וואו. אין לנו מילה אחרת לתאר את הביצוע המושלם של המתמודדת בת ה-16, ליה שקד, שהופיעה אמש בפרק הבכורה של "הכוכב הבא" (שבת, אחרי החדשות בקשת 12). כבר ברגע שפגשה את אסי עזר ורותם סלע לפני האודישן, היה ברור שהיא לא נחה לרגע עם ארסנל של מחזות זמר, מופעים ואפילו דיבוב סרטים יש לה לכוכבת בכיס. זה מה שנקרא - "מולטי", לדבריו של אסי, שבצדק השווה בינה לבין אלה לי להב. את הדמיון אי אפשר לפספס. גם שירי מימון לא פספסה את ליה, ופתחה בגילוי נאות על ההיכרות שלהן מהמחזמר "אוויטה", מה שסקרן את כל השופטים בשולחן.

למה משפחת שקד מוכרת לכם? (צילום: מתוך "משפחה בהופעה", קשת 12)
ליה שקד בגיל תשע | צילום: מתוך "משפחה בהופעה", קשת 12

אתם יודעים כמובן איך האודישן הסתיים, עם מד אחוזים מתפוצץ שעומד על 94 אחוזים ומחמאות אפילו מהקשוח שבשולחן השופטים - אסף אמדורסקי. הוא כבר צפה רחוק והבהיר שאם כבר להמר על מישהי עם מיליון שקלים, ליה נראית כמו הימור בטוח. טוב, נחכה ונראה. אז למה אנחנו בעצם מספרים לכם את כל זה? כי בין מחמאה אחת לאחרת, בין סולם בלתי אפשרי לזה הגבוה יותר, המחשבה שמשפחת שקד מוכרת לנו, לא עזבה אותנו בשקט.

>> כל הביצועים הבולטים של "הכוכב הבא" מחכים לכם באפל מיוזיק, ספוטיפיי ודיזר

אז מה עשינו עם זה? פנינו לזה שיודע הכל - האינטרנט. כבר בתכנית שמענו שהאמא היא כוכבת הילדים "כיף לי עם יעלי" והאבא, חזי, הוא מפיק מוזיקלי, אבל האם ידעתם שלפני שש שנים כל המשפחה הופיעה יחד במסגרת התכנית "משפחה בהופעה" ששודרה בערוץ 24? ליה, אז בת תשע, כבשה את לבבות השופטים עם קול מיוחד ומדויק, וכך המשפחה הגיעה עד לגמר התכנית. פייר, כבר אז אפשר היה להבין שיש פה כישרון גדול שרק מחכה לפרוץ. שיהיה בהצלחה.