העבודה של האני מרהאג'י, סגן מפקד יחידת האופנוענים במשטרה, לא משאירה לו הרבה זמן פנוי אבל הוא לא מתחרט על אף דקה. "החיים שלי הם מהטובים שיש. יש לי משפחה אוהבת, אני קם כל יום בהתרגשות ללכת לעבודה", הוא סיפר בראיון לייב בעמוד הפייסבוק של התכנית "כחולים". מרהאג'י מתועד יחד עם עוד מפקדים, חוקרים ובלשים בסדרה הדוקומנטרית שמשודרת מדי רביעי ושבת בערוץ 2 (קשת) ומציגה את אחורי הקלעים של העבודה הלא המציאותית של המשטרה. "זה לא הכסף ולא המעמד, זה תכלס התפקיד שאתה עושה. אתה מסיים את המשמרת ואתה מחכה כבר להגיע למחרת לעבודה", הוא הוסיף.

בפרק האחרון בסדרה, נחשף סיפורו המורכב של מרהאג'י כערבי שמשרת במשטרת ישראל. "בכיתה י' הייתי צריך לעשות מחויבות אישית במשמר האזרחי. ישר הרמתי גבה. אני, ערבי מיפו, הולך להיות חלק מהמשטרה? בשום פנים ואופן", הוא סיפר בפרק, "ואז מפקד הבסיס קיבל אירוע, לקח ניידת, ואני זוכר את עצמי יושב מאחורה, ופתאום הוא מפעיל סירנה, ואני קולט איך כל הרכבים מפלסים לו את הדרך ונותנים לו לעבור. באותו רגע ידעתי שאני רוצה להיות שוטר".אותה מורכבות שמרהאג'י השאיר מאחור, חוזרת אליו לעיתים כשהוא נתקל בגילויי גזענות כלפיו. "כשהייתי יותר צעיר, ידידה מאוד טובה שלי באה להכיר לי מישהי והציגה לה אותי. הבחורה שאלה אותה מה זה השם הזה 'האני' וידידה שלי הסבירה לה שאני ערבי", הוא אמר, "התגובה האוטומטית שלה הייתה 'איכס, ערבי'. לא ידעתי מה להגיד במצב כזה, זאת הייתה הפעם הראשונה שנתקלתי בגזענות מול הפנים שלי". 

בשורות המשטרה הזדמן לו לפגוש גם שוטרים שהכירו אותו עוד מהיותו ילד שמסתובב ברחובות יפו ולפעמים עושה גם צרות. אחד מאותם שוטרים שפגש כילד היה אסף ברנס, ראש מחלק תשאול במז"פ יפו, שגם הוא תועד במהלך צילומי הסדרה בעבודתו כחוקר. "יום אחד אמא שלי שלחה אותי לקנות אבקת סוכר. בזמנו אבקת סוכר הייתה מגיעה בשקיות", שיחזר מהראג'י, "אני הלכתי ברחוב ופתאום עברו חבר'ה מהבילוש שעשו סיבוב. הוא (אסף ברנס) עצר אותי ושאל מה יש לי בשקית. עכשיו לך תסביר לו שזה אבקת סוכר". ברנס, שחשד שמדובר בשקית עם סמים, הזהיר את האני שהיה אז נער. "ברנס ליטף אותי יפה ואז החלטתי שאני רוצה להתגייס למשטרה", הוא סיפר וצחק. צפו בראיון המלא ששודר בלייב בעמוד הפייסבוק של התכנית.

קטעים נוספים בעמוד הפייסבוק של "כחולים"

"כחולים" - רביעי ושבת ב-21:00, ערוץ 2, קשת