מהרגע הראשון שואלרי חמאתי שרה על הבמה של "הכוכב הבא", היה ברור שיש לה טביעת קול שמהפנטת את השופטים והקהל. מהר מאוד היא סומנה כמתמודדת חזקה עם סיכויים גבוהים להגיע לגמר, וכנראה שאף אחד לא באמת הופתע כשהוכרזה בתחילת השבוע כפיינליסטית. מחר (רביעי ב-21:00 בקשת 12), ואלרי תעלה לבמת הגדולה בזאפה LIVE פארק בראשון לציון, ובין ההכנות היא עצרה לרגע כדי לארח את השופטים סטטיק ובן אל במסעדה של אביה ביפו.

>> ההצבעה המוקדמת לגמר נפתחה, לחצו כאן והצביעו לזוכה שלכם

עם לא מעט מעריצים שרוצים לראות אותה זוכה בגמר, מסתבר שדווקא בבית לא כל כך התלהבו בהתחלה מהרעיון שואלרי תפתח קריירה מוזיקלית. "הייתי תלמידה מצטיינת ועשיתי חמש יחידות ביולוגיה", הסבירה ואלרי את החשש של הוריה, "אני אוהבת את זה אבל הבנתי שאני אשתגע אם אהיה כל היום במעבדות". אבל שלא יהיה ספק, להורים תמיד היה ברור שהם מגדלים כוכבת בבית. "מרוב שהיא מוכשרת היא מעצבנת ברמות", מספר אביה, "היא ילדה טובה, מאוד עצמאית ודעתנית מגיל קטן. בגיל שנתיים היא כבר בחרה מה ללבוש ומה לעשות".

איזה שירים את מתכננת לבצע בגמר?
"השיר הראשון זה 'תפסת לי מקום' של בניה והשני זה 'מחכה' של ריטה ועידן רייכל. רייכל הוא יוצר ענק שאני גדלתי עליו".

ואם כבר רייכל, גם הוא הגיע ליפו כדי להפתיע את הפיינליסטית. כאילו היא לא מספיק מתרגשת מהגמר, ואלרי נשארה בלי מילים כשראתה את היוצר האהוב עליה. "שמעתי אותך שרה את 'אולי הפעם' והפכת אותו ממש לשיר שלך", החמיא רייכל לואלרי הנרגשת, שקפצה על ההזדמנות לשיתוף פעולה: "השאיפה שלי בקריירה זה לקחת שירים שעידן יכתוב לי ולהביא אותם לבית שלי. זאת אני במהות שלי – שני הצדדים במלוא הדרם".