לפני מספר חודשים נחשף שרון גל בסרטה של אדוה דדון בקשת 12, וסיפר כי נפל קורבן להתחזות של אישה בשם מקימי אינדיג. הוא האמין כי היא האישה של חייו, וכאשר קיבל הודעה שחברתו עברה תאונת דרכים בחו"ל, הוא התגייס לעזרתה ושם בצד את כל עיסוקיו. עד שגילה שהיה קורבן להתחזות והונאה.

שרון גל חשף כי נפל קורבן למתחזה (צילום: מתוך "המתחזים", שידורי קשת)
שרון גל חשף שנפל קורבן למתחזה | צילום: מתוך "המתחזים", שידורי קשת

אבל המתחזה לא עצרה שם. בסרטה של אדוה דדון "המתחזים- המיליונרית בעלת 51 הפרצופים" ששודר הערב (שני), נחשף כי מי שהציגה עצמה כמקימי אינדיג, הונתה 11 קורבנות נוספים. בין הקורבנות היו אישה שאף הכניסה אותה לביתה, וכאמור היא היחידה שראתה אותה. האנשים שנפלו ברשתה היו אריק סיני, שדרן הרדיו שרון מלול ומפורסמים נוספים.

בשיחה עם אדוה דדון, סיפר סיני על הסיבות שגרמו לו ללכת שבי אחרי המתחזה, מבלי לראות את הסימנים שבדרך. "היא בלבלה אותי ברמות שאי אפשר לתאר. שיחות איתה היו כל כך מפרגנות, נעימות, משכנעות שאני הכל בשבילה. זו הייתה דרמה שנסחפתי אליה בטירוף".

סיני, בן 69, עדיין מחפש את האחת, גם אחרי חמש חתונות שהסתיימו בגירושים. כשקיבל הצעת חברות בפייסבוק מבחורה בשם רנה לוין, סיני האמין שהחיפושים אחת אהבת אמת נגמרו. בתמונת הפרופיל הופיעה בחורה יפה עם עיניים כחולות ושיער בהיר, שהציגה עצמה כרקדנית בלהקת הבלט הישראלית ובת להורים אמידים מקיסריה.

המיליונרית בעלת 51 הפרצופים - 15.07.2019 (צילום: המתחזים, קשת)
"אהבתי את הקול הזה, האמנתי לו". אריק סיני | צילום: המתחזים, קשת

כאשר לוין המתחזה סיפרה שהיא בת 22, סיני נרתע קלות אבל הוחמא. "החמיא לי מאוד שמישהי כזאת בכלל מתעניינת בי, לא בגלל גילה אלא בגלל יופייה". מהר מאוד השניים נסחפו למסע של התכתבות. "היה שיח מאוד אינטליגנטי, מאוד נעים. היינו מדברים בטלפון לפעמים שעה וחצי. הקול שלה היה נעים, צרוד וחושני. אהבתי את הקול הזה, האמנתי לו", סיפר הזמר.

"היא קראה לי נונו. מאוד חיכיתי כל פעם לשיחות האלה, שמילאו אותי ואת האגו שלי. לא פעם היא אמרה לי שהיא אוהבת אותי, וגם אני אמרתי לה", הוסיף סיני. הוא אפילו הקדיש לה פוסט בפייסבוק: "ופתאום אור חצי ברזילאי חצי הולנדי מציף את חיי", כתב.

ככל שהשיחות התקדמו, המתחזה הציעה לסיני סיוע כלכלי ואף אמרה שהיא רוצה ללדת לו ילד. "אם מישהו בא אליי עכשיו עם 100 אלף דולר, אני מסיים עם החובות עד סוף חיי", הודה סיני.

כשסיני החל לשתף אנשים בסיפור האהבה, הם מיד אמרו לו שעובדים עליו. "היו לי ויכוחים סוערים עם יפעת גרושתי. היא אמרה לי- 'עוף מזה, אתה נסחף. זו אישה מבוגרת משועממת שעובדת עליך'", סיפר הזמר.

בעקבות סימני השאלה שהעלו בפניו הסובבים אותו, הוא החל להבחין באי דיוקים וחוסר עקביות. היא טענה שהיא אלמנה, וכאשר ביקש ממנה את התמונה של הבעל, היא שלחה לו תמונה של שחקן מוכר. "הנורות האדומות נדלקו אבל כיביתי אותן", סיפר סיני. "כשאמרו לי להפעיל את ההיגיון, אמרתי אין מה להפעיל אותו פה. זה הסיפור".

כאשר סיני צפה בפרק "המתחזים" בו נחשף סיפורו של שרון גל, הוא שמע את קולה והבין. "אמרתי הופה, זו רנה. עבדו עליי", סיפר סיני, "הרגשתי טיפש. כמה הודעות ביום, זה מטורף. כל יום, כל שעה, במשך חודש ימים. תחושה של  'טמבל- נפלת בפח'. היא פגעה ברגשותיי".

