אם בעונה הקודמת של "הכוכב הבא", אסי עזר שלף מתמודד "אקראי" מהקהל לאודישן בהפתעה, הפעם הקונספט עלה שלב ובגדול. המתמודד מתן לוי היה בטוח שהוא בכלל מגיע להיבחן לתפקיד ראשי בסרט "בן אל", שמבוסס על חייו של השופט והחצי בצמד הכי מוזיקלי על המסך - סטטיק ובן אל. בפועל, היה זה אולפן פיקטיבי שהוקם במיוחד לכבוד ההפתעה, עם מסדרון שהוביל בסופו של דבר לדלת ומשם היישר אל הבמה של התכנית.

עוד במונית לאולפנים הותקנה מצלמה נסתרת, שליוותה את המתמודד בכל שלב ושלב שעבר בדרך. הוא נכנס למשרד עם תפאורה מתוקתקת, ובו יושבים בסבלנות כמה וכמה בן אלים מאובזרים בכל טוב. תלבושות מפוארות, משקפי שמש בסטייל ותסרוקות שלא משאירות מקום לספק - הם כאן כדי לקטוף את התפקיד הראשי והנחשק של בן אל. לי עוז, עוזר הבמאי, הכוריאוגרף והמלביש הפיקטיבי, שם לב כמובן לחולצה השחורה ולג'ינס שלא לגמרי משתלבים בנוף, והחל לשגע את מתן עם תלבושות משתנות, כל זאת אל מול השופטים והקהל שצופים בו באדיקות.

לבסוף, עידו, המפיק של הסרט לכאורה, הוביל את מתן אל הדלת, וכשזו נפתחה הוא יצא מיד אל השופטים, המנחים והקהל שמריעים בקולי קולות. "מתן, ברוך הבא לאודישן המגה מגה מפתיע שלך ל'הכוכב הבא'", אמרה רותם סלע בעוד מתן מנסה לתפוס את הנשימה. "בוא אני אסביר לך", החל אסי עזר לפרט על ההפתעה הגדולה, "אין כזה סרט 'בן אל', לא היה מעולם סרט על בן אל, יש סיכוי שבעתיד יהיה אבל כל מה שראית עד עכשיו, יקירי, זאת מתיחה מארץ המתיחות".

>> כל הביצועים הבולטים של "הכוכב הבא" מחכים לכם באפל מיוזיק, ספוטיפיי ודיזר

משם, מתן ירד אל מאחורי הקלעים כדי להתכונן לאודישן, והפעם לזה האמיתי, ועבד יחד עם עמוס בן דוד על ביצוע לשיר "חומות חימר" של מרגלית צנעני, לא לפני שהסתפר במיוחד לכבוד המאורע המרגש. וכשעלה לבמה, המתמודד הרים את המסך בקלילות עם ניואנסים מפתיעים בקול ומד שעמד על 98 אחוזים. כבוד. המחמאות מהשופטים, ובעיקר מבן אל, לא איחרו להגיע, ואחרי שהם ואנחנו התאוששנו מכל זה, הגיע הזמן לעבור לתסריט המסקרן שאסי כתב על המפגש בין סטטיק ובן אל. לכו תדעו, אולי הוא עוד יקרה.

הנה תסריט המפגש בין סטטיק לבן אל:

 "הכוכב הבא": הערב (שלישי) אחרי החדשות, קשת 12