עומר אליהו מתכוון לדחוף את עצמו קדימה. רק אמש (ב') הוא נפרד מהתחרות של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020, אחרי שהפסיד בדו קרב לאור עמרמי ברוקמן, עם ביצוע לשיר "תוכו רצוף אהבה" של ישי ריבו. מכאן, הקריירה העצמאית שלו ממשיכה הלאה. "הימים הראשונים לא קלים", מודה אליהו, "כי אתה רגיל לבוא לנווה אילן, להיות חלק מהבלגן ופתאום אין לך את זה, זה נגמר. אז לא קל, אבל אני מבין שבסדר, מכאן אפשר רק לעלות, לדחוף וליהנות ממה, שיש למרות שיש ריקנות".

>> אל תפספסו את כל מה שקורה בכוכב הבא לאירוויזיון 2020

איך אתה ממלא את הריקנות הזאת?
"הרבה שיחות עם המשפחה, עם החברים. אני ניזון מכל מיני שיחות עידוד עם האנשים הקרובים אליי".

מה חשבת על הביצוע שלך?
"ראיתי שהאחוזים לא כזה עולים, אני לא יודע למה זה לא עבר, באמת, אני לא יודע. הייתי בתוך זה, אני ממש מחובר לשיר הזה והרגשתי שאני מתכוון להכל".

אז לא הסכמת עם הביקורות של השופטים?
"לא, בביצוע הזה לא. נגיד בביצוע ל'נמס ממך' הסכמתי, אבל בזה לא. אולי אני טועה, אבל זה מה שאני מרגיש בפנים".

"אני לפחות העזתי"

אמנם הדרך של אליהו בתוכנית הסתיימה, אבל שלא תטעו, יש לו עוד הרבה קלפים בשרוול. בעבר שירת בלהקה צבאית, וצבר ניסיון רב על במות ברחבי העולם מול קהילות של יהודים, בערים כמו שיקגו ולאס וגאס. בחזרה לארץ, ביום יום הוא מלצר מזמר בסינקופה, אולם האירועים בו גם איתי לוי התחיל את הקריירה שלו, אבל נראה שדווקא עכשיו יש בו חלק שרוצה לפרוץ יות החוצה. "אני ממלצר באהבה, אבל בזמן האחרון מתחיל להרגיש שזה פחות עושה לי טוב. אני מרגיש שאני צריך להיות במקום אחר, להופיע ולא למלצר אחרי זה".

>> הכירו את כל חברי הנבחרת של הכוכב הבא לאירוויזיון

למה פחות טוב?
"זה לא קל. בזמן האחרון עם כל הפרסום זה לא קל לי. אתה שר, יורד מהבמה, הולך אל השולחן, ואז נוצר מן מעמד לא נעים. הם רואים אותך במעמד מסוים בטלוויזיה, ופתאום אני מגיע לעבודה, שם את הסינר, מרוקן להם את הצלחת, הם לא יודעים איך לאכול אותי. הם לא יודעים איך לדבר איתי, כי לא נעים להם מהמעברים האלה".

וברחוב, אתה מקבל תגובות?
"ברור, מלא מלא תגובות. סתם לדוגמה, אני אוכל כל יום רביעי בשווארמה ליד הבית, ולפני התוכנית הייתי יושב שם ברגיל. פתאום אחרי, נותנים לך יחס שונה. המנהל פתאום בא, יושב איתך ועושה סלפי, סתם זה מצחיק. בקניון נגיד, אנשים מסתכלים ופונים אליך".

עומר אליהו -
"אם זה היה קורה לי לפני הצבא, לא יודע איך הייתי יוצא מזה". עומר אליהו ברגע הנפילה | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת 12


מה עם הנפילה המרשימה שהייתה לך, איזה תגובות קיבלת עליה?
"נפלתי אבל יפה. אם לפני הצבא זה היה קורה לי, לא יודע איך הייתי יוצא מזה. יש חלק שצוחקים על זה, ועוד אומרים מילים שאוי ואבוי לנו, ויש כאלה שמעריכים, אומרים לי 'וואו, קמת, איך יצאת מזה'".

איך מגיבים לשליליות כזאת?
"עובר לי בראש שאני לפחות העזתי. אני לפחות יצאתי, באתי, עליתי על במה ושרתי. יש כאלה שאין מה לעשות, פשוט יושבים בבית ומרגישים בנוח לכתוב מה שהם רוצים מאחורי מקלדת. אני פשוט מחליק ומעביר את זה".

ואיך אתה הגבת כשראית את עצמך על המסך? 
"זה היה שוק. אבל גם בצבא הוציאו לי סינגל וצילמו לי קליפ, אז הראו אותו בטלוויזיה. זה היה מוזר, אין ספק, אבל זאת לא פעם ראשונה שאני רואה את עצמי על מסך".

ועדיין, יש הבדל כשמדינה שלמה צופה בך.
"נכון, נגיד בפרק הראשון בכיתי. אני רגיש, אני מאוד רגיש. אז פתאום כשהתחלתי לשיר את 'רק שלך' של ליאור נרקיס, התחלתי לבכות. פדיחות, מול החברים והמשפחה, אבל התרגשתי מה אני אעשה? האמת, שאחותי תמיד רצתה שאני אתחיל לעשות משהו עם הקול שלי, אבל אני ביישן אז פחות רציתי. היא גם זאת ששכנעה אותי ופשוט רשמה אותי, אז הלכתי על זה".


>> כל הביצועים הבולטים של "הכוכב הבא לאירוויזיון" מחכים לכם באפל מיוזיקספוטיפיי ודיזר

איך זה עבד עם הביישנות שלך?
"אני חושב שזה דווקא עבד טוב, פשוט הראיתי את עצמי לאורך כל התוכנית, אני חושב שגם ראו אז הלך טוב".

האמנת שתגיע לנבחרת?
"האמת שלא. לא בגלל שאני לא מאמין בעצמי ובקול שלי, בגלל שזה אירוויזיון, ואני לא יודע אם אתאים כל כך. אז אמרתי לעצמי שלאן שאגיע זה יהיה בונוס. פתאום ראיתי שאני ממשיך וממשיך, וחשבתי 'וואלה, אולי אני כן מתאים'".

למה בעצם שלא תתאים לאירוויזיון?
"הרבה זמן לא היה מזרחית באירוויזיון, פעם אחרונה לדעתי שלחנו את בועז מעודה, וגם היו עוד לפניו אבל זה קצת נעצר".

למה, לדעתך?
"לא יודע למה. אולי מחפשים עכשיו יותר את העוף המוזר כמו נטע ברזילי, המעניין יותר, כנראה זה מה שהולך. אירוויזיון זה משהו שהוא יוצא דופן".