בימוי, צילום ועריכה: אור סיט | מקליט: יוחאי בן צבי | הפקה: ליהי פיין | הפקת פוסט: אורטל דהן

עונה שלמה הם העלו מופעים גדולים מהחיים, בלבלו את פאנל המומחים וגרמו לצופים להשתגע מהשאלה – מי זה? אנחנו כמובן מדברים על הדמויות של הזמר במסכה, שנחשפו בזה אחר זה מאחורי התחפושות, עד שנשארנו עם שלישיית הגמר – התרנגול, השפירית והפלאפל – שתיחשף בשבת (21:30 בקשת 12). רק לפני כמה ימים נפרדנו מהדרקון, שעכשיו מתגלה כתחפושת הכי נוחה מבין השאר, ואיך אנחנו יודעים את זה? פשוט כי שאלנו את האנשים שאחראים על כל הטוב שאתם רואים על המסך. אז חזרנו לתקופה שבה פלאפל היה בסה"כ עוד מנה, והצצנו אל ההכנות האינטנסיביות שלהם.

האנשים מאחורי המסכות (צילום: אור סיט)
הכירו את האנשים שאחראים על התחפושות העונה | צילום: אור סיט

>> רוצים עוד רמזים? היכנסו עכשיו לאינסטגרם או לפייסבוק של הזמר במסכה

"כולם הלומים מהגודל של כל תלבושת ותלבושת", הודתה עדי אנה טלז'ינסקי, מעצבת התחפושות, "עם הסקיצה של הדב קיבלתי את הג'וב, ולמעשה היא הייתה כל כך טובה שנכנסה ישירות לתוכנית. דבר ראשון אני חושבת מה הקונספט של הדמות, מה היא באה להגיד, איזה אופי יש לה ואז אני מתחילה לחשוב ויזואלי. בדרך כלל אלה סקיצות מאוד קטנות בגודל של בול. אז יש פופקורן שהמבט שלו על הקופסה, שהמבט שלו הוא אחד הפופקורנים, או שהוא ממש חליפה והראש שלו בעצם הוא פופקורן מתפצפץ".

אחרי שהגרסה הסופית נבחרת, עדי מגיעה לאייל חירוג האנימטור, ויחד הם מדייקים את ההבעה של הדמות. "אני נקרע על זה מצחוק כל הזמן", הוא סיפר, "אני מדמיין קרטון שהולך על הבמה. וכשאני מדמיין דרקון שלבוש בפיג'מה קטנטנה רץ על הבמה ומתפלפלפ לכל הכיוונים אז אני מאוד נהנה". מודים, גם אנחנו. אבל נראה שבכל זאת, זה לא הכי פשוט לבנות את כל הקונסטרוקציה הענקית שהמפורסמים צריכים ללבוש על עצמם.

האנשים מאחורי המסכות (צילום: אור סיט)
מבחן הקבלה שנכנס ישירות לתוכנית | צילום: אור סיט

"אתה מנסה שהם ירקדו ותהיה תגובה בבובה למה שהמפעיל עושה", אמר ירון בראלי, "זה אומר לבנות את התחפושות עם מינימום קונסטרוקציה. היעל זו דוגמה טובה למשהו נורא פשוט וקליל, שבעצם נושא קונסטרוקציה נורא גדולה. גם המפעילים הם סודיים וגם הם כאלה סלבס, שזה נחשב אצלנו, מי שבונה את התלבושות, להכי גרוע כי הם פרימדונות".

פרימדונות או לא, נראה שהמפורסמים שרדו יפה מאוד את הצילומים בתוך התחפושות הגרנדיוזיות, אבל זה לא הדבר היחיד שהיה צריך לשרוד. "צריך לחשוב על הכל. איך הוא רואה, איך הוא נושם, איך הוא זז, איך זה סופר משוריין ואיך התחפושות שורדת עונה שלמה של צילומים", הסביר אורגד אדרי הבובנאי, "זו לגמרי הזדמנות של פעם בחיים לעשות משהו כזה, יש מעצבים שמכים לדבר כזה כל החיים וזה פתאום בא אליי משום מקום".

האנשים מאחורי המסכות (צילום: אור סיט)
כאן הכל התחיל. הסקיצה של השפירית | צילום: אור סיט

גם לישי הקדר הסודיות היא אישיו גדול, משום שמבקשים ממנו להכין דבר מה, כשלמעשה הוא בכלל לא יודע לאיזה צורך. "הבנתי שיש עניין נורא גדול עם הסודיות של התוכנית, אז ביקשו ממני לעשות משהו בלי לדעת בעצם למה אני עושה אותו. אני יודע שאני מכין נוצות, ואני לא יודע למה זה. יש לנו כנראה הרבה הרבה סוגי ציפורים. או שלא, לא יודע". בדיוק כמוהו, גם אנחנו כבר לא יודעים מי יסתתר מתחת לדמויות של הגמר, אבל איזה כיף שעוד פחות משבוע נגלה.