האם אישה שהציגה את עצמה בכל מקום כעיוורת, אפילו בהופעה טלוויזיונית, היא בעצם מתחזה ונוכלת שהפילה קורבנות רבים בפח? כך טוענים כמה וכמה אנשים בתחקיר התוכנית "המתחזים" עם חיים אתגר. הראשונה לפנות אל מערכת התוכנית הייתה ליסה, שטענה כי סבא שלה נעקץ על ידי אישה בשם שיפרי שפירא שהופיעה בטלוויזיה כעיוורת, למרות שלדברי ליסה, היא איננה עיוורת כלל.

"יום אחד היא ניתקלה בסבא שלי מחוץ לבית החולים איכילוב, כביכול כאישה עיוורת שנתקלה בו במקרה ומחפשת את קו האוטובוס שעליו צריכה לעלות". מכאן מספרת ליסה שבין השניים התפתחה שיחה שהובילה ליחסי אמון. עוד היא טוענת כי שפירא הציגה לסבא שלה מסמכים, שגרמו לו להאמין כי תוכל לסייע לו משפטית בהליך הגירושין בו היה מצוי. "סבא העביר לה כספים עבור אגרות בית משפט ושכר טרחת עורך דין אבל בפועל אף אחד לא ייצג אותו. הוא נותר מוזנח, שבור לב ובהליך מול כונס נכסים. היא עקצה אותו והכניסה אותו לצרות". הערב (ב'), התעמת חיים אתגר עם אותה מתחזה לכאורה, הציג לה מסמכים שמוכיחים כי היא איננה עיוורת והביא בפניה את סיפוריהם של האנשים הטוענים כי רימתה ועקצה אותם.

>> צפו בפרק המלא של "המתחזים" ב-makoTV

תגובת עורכי דינה של שיפרי שפירא:

"מרשתי מכחישה את הטענות נגדה והיא טוענת שלא פגעה באף אדם. כמו כן ביקשה למסור שהיא בת 70, עיוורת המחזיקה בתעודת עיוור 100 אחוז לצמיתות. בניגוד לטענות חסרות הבסיס בתוכנית, היא אינה מתחזה לעיוורת. זהו מצבה הרפואי והוא מגובה באישורים".

"המתחזים" עם חיים אתגר: עבודה בעיניים. קשת, ערוץ 12