גיל: 35

התמחות: 
כירורגית פנים ולסתות

מה זו ההתמחות הזו?
מקצוע כירורגי העוסק באזור הראש, הפנים והצוואר. מטפל במחלות שונות כולל סרטן, פציעות בעצמות הפנים ופגמים גנטיים ברקמות הרכות והקשות .

אני רופאה כי: 
זה המקצוע הכי יפה ומעניין בעולם.

הפעם הראשונה שהצלתי חיים:
זה היה בן של מכר, הוא היה בן 4 ופגשתי אות את אבא שלו במקרה מחוץ לבית החולים. הוא סיפר לי שכבר מספר שבועות הבן שלו סובל מנפיחות בלסת עליונה ושהוא נבדק עי רופא שיניים ואובחן עם זיהום בשן. למרות שביצע הרבה טיפולים הנפיחות לא ירדה. אני זוכרת שבדקתי את הילד ולמרות שהנפיחות לא היתה מרשימה, היתה לי תחושת בטן שמדובר בגידול. ביקשתי ממנו שיבצע הדמיה מסוימת בדחיפות ושיגיע אלי לבדיקה במרפאה בבית החולים. משם הסיפור התגלגל די מהר והוא אובחן סופית עם לימפומה. היום הילד במצב מצוין לאחר שטופל בשיבא ע"י כימותרפיה והמחלה בנסיגה מלאה.

הרגע הכי קשה שהיה לי בעבודה:
הייתי בסוף תורנות שהיתה מתישה ומתסכלת במיוחד ועשיתי קבלה לאשה מקסימה בת 97 שהיתה צלולה לחלוטין. היא סיפרה לי שכל משפחתה נספתה בשואה, ששני הילדים שלה נפטרו מרעב, ושבעלה מת לפני 40 שנה מפגיעת ראש, לאחר שהחליק באמבטיה. ניסיתי להבין ממנה אם יש לה קרובי משפחה שיוכלו לעזור לה אחרי הניתוח אליו היא מיועדת, והיא סיפרה לי שבעלה היה המשפחה היחידה שהיתה לה. סיימתי את הקבלה בקושי, יצאתי מהמחלקה ופרצתי בבכי. התקשרתי לאבא שלי בבכי וסיפרתי לו על האשה. מיותר לציין שבאותו הרגע הפסקתי לרחם על עצמי. עד היום אני חושבת על האשה הזאת.

מי המודל לחיקוי שלך?
יש לי שלושה מודלים לחיקוי בחיים ואלו האחים שלי. אחותי שרון שהיא ההתגלמות של כל מה שטוב ויפה בעולם הזה עם צניעות ואצילות של נסיכה. אחי הגדול אורן שהוא גם רופא, והוא פשוט הבנאדם הכי מבריק ונחמד שאני מכירה. ואחי הקטן אלון, שמסיים לימודי רפואה בימים אלו, הוא פשוט התמצית הכי מוצלחת של כל האחים יחד, הוא הכי חכם, הכי חרוץ והכי מתוק.

מתמחים בישראל הם:
מאד לא מוערכים. הרופאים הותיקים חושבים שאנחנו מפונקים (כי הם עבדו בתנאים הרבה יותר גרועים), המשפחה והחברים מתלוננים על חוסר זמינות והשקעה (כי תמיד צריך ללמוד למשהו, או שאתה בתורנות, או שאתה מתאושש מאחת) והציבור שחושב שאנחנו מרויחים הרבה כסף (פעם היתה לי מנקה פעם בשבוע, היום כבר לא, כי קלטתי שלשעה היא מרוויחה הרבה יותר ממני).

עוד 20 שנה אני: 
רופאה עסוקה ומאושרת בבית החולים, אמא להרבה ילדים שלמדה גם לבשל קצת ומנהלת משק בית עם לפחות 3 כלבים.

הנתון הנוסף:
התחתנה לא מזמן עם רופא שמתמחה באורתופדיה.

 

בואו לעקוב אחרי "המתמחים" בפייסבוק

"המתמחים" - יום חמישי ב- 21:00