אבל סיני הוא לא היחיד. גברים רבים נוספים נפלו בפח של אותה המתחזה. שדרן הרדיו נתן זהבי הודה כי הוא כמעט נפל בפח: "גם אני כנראה הייתי אמור להיות קורבן של אותה גברת". אבל המתחזה לא עצרה כאן, היא הגיעה גם אל שדרן הרדיו שרון מלול, שאותו היא הצליחה להונות. לאחר שפנתה אליו בפייסבוק במהלך שידור חי, השניים התכתבו במשך כמה שבועות. אחרי זמן מה איימה עליו, שאת השיחות האינטימיות שניהל איתה, היא תשמיע לאשתו. "היא התקשרה למנהל התחנה וטענה ששלחתי אנשים שיאיימו על חייה", סיפר מלול, "ניגשתי לתחנת המשטרה והגשתי תלונה על סחיטה באיומים". 

שרון מלול נחשף כי נפל קורבן למתחזה (צילום: מתוך "המתחזים", שידורי קשת)
הגיש תלונה על סחיטה באיומים. שרון מלול | צילום: מתוך "המתחזים", שידורי קשת

הפרופיל דומה כמעט בכל המקרים. בחורה ג'ינג'ית יפיפייה, שמזדהה בשמות רנה לוין, עומר וייס, שי-לי וייס או אמונה שולפטר. בת 19-25, רקדנית בלט, הורים אמידים, גרים בקיסריה, היא מתגוררת במגדלי אקירוב, ויש לה פרארי. השיחות איתה משתלטות להם על החיים, עד כדי שיחות באורך 8-9 שעות ביום. "היא ידעה להגיד את המילים שרציתי לשמוע", סיפר אחד הקורבנות.

גם אחד מהזמרים המוכרים במדינה נפל ברשתה של המתחזה. "באותו רגע הרגשתי סחרחורת, חולשה, אני חושב שזה הכי קרוב להרגשה של אונס רגשי. פתאום כל השיחות וכל השיתוף של הדברים הפרטיים שלי, כל האינטימיות שנבנתה שם, פתאום הכל התפוצץ במכה אחת", סיפר הזמר. "יש לה כל כך הרבה כישרון וקסם אישי, שהמוסד, השב"כ או המשטרה יכלו להשתמש בה ולתעל את זה למטרות חיוביות", הוסיף.

כפי שנחשף הערב (שני) בסרטה של אדוה דדון, שמה האמיתי של המתחזה הסדרתית שפגעה בקורבנות היא אודיה שולפטר. היא גרה בירושלים, הוריה נפטרו לפני שנים והיא כמעט לא יוצאת מביתה. היא אישה נשואה בת 46, שהתחתנה בפעם השלישית. 

המתחזים- המיליונרית בעלת 51 הפרצופים (צילום: מתוך "המתחזים", שידורי קשת)
המתחזה. אודיה שולפטר | צילום: מתוך "המתחזים", שידורי קשת

אדוה דדון נסעה לאופקים, המקום בו נולדה, כדי לנסות לבדוק מי זו האישה. שם היא פגשה את אחותה של שולפטר ובן משפחה נוסף.

"היא שקרנית פתולוגית, היא אוהבת לשקר. היא כזאת מאז ומתמיד", סיפרה האחות. "היא תמיד התחזתה לאנשים אחרים. תמיד יש לה משפחה עשירה מקיסריה, שלהורים שלה יש תפקידים מאוד בכירים, שזה כמובן לא נכון. ההורים נפטרו לפני כמה שנים. היא סכסכה בין כל האחים". עוד הוסיפה האחות כי היא מאוד מפחדת ממנה. "היא יכולה להזיק, להתחזות בשמי, היא יכולה להרוס חיים של בן אדם, היא מסוכנת".

המתחזים- המיליונרית בעלת 51 הפרצופים (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של אמונה שולפטר, שידורי קשת)
המתחזה. אודיה שולפטר | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של אמונה שולפטר, שידורי קשת

בן המשפחה סיפר שהיא יודעת לפגוע ושיש לה לשון מאוד חלקלקה. "היא יודעת לתפוס אותך בשיחה. גם אם תשבי מולה ואת תדעי שהיא שיקרה, היא תגרום לך להבין שהיא לא שיקרה. כל אחד יכול ליפול בפח שלה".

כאשר הגיעה אדוה דדון להתעמת עם המתחזה, היא פגשה אישה על כיסא גלגלים. שולפטר הכחישה כל קשר, התקשרה למשטרה והסתלקה מהמקום מלווה באדם נוסף שהיה עמה.

המתחזים- המיליונרית בעלת 51 הפרצופים (צילום: מתוך "המתחזים", שידורי קשת)
מכחישה כל קשר. המתחזה | צילום: מתוך "המתחזים", שידורי קשת

מעורך דינה של המתחזה נמסר: מרשתי הייתה הקורבן בסיפור ולא כפי שהוצגה בתכנית. יודגש כי מרשתי הוטרדה על ידי אותם אנשים שחלקם אף שיקרו בנוגע למצבם המשפחתי, ובוודאי שלא הטרידה אותם. הניסיון לצייר את מרשתי כמי שפגעה באותם אנשים הינו רחוק מהעובדות ומהמציאות. צר לנו כי בחרתם לשמוע צד אחד בלבד וערכתם תחקיר שכל כולו עוסק בהשחרת פניה של מרשתי.