נועה יוספאן - "כל יום כמו נס" (צילום: הכוכב הבא, קשת 12)
המתמודדת שגרמה לשירי מימון לפרוץ בבכי | צילום: הכוכב הבא, קשת 12

המסע של נועה יוספאן ב"הכוכב הבא" התחיל עם ביצוע קורע לב ללהיט "כל יום כמו נס". כבר ברגע הזה, היה ברור שמדובר בזמרת אותנטית שחושפת את סיפור חייה באמצעות שירים שנדמה כי נכתבו במיוחד עבורה. אחרי אינספור מחמאות והשוואה אחת בלתי נשכחת לנינט בכבודה ובעצמה, יוספאן סיימה את דרכה בתחרות. זה קרה אחרי תלת קרב סוער מול אנאל משה ומתן לוי, במהלכו ביצעה את השיר "Human".

"אני זוכרת את עצמי באותו היום מאחורי הקלעים, מסתכלת ימינה ושמאלה ותוהה מי יודח היום", משחזרת נועה את יום ההדחה, "העונה הזאת מלאה בכשרונות, והבנתי שזה יקרה לאחד מאיתנו. ההדחה לא הפתיעה אותי. שמחתי לקחת חלק בנבחרת כל כך טובה ובכל פעם שעברתי שלב הרגשתי מיוחדת".

את שלמה עם הבחירות שעשית במהלך התחרות?
"יש לי הרבה ביקורת על השירים שבחרתי ועל האופן שביצעתי אותם, אבל אני משתדלת להיות שלמה עם הכל. אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור ולשנות את הדברים, אז עדיף להיות שלמה עם זה ולהאמין שזה הכי טוב שיכול היה להיות".

בואי נחזור רגע להתחלה. באודישן הראשון שלך קיבלת 98 אחוזים מרשימים ביותר. איך היו התחושות אז?
"לא האמנתי. באתי עם מעט מאוד ציפיות, ופתאום לקבל תגובות כאלה מצד השופטים והקהל - זה היה מעל כל ציפייה או חלום שאי פעם חלמתי".

איך הרגשת לגבי ההשוואה לנינט?
"נינט מדהימה ואני מעריצה אותה, אבל זה לא תמיד נוח לשבת במשבצת של זאת שדומה או מזכירה מישהי. לא לשם כיוונתי. זה מחמיא לי מאוד, יש לי הערכה והערצה כלפיה, אבל באתי לייצג את נועה יוספאן - לא להידמות לנינט".

באיזה ביצוע הרגשת שהכי הבאת את עצמך?
"בביצוע של 'Against All Odds'. זאת הייתה הפעם הראשונה שהלב שלי יצא החוצה דרך המילים והמנגינה. הרגשתי את זה בידיים שלי שזזו, בהבעות הפנים, בגוף שלי. זה היה רגש שהתפרץ החוצה. בחיים לא הרגשתי כמו שהרגשתי כששרתי את השיר הזה".

לפני האודישן הראשון שלה שגרם לשירי מימון לפרוץ בבכי, נועה חשפה בפני אסי ורותם סיפור משפחתי כואב. לפני תשע שנים, אחיה הגדול ניר נהרג בתאונת דרכים כשהיה בן 19 בלבד. מאז, האסון מלווה אותה ואת משפחתה מדי יום. נועה סיפרה כי כל דבר שהיא עושה בחיים וכל שיר שהיא שרה, מובילים אותה אל ניר ז"ל.

אחרי הביצוע המצמרר של 'Against All Odds', אסף אמדורסקי החמיא לנועה והסביר: "את מסתובבת עם הדבר הזה בחזה כל החיים וזה מועד להתפרצות בכל רגע. זה נותן לך כוח לתעל את זה לתוך האמנות ולמטען שלך כזמרת".

הזדהית עם הדברים שאסף אמר לך?
"חד משמעית, אסף אמר את זה נורא יפה. המקרה הזה מלווה אותי בהכל, זה נדבק בי וממשיך איתי הלאה. אני מרגישה שזה מפעיל בי רגשות ותחושות שהופכות את האמנות למלאת רגש, אמיתית וכנה".

בימים אלו נועה עובדת על שיר מקורי משלה שכתבה והלחינה לבד. "זו פעם ראשונה שאני עובדת על שיר שלי, זה ממש מרגש עבורי", היא מתארת. אנחנו ממתינים בקוצר רוח להכניס אותו לפלייליסט שלנו.