אם חשבתם שמעון ראש הממשלה מאובטח ברמה גבוהה, חכו שתשמעו עד כמה ההפקה של הזמר במסכה (הערב אחרי החדשות, קשת 12) שומרת על כל מה שקורה שם בסודי סודות. קשה להסתיר את רמת הסקרנות של כולם לדעת מי מסתתר מאחורי המסכה, כי היא פשוט גוברת מרגע לרגע ובמיוחד כשמדובר באנשים הכי מוכרים כאן במדינה.

למעלה מ-30 מדינות נשאבו לתופעה ששיגעה את העולם, בה מפורסמים ממגוון תחומים עולים להתחרות בשירה כשהם מחופשים בתחפושות גרנדיוזיות. מטרת הקהל, פאנל המומחים ושלנו בסלון הבית, היא לנחש מי נמצא מתחת למסכה לפי הרמזים שינתנו והקול שלו בלבד. המפורסם שיקבל על ההופעה שלו את מספר הנקודות הכי נמוך, ימצא את עצמו מחוץ לתחרות, כשעליו לחשוף את עצמו בפני כולם. לכן, מן הסתם שהסודיות היא מאוד חשובה.

בגלל שכל חשיפת מידע הכי קטן עלולה לשבש את משחק הניחושים, החליטה ההפקה להקים צוות ביטחון, שכל תפקידו הוא לדאוג ששום פרט לא ידלוף החוצה. לא רק מאיתנו שומרים את הסוד, אלא גם מאופירה אסייג, צדי צרפתי, שחר חסון וסטטיק ובן אל תבורי שנבחרו להיות חברי הפאנל. "זה הסוד הכי כמוס במדינה", הודה סטטיק, וחברו תבורי הוסיף: "זה ברמה שכולם עוברים פה פוליגרף".

חסון ניסה לתאר את רגע הגעתו לצילומים, "אני בא לפה ועובר סיווג ביטחוני. זה כמו ב-8200, לכל אחד יש דרגת סיווג". עידו רוזנבלום, מנחה התוכנית, הגדיר את זה כך: "יש פה רמת סודיות ואבטחה שלא ראיתי בחיי, לא רק בטלוויזיה, מדובר על רמה של 'ברינקס'. 'ברינקס' פחות מאובטח מהתוכנית הזאת". גם אסייג הודתה שכדי לשמור על כל מה שקורה שם בסוד היא לא מסתובבת עם הנייד שלה, "אנחנו בלי טלפונים, זה טירוף".

אופירה אסייג (צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12)
תתכוננו להיות בהלם. אופירה אסייג | צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12

אם נראה לכם שאולי מישהו לוחש לפאנל המומחים רמז באוזנייה, תדעו שאתם רחוקים שנות אור מהמציאות. "אף אחד לא יודע מי הזמרים מתחת למסכה, יש שלושה אנשים שיודעים?", שאל חסון את צרפתי וזה מיד ענה לו: "כן, רק שלושה".

מדובר בתוכנית ששומרת על הכל בסוד ולא רק בעזרת חתימה על חוזה סודיות. "מסתובב פה מישהו מהשב"כ", חשף חסון, ומפיק התוכנית, אסף גיל, אישש לנו את האמירה. "פניתי לחבר ילדות שלי שהוא בכיר בשב"כ, ויחד בנינו תורת לחימה שפותרת לנו כל פרט", הסביר גיל, "מבחינתי, ברגע שאחד מעביר מידע החוצה, אין שליטה על זה ואז נוצרת שרשרת הדבקה, אז אנחנו מונעים את ההדבקה על ידי אכיפה והפחדה – הסודיות עומדת מעל הכל. תביא לי את הכוכב הכי גדול במדינה, אם הוא לא שומר על הפה שלו, אני לא רוצה לעבוד איתו".