כבר שמונה עונות שאנחנו רואים אנשים מוכשרים שנהפכים לנגד עינינו להיות הכוכבים הכי גדולים של ישראל, אבל הפעם, יש תחושה שמשהו אחר קורה. עם צוות שופטים ישן – חדש, צמד מנחים שלא יודע לאכזב וכישרונות שמצליחים להפיל לנו את הלסת כל פעם מחדש, "הכוכב הבא" נותנת את התחושה שאם חשבנו שכבר ראינו הכל – תמיד מסתתרים עוד מאות זמרים מעולים ממש מעבר לפינה.

רגע אחרי שהנבחרת נסגרה והדו קרב מתחיל (מוצ"ש אחרי החדשות, קשת 12), קיבלנו הצצה חד פעמית אל מאחורי הקלעים של הסט הכי נוצץ בטלוויזיה. "זאת סגירת המעגל הכי גדולה של חיי", מודה נינט טייב, הרכש החדש של העונה. "בגלל זה הסכמתי לבוא, מבחינתי יש משהו במקום הזה שבא לרפא. אבל זה מאוד שונה, הרבה מהמתמודדים באים עם הרבה ביטחון והם יודעים מה הם עושים, לאן ולקראת מה הם הולכים". 

זה מה שהמנחים והשופטים חשפו מאחורי הקלעים (צילום: אור סיט, קשת12)
"המסע המטורף של כל אחת והאימהות חיברו אותנו" | צילום: אור סיט, קשת12

למרות המעמד שלה כשופטת, היא מספרת שכל מה שבאמת בא לה בסופו של יום זה ללכת לחדר המתמודדים ולנגן איתם, ובהצצה קטנה למה שהולך שם – לגמרי אפשר להבין אותה. גם היא וגם שירי מימון היו במקום הזה אז בשנת 2003, ויודעות בדיוק איך זה מרגיש. אבל היום, כל המתח, הלחץ והתחרותיות נראים להן כמו עבר רחוק שמפנה את מקומו לקרבה מחודשת.

"נינט חברה חדשה – ישנה", מספרת שירי. "נראה לי שזה הפתיע את שתינו, אבל עברו הרבה שנים וזה הרגיש הכי במקום. זה לא נתפס שעברו עוד מעט 20 שנה, זה מרגיש כמו סגירת מעגל. המסע המטורף של כל אחת והאימהות, זה נורא חיבר אותנו".

זה מה שהמנחים והשופטים חשפו מאחורי הקלעים (צילום: אור סיט, קשת12)
"החוויה של הדחייה חקוקה בי" | צילום: אור סיט, קשת12

לא רק שירי ונינט יודעות איך מרגיש מעמד של תחרות, אבל בניגוד אליהן, שאר השופטים שמעו לא פעם את המילה "לא". איתי לוי ניסה את מזלו בכוכב נולד, ואחרי כל ההתרגשות, הנסיעה הארוכה והציפיות, עדכנו אותו שהוא לא התקבל, וגם עבורו לשפוט בתוכנית זאת סגירת מעגל של ממש. גם קרן פלס מודה שמעולם לא עברה אף אודישן ותחרות, ואילו אסף אמדורסקי, מלך האדומים של הכוכב הבא, חשף כי אפילו הוא קיבל פעם אדום צורם במיוחד. "הייתי באודישן עם הלהקה הראשונה שלי והחוויה הזאת של לקבל 'לא', של הדחייה, חקוקה בי", הודה השופט.

אבל בזמן שהשופטים מחלקים את העולם לכחול ואדום כאילו מדובר במטריקס, צמד המנחים, אסי עזר ורותם סלע, לא נותנים לתוצאות להפריע, ומצליחים לשמור על מורל גבוהה של כל הסובבים אותם. אז מה סוד הקסם של השניים? פשוט חברות טובה.

זה מה שהמנחים והשופטים חשפו מאחורי הקלעים (צילום: אור סיט, קשת12)
"אני לא יודעת אם הייתי במקצוע הזה לולא הייתי עושה את זה איתו" | צילום: אור סיט, קשת12

"אנחנו עובדים המון שעות ביחד, זה מאוד קשה", משתף אסי. "אנשים לא מבינים מה זה לצלם תוכנית כמו הכוכב הבא עם עשרות מתמודדים, עשרות אנשי צוות ועשרות שופטים כמו שאתם רואים. בסופו של דבר יש לנו האחד את השנייה - אם יש לה יום קשה, אני צריך לסחוב את היום הזה על הגב שלי, ולפעמים אם לי יש יום קשה - היא סוחבת על הגב שלה. אנחנו כל הזמן תומכים האחד בשנייה. זאת זוגיות להיות עם אותו בן אדם שנים על גבי שנים. וכמו רוב הזוגות הסטרייטים, אנחנו ביחד שמונה – תשע שנים ואנחנו לא עושים סקס".

"אני ארחיק ואומר שאני אפילו לא יודעת אם הייתי במקצוע הזה לולא הייתי עושה את זה איתו", מודה רותם. "80 אחוזים מהחוויה הכיפית של העבודה במקצוע הזה, זה שאני עובדת לצידו. אנחנו עוברים פה ימים ארוכים, שעות ארוכות, יש לי את הקבוצה של הגן, הקבוצה של בית הספר, הקבוצה השנייה של בית הספר, עם השכנים, הוועד ועוד, ויש פה איזה סלע איתן שאומר לי 'את רוצה סטירה, שאני אאפס אותך?".

זה מה שהמנחים והשופטים חשפו מאחורי הקלעים (צילום: אור סיט, קשת12)
נינט את מצטרפת? המתמודדים מנגנים ושרים יחד | צילום: אור סיט, קשת12

בימוי, צילום ועריכה: אור סיט | מקליט: גילי פרידמן | הפקה בפועל: מיכל סולברג | הפקת פוסט: אורטל דהן זיו | מפיקה ראשית: ליהי פיין