השבוע יצאה סוף סוף העונה החדשה של "הכוכב הבא" (מוצ"ש, אחרי החדשות, קשת 12), ממנה יצאו המון כוכבים שמובילים את תעשיית המוזיקה הישראלית, עם פאנל שופטים מתוגבר, פרס ענק של מיליון שקלים ומתמודדים שמהר מאוד יכנסו לכולנו ללב. ואלרי חמאתי עלתה על הבמה כבר בפרק הבכורה ועם ביצוע שכולם דיברו עליו ל"Bl Alb" של מאג'דה א-רומי, הרימה את המסך וגרמה לשופט איתי לוי לדמוע בן רגע. בשיחה עם גלית ואילנית סיפרה על הדרך בה חונכה ועל האמונה של כי אפשר לחיות בדו קיום.

ואלרי בת ה-21 היא ערביה נוצרית שגדלה ביפו בשכונה מעורבת בה כולם חיים בדו קיום נפלא. "גדלתי וחונכתי בסביבה שבה אין אופציה אחרת", אמרה ואלרי, "אנחנו יודעים לחיות בדו קיום. אם נסתכל על הקיצוניים משני הצדדים אנחנו לא נצא מזה בחיים".

"מתוקף המציאות הייתי צריכה להתמודד עם הרבה סיטואציות ונאלצתי לעבור אותן בצורה בוגרת", הוסיפה המתמודדת המוכשרת, "קיבלתי כל מיני ביקורת של אנשים על מי שאני. למשל, שומעים אותי באוטובוס מדברת בערבית וכולם מסתובבים אלי. אני לא מבינה את זה. אני גם מקבלת הרבה תגובות מהמגזר שלי שאומרים לי שאני באמת לא נראית ערביה".

>> כל הביצועים הבולטים של "הכוכב הבא" מחכים לכם באפל מיוזיק, ספוטיפיי ודיזר

המנחה אילנית לוי התחברה לאג'נדת הדו קיום שוואלרי הציגה. "גם אני חיפאית וזו גם עיר מעורבת", אמרה לוי, "לקחתי קשה את זה שאומרים שדו קיום הוא פיקציה, שהוא לא אמיתי. זה לא נכון".

"זו לא פיקציה בשום צורה", חיזקה ואלרי את לוי, "כל החיים שלי גדלתי עם יהודים, עם כל הדתות, המינים והלאומים. אנחנו חיים בדו קיום וזו לא פיקציה. אנחנו אוכלים מאותו אוכל ונהנים מכל העולמות".