אם תשאלו את שלום מיכאלשווילי, הוא לא בדיוק ממהר להתחלף עם ניקו, הדמות אותה הוא מגלם בדרמת המתח של קשת 12, ביום שהאדמה רעדה. "ממה שקראתי על ניקו בתיאורי הדמות והכל, הוא עבר חיים לא קלים ואני עובר חיים שמחים, אז יש הבדל גדול בינינו. לא הייתי רוצה לחזות דברים, שיהיו לי פלאשים כאלה או לראות חזיונות. אפילו לא הייתי רוצה לקרוא מחשבות של אנשים אחרים, גם ככה העולם מתוסבך, להתחיל עכשיו לדעת מה אנשים חושבים? גדול עליי". 

ואם היית יכול לשחק עם הזמן, לאן היית נוסע?
"לרגעים מאושרים, לפיקים של אושר בחיים. יש הרבה כאלה, ועוד יהיו לי הרבה כאלה אני מניח, אז פשוט לא יודע. אולי לראות אנשים שחסרים לי, שהם כבר לא איתנו היום. עוד כמה צחוקים עם סבא וסבתא שלי". 

היית רוצה לשנות משהו מהעבר?
"לא הייתי משנה כלום. סליחה על הקלישאה, אני מאמין שכל מה שקורה זה לטובה, וכל מה שעברתי הפך אותי לבן אדם שאני היום. אני גם מאמין באפקט הפרפר, שכל דבר חדש מביא לתוצאה אחרת, אז בגלל שיש לי שלושה ילדים שאני מאוד מאוד אוהב ואישה שאני מאוד מאוד אוהב, לא הייתי רוצה לפספס אף אחד מהם".

>> רוצים לקרוא עוד? היכנסו עכשיו לאתר של ביום שהאדמה רעדה

"לפני כל יום צילום ראשון אני מתרגש"

ביום יום נראה שהחיים של מיכאלשווילי הם לגמרי על הגל. מלבד חיי משפחה מאושרים, הקריירה שלו פורחת והוא מצליח בעולם הבידור עם ההרכב הקומי שמלווה אותו מאז ימי התיכון - שלישיית מה קשור. מעבר לזה, הוא כיכב בסדרות ישראליות מוכרות כמו עספור, הבורר ואנחנו במפה, אבל עדיין כשהוא מגיע ליום הצילומים הראשון, הפרפרים מתעוררים. "לפני כל יום צילום ראשון אני מתרגש, אבל משתדל לעשות גוד וייב על הסט כדי שיהיה בריא ושמח. זה מאוד עוזר לכולם".

איך אתה מתכונן לקראת הצילומים?
"אני כזה שאוהב לקרוא הכל על הדמויות בסדרה, כדי שהכל יתחבר לי. גם ככה ביום שהאדמה רעדה זאת סדרה שצריך לראות ולשים לב לכל פרט, כדי בכלל להבין מה קורה בסדרה. אז ראיתי קצת סרטונים של אמני חושים ביוטיוב, כדי לנסות ולהבין שפת גוף. כל מיני אמני חושים גדולים, ראיונות אצל לטרמן ואפילו סרטונים של סושרד. חשבתי שזה עזר לי, ואז מתברר שפחות כי רוב אמני החושים מחייכים המון וזה פחות ניקו ופחות הסדרה".

מאחורי הקלעים של ביום שהאדמה רעדה (צילום: אלה ברק)
"אני מודה כל יום על הזכות לעשות את מה שאני אוהב" | צילום: אלה ברק

אז איך אתה מגיע לימי הצילום?
"משתדל להגיע כמה שיותר מוכן, לא כל כך מצליח לי בגלל הילדים, שהם אוכלים לי את הראס. עם שלושה ילדים קטנים זה בעייתי לישון הרבה, אבל אני משתדל להגיע מוכן, משתדל להגיע שמח ומודה כל יום על הזכות לעשות את מה שאני אוהב".

יש משהו שאתה חייב על הסט?
"יש לי תיק שאני מניח שכל שחקן מביא איתו. מי פה, דאודורנט, בושם, חטיף שוקולד, חטיף אנרגיה, כל מיני קטנות שיהיו לי לרגעים יותר עייפים. הצילומים היו בצפון הרחוק רוב הזמן, הנסיעות היו ארוכות ושעות לא שעות".

ביום שהאדמה רעדה: הצצה ראשונה (צילום: מתוך "ביום שהאדמה רעדה", קשת 12)
מה קורה בחזיונות של ניקו? | צילום: מתוך "ביום שהאדמה רעדה", קשת 12

מישהו מקאסט השחקנים הפתיע אותך?
"עם 100 אחוז מהקאסט עבדתי פעם ראשונה, אני חושב שזאת פעם ראשונה או שנייה שזה קורה לי. לא עבדתי עם צחי, לא עבדתי עם ליאנה ולא עבדתי עם נדב. לא עבדתי איתם בשום פרויקט, אז זה היה כיף לעבוד גם עם שחקנים חדשים ומוכשרים כאלה. גם לגלות את ליאנה, שהיא כזה גוש כישרון וילדה יפה, טובה, חכמה ומצחיקה".

אז יש משהו שהזנחת בעקבות הצילומים?
"השינה?".