הישראלית של בריטני ספירס וכריסטינה אגילרה, נסיכת הפופ הבלתי מעורערת שלא מפחדת מלהיטים שגורמים לך להזיז את הגוף. בקיצור, היא הביאה לכאן ניחוח חו"ל תוצרת הארץ, שגרם לנו להשתגע אחריה. אז ברור שאין עוד אף אחת כמוה.
 4. כתר מלא בפנינים. כמו שכבר הזכרנו, רוני הוכתרה מאוד מהר כנסיכת הפופ של ישראל, והפנינים שנשפכו לתוך הכתר הם אולי מטאפורה לביקורת עליה – לטובה ולרעה. וכמובן, איך אפשר בלי השורה האלמותית "זוז מותק, אני לא רוצה נסיך מפלסטיק" (הכתר הוא מפלסטיק, הבנתם?).
  הרמז הראשון של הפטריה: כתר (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
  מה זה אומר? | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12
 5. "אולי עכשיו אהיה הפטריה הלאומית כמו המאמי הלאומית, משהו שלא חוויתי הרבה שנים". נסיכת הפופ שלנו כמעט וגנבה לנינט טייב את התואר, וקיבלה גם היא את הסופרלטיב "המאמי הלאומית". נערה טובה ומתוקה שמדברת לדור הצעיר עם הלוק והגרוב הנכון.
 6. הקאפקייק. בשיטוט קצר באינסטגרם שלה, גילינו שלמרות שהיא דוגלת באורח חיים בריא, רוני לא מאמינה לאנשים שאומרים שהם לא אוהבים מתוק. בכל זאת, יש לה שיר שנקרא "סוכריה". עוד פרט מעניין שמצאנו בגוגל - היא שיחקה את מארי אנטואנט בפסטיגל 2010, ואף זכתה במקום הראשון יחד עם טל מוסרי עם השיר "שיר אהבה צרפתי". אז אם אין לחם שיאכלו קאפקייקס?
  הרמז הראשון של הפטריה: קאפקייק (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
  אם אין לחם שיאכלו קאפקייקס? | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12
 7. אנשים עם קסדות ונשקים דרוכים. גגול קצר גילה לנו שרוני שירתה בצבא כמש"קית הסברה בחיל חימוש.
 8. היער. ברמזים הראשונים הפטריה טיילה בתוך יער, ומעבר לזה שפטריות לרוב גדלות ביערות, רוני גם דיבבה את דמותה של האטר האופוסום בסרט הילדים "מעבר ליער".
 9. נעליים אדומות. בין יתר החפצים שהפטריה ארזה במזוודה שלה ברמז השני, היו גם נעליים אדומות. את עניין האריזה עוד לא פתרנו במיוחד (בינתיים אנחנו עם שחר, בטוח היא סדרה מזוודה מתישהו), אבל לגבי הנעליים – גילינו שרוני שיחקה את דמותה של דורתי במחזמר "הקוסם", עיבוד עברי לסיפור "הקוסם מארץ עוץ", וכזכור סימן ההיכר של דורותי הוא נעליים אדומות. בום!
  הרמז השני: הפטריה (צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12)
  פטריה תגלי לנו, מה הקשר לנעליים אדומות? | צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12
 10. ריקוד הכובע. אי אפשר היה לפספס את הריקוד הסוער של הפטריה יחד עם שני המאבטחים, בשילוב כמה כובעים. למרות הניסיון להפוך את הסגנון למשהו יותר קברטי, אנחנו חושבים שמנסים לעשות כאן איזושהי הטעיה. אז התיישבנו לצפות בכל הקליפים של רוני (ונהנו מאוד יש לציין), ונזכרנו בריקוד הכובע המגניב שלה בקליפ של "אדוני", אז שלא ינסו לעבוד עליכם. 
 11. שלוש מראות. הפטריה הביטה בעצמה דרך שלוש מראות, ובתור כאלה שעשו איזה אימון או שניים, מה מייצג יותר סטודיו לכושר ממראות ענקיות על קיר. למה שלוש? אחת לכל אלבום שהוציאה (אומנם "לא עוצרת" חולק לשני דיסקים, אבל נחשב לאלבום אחד בעל שני חלקים).
  הרמז השני: הפטריה (צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12)
  למה שלוש מראות? | צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12

 12. תחפושת הפטריה. מעבר לכל מה שכבר נאמר עד עכשיו, הדבר אולי הכי מעניין זה התחפושת עצמה שצבועה בגוונים של סגול. רוני פרצה לחיינו עם הלהיט "סופרסטאר", שגם הדביק לה מאז את שם המשפחה החדש, ובקליפ היא לבשה חולצה בצבע סגול. צירוף מקרים? לא בטוח.

אמנם הצלחנו לחקור ולאסוף נוכחות יפה של רמזים והסברים למה הפטריה היא רוני דואני, ועדיין יש עוד כמה שמצליחים לעורר בנו את הספק. מי היא אותה להקת זאבים, מתי היא שפטה אחרים והפסיקה, מה הקשר של השפן שצץ לו ביער, איך הלב שלה קרס בגיל צעיר ולאן ברחה כדי להגשים את החלום שלה לבד? יש לכם רעיונות או שאתם בכלל בכיוון של מישהי אחרת? שתפו אותנו, אנחנו בינתיים ננסה להפסיק לזמזם את השירים שלה.