באודישן הראשון שלו, סהר טויטו עלה לבימת "הכוכב הבא" עם הלהיט של אמיר דדון "כל יום כמו נס", והצליח לרסק אותנו. איתי לוי הכתיר אותו כהפייבוריט של העונה, קרן פלס נמסה לחלוטין ואפילו אסף אמדורסקי אמר שמדובר בביצוע מצויין. מאז, הוא הוכיח לנו פעם אחר פעם שמדובר בזמר נשמה גדול מהחיים. אבל אמש (ראשון) בדו קרב גורלי אחד מול מתן לוי, הוא סיים דרכו בתחרות, שלושה ימים בלבד לפני גמר המיליון (רביעי אחרי החדשות, קשת 12). המתמודד הייחודי והמרגש, סיפר היום (שני) ב"חדשות הבוקר" על ההדחה המפתיעה והכואבת במיוחד.

"אין לי מחשבות על מה עשיתי טוב ומה עשיתי רע", שיתף סהר, "ברור שיש רגעים שאני חושב שאולי יכולתי לבצע שיר אחר טוב יותר ואיתו להגיע לגמר. אבל מצד שני, אני נורא שמח שהגעתי למקום הזה. יש המון צדדים חיוביים ומאוד נהניתי מהתהליך המדהים הזה".

איזה רגע ריגש אותך במיוחד?
"כשביצעתי את השיר של חנן בן ארי. מדובר על אחד האמנים הכי מדהימים שיש במדינה הזאת בעיניי, שכותב טקסטים חזקים ומעביר מסרים חשובים – דברים שאנשים לא ממש מעיזים להגיד. יש לנו נטייה במוזיקה הישראלית לאו דווקא לדבר על הפחדים אלא על דברים חיוביים – ואני מת על זה".

סהר טויטו – "הזמן עושה את שלו" (צילום: מתוך "הכוכב הבא", קשת 12)
איך יהיה הדואט עם הזמר המקורי של השיר? | צילום: מתוך "הכוכב הבא", קשת 12

איך מתמודדים עם החשיפה לביקורת מהשופטים ומהצופים? זה נורא מלחיץ להיות במעמד הזה.
"בעיקר להשתדל לבחור בחירות שמגיעות ממקום אישי. למשל 'שדות' זה שיר שממחיש את הפחד שיש לי לפרוץ החוצה, ולפתוח עסק בשם סהר טויטו – יש לי המון פחדים כמו לכולם".

אבל "הכוכב הבא" יכול להיות סוג של הרצה לעסק.
"זה תהליך הרצה מדהים, אבל בתוכנית הכל מאוד גדול, מפואר ומפוצץ, בחיים האמיתיים זה לא ככה. אבל יש לי המון אמונה בעצמי, במוזיקה ובחיים עצמם שנולדתי לעשות את זה, אין לי אופציה אחרת. לזה נועדתי ואם אני אצליח לכלכל כך בית ולגדל משפחה - זה יהיה מבורך".

הפרס הגדול הוא מיליון שקלים, כמה הם יכולים לעזור למוזיקאי צעיר בישראל להזניק את הקריירה?
"זה יכול לעזור בטירוף. קליפ היום יכול להגיע לסכום של 50 אלף ש"ח, ולא מדובר בקליפ הכי מטורף שיש. סינגל היום נע בין 15-20 אלף ש"ח. בנוסף לזה, יש את עניין היח"צ, הלבשה, תאורה וסאונד. לכן, לכל מי שחולם להצליח זה יכול מאוד לתרום. אבל אני מרגיש שאני כנראה לא צריך את הבום הזה, אני אעשה את המיליון שלי לאט ובטוח".

 >> ההצבעה המוקדמת לגמר נפתחה, לחצו כאן והצביעו לזוכה שלכם

עשית תוכנית מסודרת, אתה יודע מה את עושה מעכשיו?
"בעיניי אין תוכנית מסודרת, זה לא כזה פשוט כמו שזה נשמע. כמובן, שצריך להיות ער למה שקורה ולהמשיך לדחוף. כן יש תכנון – יצא סינגל אחרי החגים".