כמה עובדות שגיל גולן למד מהפרק החמישי של ביום שהאדמה רעדה. הראשונה היא שתאונת הדרכים של יואל הייתה עם סוס, מה שמוביל אותנו לעובדה השנייה והנגדית. בזמן תאונת הדרכים, אנחנו ראינו שהיה זה רכב שהתנגש ביואל והילה. אז מה זה אומר? שיש לנו כאן שתי גרסאות של התאונה, או שהזיכרון של יואל לא משהו. אנחנו מהמרים על האופציה הראשונה. 

>> רוצים לקרוא עוד? היכנסו עכשיו לאתר של ביום שהאדמה רעדה

בהמשך יואל סוף סוף מסביר לנו מה בדיוק קורה פה. מסתמן שלימודי הפיזיקה השתלמו לבחור, ואחרי כמה מילים בסינית-פיזיקאית, הבנו שיש שני יקומים מקבילים שנושקים אחד לשני. למעשה, ברגעי ההשקה בין היקומים נוצרות רעידות אדמה, ומה שנקרא בשפתו של הסטודנט "קריסת זמן". קריסת הזמן הזאת היא כנראה ההסבר מאחורי המפגשים של נוח והילה, וגם הסיבה שיואל חזר אחורה בזמן לבית החולים הפסיכיאטרי.

בינתיים ביקום המקביל, חוה פופר פוגשת את הילה. רגע, מה, מה קורה פה? אז ככה - מסתבר, ששם הילה דווקא כן שרדה את התאונה אבל איבדה את נוח, ולאחר זמן מה גם את יואל שנשלח למשימה סודית ולא חזר. התיאוריה של גולן: יואל, ניקו ואביגיל נשלחו למשימה סודית שהשתבשה בדרך. אביגיל מהיקום המקביל החליפה את אביגיל של היקום שלנו, ושיתפה פעולה עם גבי. מה הקשר אליו? צפו בסיכום פרק חמש של גיל גולן וגלו.