ליה שקד עלתה ביום שלישי האחרון על הבמה של "הכוכב הבא" במטרה להבטיח את מקומה בשלב חצי הגמר עם הלהיט "אם תרצי" של חנן בן ארי. אלא ש-52 האחוזים שקיבלה לצד ארבעה אדומים מפאנל השופטים, קבעו את סיום דרכה בתחרות. המתמודדת שהצליחה להפתיע אותנו בכל פעם שעלתה על במה, סיפרה ל"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין על התחושות לאחר ההדחה, התגובות שקיבלה מהקהל בבית ועל היעדים הבאים שהציבה לעצמה.

איך הקהל הגיב להדחה שלך?
"האמת שהתגובות מדהימות. אני מקבלת המון חום מאהבה מהקהל בבית. הם אמרו שלדעתם לא הייתי צריכה להיות מודחת, ויש כאלה שיצאו יותר בדרמטיות. זה משמח אותי, ממש כיף לראות שאנשים מפרגנים ותומכים".

למה הודחת בסופו של דבר? 
"אני לא מבינה למה. אני מאוד אוהבת את הביצוע שלי ולגמרי שלמה עם הדרך שלי".

ליה שקד – "כשהלכת" (צילום: מתוך הכוכב הבא, קשת 12)
"לא מבינה למה הודחתי, אני מאוד אוהבת ושלמה עם הביצוע" | צילום: מתוך הכוכב הבא, קשת 12

מה עובר בראש ברגע שאת מבינה שזה נגמר?
"בהתחלה היה לי מאוד עצוב ולא רק בגלל ההדחה. היה לי מאוד כיף בתהליך, עם החברים שהכרתי במהלך התוכנית, ההתרגשות שלפני התחרות, ימי צילום ולקום מוקדם בבוקר. נורא התבאסתי כשהבנתי שזה הסוף".

אולי טעית בבחירת השיר?
"רציתי לקחת את השיר הזה למקום שלי – סול, פופ, אר אנד בי כדי להפוך אותו למשהו אחר ולשים עליו את טביעת האצבע שלי. אני חושבת שלאנשים בארץ קשה לקבל שילדה בת 16 חולמת בגדול. כשאני אוהבת שיר, אני רוצה לשים עליו את טביעת האצבע שלי, אני לא מפחדת להביא משהו שהוא גדול ומושלם".

>> כל הביצועים הבולטים מהאודישנים ומהנבחרת של "הכוכב הבא" מחכים לכם באפל מיוזיק, ספוטיפיי ודיזר

ההדחה מהתחרות גורמת לך לתהיות לגבי המשך הקריירה?
"ממש לא. ישר אחרי שסיימתי את התוכנית עשיתי את הקמפיין המסחרי הראשון שלי לקסטרו הום. בחרתי להיות זמרת כדרך חיים".

מה הופך אותך לכזאת מלאת בביטחון?
"כשהייתי קטנה יותר עשו לי חרם מאוד קשה בבית הספר. הגעתי לתוכנית חסרת ביטחון, אז הבאתי מעצמי הרבה יותר בפן הזה וזה עזר לי".

מה היעד הבא שלך?
"להוציא אלבומים ושירים בישראל, ואולי להצליח בחו"ל. אני חושבת שכל האומנים שואפים הכי גבוה שאפשר וזה גם מה שאני חולמת אליו".