המסע של אדר כגן ב"הכוכב הבא" התחיל הכי גבוה שיש – שישיית כחולים מהשופטים, 97% אחוזים והתאהבות גורפת של כל הנוכחים. למרות שהוא רק בן 16, אדר הפתיע את כולם בבגרות שלו שבאה לידי ביטוי בבחירת השירים, בהגשה ובנוכחות הבימתית - ואפילו קיבל משירי ונינט את הכינוי "ילד – גבר". אחרי לא מעט מחמאות, וביניהם השוואה אחת אדירה לשלמה ארצי, ילד הפלא מצא את עצמו מחוץ לנבחרת אחרי דו קרב גורלי בו הוא שר את "מלאך" של אביב גפן, כשבסופו הוא עמד בשורה אחת אכזרית עם ואלרי חמאתי ותמיר גרינברג. "אני חושב שיכולתי להגיע יותר רחוק, ולפי דעתי הגיע לי להגיע יותר רחוק, אבל זה מה יש ועם זה ננצח. אני חושב שקבלתי את החשיפה שאני צריך וזה לגמרי בידיים שלי עכשיו".

אתה שלם עם הבחירות שלך בתחרות?
"אני שלם עם הבחירות והדרך שלי ב-100 אחוז, גם הביצוע שהודחתי איתו – זה ביצוע שמאוד רציתי לעשות ואני שמח עליו. ואם כבר לעוף - אז לעוף עם ביצוע כזה. בסופו של דבר התוכנית נגמרת ויש קריירה שאני רוצה לפתח בהמשך". 

באודישן הראשון קיבלת שישיית כחולים ו-97 אחוזים, איך היו התחושות?
"האודישן הראשון היה חוויה הכי חיובית שיש. זה היה החותם שזה נהיה רציני ויש לי משהו בידיים, הם בעצם אישרו לי שאני טוב וזה דבר גדול. לדעת שאתה ברמה, לצד האנשים המוכשרים שהיו שם ופתאום להבין שאתה בליגה של הגדולים – זאת התחושה הכי מרגשת בעולם".

בקרב השיאנים המקום שלך פתאום התערער, וקרן פלס ממש נלחמה עליך.
"אחרי האודישן הראשון שהיה קרוב לשלמות, הגיע האודישן הזה, והוא היה פחות מוצלח על הנייר. אבל מבחינתי זה היה עוד ביצוע שמאוד אהבתי, פשוט הוא זכה לפחות אהבה מצד השופטים. זה טוב שהדבר הזה קרה, כי הייתי קצת באופוריה. זה היה מאוד נכון בשבילי לעבור את הטלטלה הזאת בשלב שהוא יחסית מוקדם ואני חושב שזה תרם לי להמשך". 

אדר כגן – "סופה" (צילום: מתוך "הכוכב הבא 8", קשת 12)
"יכולתי להגיע יותר רחוק, ולפי דעתי הגיע לי" | צילום: מתוך "הכוכב הבא 8", קשת 12

לא רק ילד השדות

אדר עובד בימים אלה על חומרים מקוריים משלו, והעבודה עליהם מציפה אותו בהנאה גדולה. "זה הרבה יותר מיוחד, נכון ואמיתי כשזה שלך". ואם נדמה לכם שהסגנון אליו הוא מכוון ידוע מראש, אולי יש מקום להפתעה. לאורך התחרות, אדר ביצע שירים ארץ ישראלים ונתפס כמלח הארץ – הנער עם החיוך הממיס מפרדס חנה, הג'ינס, הטי שירט והשורש, אבל לצד החיבור שלו למקום הזה, חשוב לו להבהיר דבר אחד: "ההשוואה הזאת לארץ ישראל הישנה זאת השוואה שהיא מחמיאה אבל יש בי עוד צדדים".

ומה הם?
"ניסיתי לא להישען כל הזמן על הטייפ של ילד השדה. יש בי באמת את הצדדים האחרים האלה והיה לי חשוב שיראו אותם. הביצוע לתשע נשמות, שזה שיר הפופ הכי מגניב וחדשני שיש, זה גם חלק מהדרך שניסיתי לעשות בתוכנית, והיא עבדה. ארץ ישראליות זה עדיין חלק מאוד גדול מהאישיות שלי, אבל לא רק". 

כחלק מנושא הישראליות, השוו אותך לא פעם בתוכנית לשלמה ארצי.
"השוו אותי לשלמה ארצי הישן ואין דבר יותר מרגש כזה. אני לוקח את זה למקום שאם השוו אותי למשהו שנמצא כאן הרבה זמן, זה אומר שזה משהו שפחות יש היום. אז זה נורא מחמיא לחשוב שהרבה זמן לא היה משהו כזה".

אז מה הצעד הבא?
"אני מאוד רוצה לצאת עם שירים מקוריים שלי, לעסוק בדבר הזה. אתמול יצא טיזר קטן לטיקטוק משיר מקורי וכמוהו יש עוד שירים שאני מאוד מצפה להוציא אותם. זה בדרך, זה מתפשט, והכל מאוד בתהליכים כרגע".