רביעיית הגמר של הכוכב הבא (צילום: נועם עטייה, יח"צ)
צילום: נועם עטייה, יח"צ

בעוד שלושה ימים בדיוק (רביעי), אירוע גמר המיליון שייערך בשידור חי על הבמה הענקית של זאפה LIVE פארק ראשון לציון יצא לדרך. ועכשיו, אחרי האודישנים, הקרבות והתחרות הצמודה והמותחת, אפשר סוף סוף להכריז: מתן לוי, ואלרי חמאתי, שי המבר ותמיר גרינברג הם רביעיית הגמר של "הכוכב הבא 2021".

אחרי שביום חמישי תמיר ושי עלו לגמר, הערב (ראשון) מתן וואלרי תפסו את שני המקומות האחרונים אחרי חצי גמר מותח במיוחד. אנאל משה סיימה במקום השלישי לאחר שהתמודדה מול השניים בתלת קרב הסופי, וסהר טויטו נפרד מהתחרות בשלב הדו קרב שהתקיים מוקדם יותר הערב.

>>  ההצבעה המוקדמת לגמר נפתחה, לחצו כאן והצביעו לזוכה שלכם

אז איך הכל קרה? חצי הגמר השני התחיל בשני דו קרבים קשוחים במיוחד, שהראשונים שהתמודדו זה מול זה היו סהר עם ביצוע מטורף לשיר "שדות" של נרקיס, ומתן עם "את" של ישי לוי אותו הקדיש לאמא שלו וקרע לנו את הלב. את הדו קרב ניצח מתן עם שישה כחולים ו-82 אחוזים, לעומת סהר שקיבל אדום מאסף אמדורסקי, ו-79 אחוזים.

מיד אחריהם עלו אנאל עם אחת הגרסאות היפות ביותר ששמענו לשיר "Talking To The Moon" של ברונו מארס, וואלרי חמאתי עם "אולי הפעם" של עידן רייכל, ששוב הוכיחה שהיא זמרת מטורפת בכל שפה שיש. למרות ששתיהן מילאו את שולחן השופטים בכחולים, אנאל ניצחה עם 86 אחוזים לעומת ואלרי שקיבלה 84 אחוזים.

אחרי שלב הדו קרב, השופטים החליטו להמשיך עם ואלרי ולהיפרד בלב כבד מסהר טויטו המוכשר, שסיכם במשפט פרידה: "היה כיף. זה לא עצוב, זה משמח כי הקריירה שלי מתחילה עכשיו". 

סהר טויטו – שדות  (צילום: מתוך "הכוכב הבא 8", קשת 12)
"יש לך מקום בתעשיית המוזיקה בישראל" | צילום: מתוך "הכוכב הבא 8", קשת 12

את התלת קרב המכריע ביותר התחיל מתן, שאולי שלח מסר ללמעלה כשפתח מבערים עם הביצוע שלו ל"טיפת מזל" של זהבה בן. מיד אחריו עלתה אנאל שהחליטה לקחת סיכון עם שיר בעברית, וביצעה את "הניסיון הזה" של ישי ריבו. את התלת קרב סגרה ואלרי שהצליחה להתאושש ממעמד ההדחה המלחיץ, ועלתה לבמה עם "All I Ask" של אדל.

>> כל הביצועים הבולטים מהאודישנים ומהנבחרת של "הכוכב הבא" מחכים לכם באפל מיוזיק, ספוטיפיי ודיזר

אחרי שלושת הביצועים המטורפים האלה, השופטים נדרשו לחלק 6, 8 ו-10 נקודות לכל אחד מהמתמודדים. לאחר ניקוד השופטים, ואלרי הגיעה למקום הראשון עם 64 נקודות, מתן למקום השני עם 62 נקודות ואנאל לשלישי עם 42 נקודות בלבד. מיד לאחר מכן נחשפו תוצאות הניקוד הסופיות יחד עם הצבעת הקהל: ואלרי עלתה לגמר עם 87 נקודות ואליה הצטרף מתן עם 83 נקודות. 

אנאל משה – Talking To The Moon  (צילום: מתוך "הכוכב הבא 8", קשת 12)
"את ההפתעה של העונה הזאת" | צילום: מתוך "הכוכב הבא 8", קשת 12

אנאל שהגיעה למקום השלישי, סיימה את דרכה בתחרות עם 68 נקודות. "בהזדמנות הזאת אני אשמח להגיד תודה לכולם קודם כל", אמרה לשופטים וסיכמה, "זאת חוויה מדהימה שאני בחיים לא אשכח".