השוטרים (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
השוטרים | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12

זהו זה. ההכנות של השוטרים לקראת התקיפה נגד מאור עזרא הסתיימו, ואין ספק שנקודת השיא עוד תגיע בהמשך. בינתיים, גילינו שראובן פרץ מקושר במקומות הנכונים, או שלא - תלוי איך מסתכלים על זה, ושיואב קשתי, אחיין של אלון שנהב, לא פרייאר בכלל. גם קובי אדרי, רכז המודיעין, הצליח להתחמק יפה בזמן הקניות המפלילות להכנת מטען החבלה, ואלון, עומד כרגע בפני צומת שממנו אין יותר דרך חזרה. ולא רק הם מתחילים להסתבך, גם עמית, חבר של תום שנהב, נקלע לסיטואציה מורכבת מול הפושעים, ומיקי שנהב בעצמה מתחילה להתערב במקומות שהיא לא אמורה להתערב בהם. כמו שאפשר להבין, עברנו הרבה בפרק האחרון של "השוטרים", אז ביררנו עם יוצר הסדרה, יובל יפת, אם פספסנו משהו בין הסצנות. 

 1. עיריית נהריה
  הרבה השתנה בנהריה מאז תחילת שנות ה-2000, ובטח במבנה העירייה המיוחד. בזכות שיתוף הפעולה בין יוצרי הסדרה לראש העיר המכהן, רונן מרלי, צילומי הסצנות נערכו במבנה המקורי של העירייה. זה כמובן הוסיף מאוד לאותנטיות של הסדרה, בעיקר בגלל העיצוב המקורי של המדרגות הלבנות בחוץ או המעליות הזהובות בפנים. אגב, גם הסצנה שמנכ"ל העירייה יוצא מהחנייה שלו צולמה בלוקיישן האמיתי. עם זאת, כן היו דברים שדרשו שחזור, כמו השילוט המקורי שהיה בשנות ה-2000, עליו היה אחראי איש ה-VFX של הסדרה, דן סחר.
  השוטרים (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
  חניית המנכ"ל מחוץ לעיריית נהריה | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12
 2. ראש העיר
  בפרק האחרון צפינו בסצנה שבא אלון פוגש לראשונה את ראש העיר, גם לכם הדמות שלו הייתה מוכר? יש לזה סיבה. אם תחזרו אחורה אל הסצנה הראשונה בפרק הבכורה, אותה אחת בה מאור עזרא הגיע לחנות לברר איפה יקיר, תגלו שכבר ראיתם את הפנים של ראש העיר בפוסטר שנתלה על אחד הקירות. אם לא שמתם לב עד עכשיו, אל דאגה, כי הפוסטרים האלה יופיעו עוד כמה וכמה פעמים לאורך הסדרה.
  השוטרים (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
  למה ראש העיר מוכר לכם? | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12
  השוטרים (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
  הנה הסיבה | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12
 3. קרובת המשפחה
  מיקי שנהב הגיעה לקרובת המשפחה של מאור עזרא, אישה דתייה ומורה בבית הספר וניסתה לדלות ממנה פרטים על הדירות שבבעלותה. המשחק של השחקנית, ששמה מלי ויזל, היה כל כך אמין ששני כהן לא ציפתה לדבר הבא. היא הייתה בטוחה שמדובר בשחקנית דתייה לכל דבר, וכשזו הורידה את השביס והבגדים, ויזל התגלתה כחילונית, ואפילו יש לה קעקועים. אתם יכולים לדמיין את השוק על פניה של כהן כשגילתה זאת.
  השוטרים (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
  השחקנית מלי ויזל מבלבלת את שני כהן | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12
 4. האציטון
  כשקובי אדרי, הלוא הוא מאור שוויצר, החל במסע הקניות שלו למטען החבלה הוא כמעט הסתבך כשפגש בחברה של אשתו. שוויצר הצליח לצאת מזה יפה כשצבע את החדר של הילד, ובכך תירץ את השהייה שלו בטמבורייה. בין לבין, אם הייתם חדים, יכולתם לשים לב שהוא קונה אציטון. אז לא, הוא לא מתכוון להוריד לק, למעשה, האציטון משמש את הצוות לנקות את המטענים. למה? פשוט כי הוא חומר שמנקה סימנים של טביעות אצבעות.
  השוטרים (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
  למה מאור שוויצר קנה אציטון? | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12
 5. כוכב הטיקטוק
  בסצנה שבה עמית מוותר על הנשק שלו, אנחנו רואים שני חיילים של מאור עזרא. אולי אחד מהם היה מוכר לכם ולנו יש את התשובה למה. מסתבר שמי שעומד מאחורי החייל שהראה את הנשק שלו, הוא לא אחר מכוכב הטיק טוק, מיכאל עשוש, שמחזיק בחשבון ובו למעלה מ-130K עוקבים. בדרך כלל הוא דווקא לא חמור סבר כמו בסדרה, ולמעשה מעלה סרטונים מצחיקים מדי יום. שווה לכם להציץ.
  השוטרים (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
  הסיבה שהשחקן מיכאל עשוש מוכר לכם | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12