זהו, זה קרה. סוף סוף קיבלנו את התשובות שחיכינו להן עוד מפרק הבכורה של ביום שהאדמה רעדה, אבל נתחיל מההתחלה. בעולם המקביל, חוה מבינה שיואל השוטר שחרר מהכלא את נעם (שרצח את קרן), גבי (שישב על שלושה תיקי רצח) ואביגיל (שבילתה את רוב חייה במאסר), כדי לגלוש בין שני היקומים. מי שהדליפה את המידע על הפרויקט הזה, היא ד"ר אירנה קפלן, שלמעשה עדיין חיה ונושמת, רק בעולם שלנו יחד עם הכפילה שלה.

>> רוצים לקרוא עוד? היכנסו עכשיו לאתר של ביום שהאדמה רעדה

כך למעשה, יואל פוגש את אירנה שמאמתת את הדברים, ומספרת לו שהעניינים יצאו משליטה בגלל שגבי הושפע לרעה מאביגיל. אמנם יש לנו עדיין סימן שאלה בינוני לגבי מה בדיוק קרה שם, אבל אין ספק שהפאזל מתחיל להתחבר. בינתיים בעולם המקביל, האנרכיסט מראה לחוה נקודות על המפה שבהן הזמן מתעוות, כמו למשל המסוף לחקר אנרגיה שממוקם בים, ונמצא בבעולותו של מי אם לא מילר. 

בחזרה לעולם שלנו. יואל מגיע עם אירנה לתחנת המשטרה, ושם הכפיל של גבי רוצח אותה באכזריות, בזמן שגבי עצמו נמצא בכלל במעצר. מה שמדליק לחוה נורה אדומה. את הנורה האדומה של גיל גולן משובר מסך, הדליק דווקא נוח, שראה את יואל והילה ההיריונית בפלשבק שהעלה עוד כמה תהיות לאוסף. מה הם אמרו שם, והאם נוח באמת מיוחד? גלו בסיכום הפרק השישי של ביום שהאדמה רעדה.