פאנל המומחים של הזמר במסכה (הערב ב-21:30, קשת 12) העלה הרבה ניחושים למפורסמים שיכולים להסתתר מתחת לתחפושת, וגם הסביר למה. כמובן שאף אחד לא באמת יודע, אבל יש כמה ניחושים שנראים לנו הגיוניים במיוחד. מה שלא התחבר לנו במיוחד, היה הניחוש של שחר חסון לשפירית, שטען שזו בכלל ילדת הפלא, מוג'דה. מודים שתפסנו את הבטן מרוב צחוק ברגע הזה, מה שגרם לנו לתהות - מי זאת בכלל?

כל זה קרה כשסטטיק ובן אל, יחד עם אופירה אסייג, ניסו להבין האם הרמזים באים אליהם הפוך על הפוך, ובעצם זהבה בן היא זו שמסתתרת מתחת לתחפושת השפירית, למרות שהקול לא מסגיר אותה כלל. אופירה אסייג טענה שזו דווקא אחותה התאומה, אתי לוי, צדי צרפתי הלך לכיוון של מירי נבו ורק שחר חסון זרק את הניחוש שקרע אותנו מצחוק - השפירית היא לא אחרת מאשר מוג'דה, ילדת הפלא. אז מי זאת בעצם? הנה התשובה.

>> רוצים עוד רמזים? היכנסו עכשיו לאינסטגרם או לפייסבוק של הזמר במסכה

חקרנו קצת את ההיסטוריה שלה, ומסתבר שמוג'דה כבר ממש לא ילדה, וליתר דיוק היא בת 36. אממה, כשהייתה בת שמונה, הגיעה לישראל מטורקיה יחד עם אביה, מוסטפא, שהתפרנס בתור נגן, ובין היתר של מיקי גבריאלוב. אז איך הילדה הטורקיה פרצה לתודעה שלנו בשנות ה-90? האמרגן דאז של זהבה בן פנה אליה, וכך יצא שביצעה יחד עם מיקי גבריאלוב את הדואט "גברת מגונדרת". 

הדואט תפס תאוצה, וההצלחה שלה הביאה אותה לפסטיגל, ולאחר מספר חודשים אף הוציאה את האלבום הראשון שלה "אמא ישראל". היא הפכה לכוכבת ישראלית, התארחה בתוכניות טלוויזיה רבות והפכה לסנסציה של ממש אי שם בתחילת שנות ה-90. אלא שב-2003 היא עזבה את ישראל וחזרה למקורות. שם בטורקיה, הקליטה מספר שירים, ואפילו ביצעה את "לב זהב" של שרית חדד מאחת מתוכניות האירוח שם. אז מה אתם אומרים, יש סיכוי שזה אכן הקאמבק שלה? תחושת הבטן שלנו אומרת ללכת עם הכיוון של אופירה אסייג או סטטיק ובן אל, אבל מתגעגעים אלייך, מוג'דה.

השפירית – “Symphony” (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
האם השפירית היא מוג'דה? | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12