הם נמצאים בחזית ונלחמים, אבל בשונה ממלחמות שאנחנו כבר מכירים, כאן האויב הוא בלתי נראה ואת המדים והנשק מחליפות חליפות המיגון. פרק מיוחד של "המתמחים" שישודר הערב (אחרי החדשות בקשת 12), מעניק הצצה לחייהם של אנשי הצוות הרפואי, אלו שניצבים בחזית המלחמה עם הנגיף שהפך את עולמנו בשנה האחרונה.

בקטע מתוך הפרק, נראה עומר, מתמחה בפנימית ק' - מחלקה בבית החולים שיבא תל הרופא שהוסבה לטיפול בחולי קורונה, כשהוא חושש לחשוף את עצמו להידבקות, בזמן שאשתו נמצאת בהריון. עומר ממתין לכניסתה של חולה ועוטה את ציוד המיגון הכבד, בזמן שהוא מספר על הלבטים והחששות.

הדילמה של הרופא: "חושש לפגוע באשתי" (צילום: מתוך "המתמחים", קשת 12)
הצוות בפנימית ק' נערך לטיפול בחולים | צילום: מתוך "המתמחים", קשת 12

"יש את החשש של ההתחלה, החשש אצלי הוא חשש לפגוע באשתי, שבהריון. יש לי מזל, כי אני נשוי לבן אדם הכי טוב שאי פעם ילך על פני כדור הארץ, והיא יודעת שאם זה המקום שאני רוצה להיות בו, היא לא תגרום לי אפילו לשנייה להרגיש עם זה רע או לא בנוח".

עוד מספר עומר כי גם אשתו ההריונית עובדת בתחום הרפואי ומשמשת כאחות. "אני לא אמנע מכניסות פנימה רק כי אשתי בהריון", הוא מבהיר, "הם לא צריכים לסכן את עצמם יותר, הם לא צריכים לעבוד יותר קשה. גם אשתי היא אחות, היא יודעת מה זה אומר והיא סומכת עליי שאני כן נוקט באמצעי הזהירות שצריך, אני כן מתמגן, שומר על עצמי ועליה".