כשניקי גולדשטיין הגיע לכוכב הבא לאירוויזיון 2020 הוא לקח סיכון. הרבה אנשים בסביבתו לא תמכו ברעיון, הרי יש לו רזומה מרשים מאחוריו, עם שנים בתעשיית הבידור אז מה פתאום עכשיו? עכשיו, כי יש בו עוד צד שצריך לפרוץ, כזה שהולך איתו יד ביד במשך כל חייו. עכשיו, כי מבחינתו למספר אין שום קשר לקריירה, והוא בעצם רק בהתחלה. "לא חושב שבחיים האלה, גיל זה פקטור כדי לעשות משהו שאתה רוצה ומשהו שאתה טוב בו", מבהיר גולדשטיין לאחר ההדחה מהתוכנית, "מה זה גיל 40, 41 או 42? זה כלום, זה תחילת החיים, תחילת הקריירה".

>> אל תפספסו את כל מה שקורה בכוכב הבא לאירוויזיון 2020

אבל יש גם כאלה שחושבים אחרת. באודישן הגורלי למשל, אסף אמדורסקי הביע את דעתו בנוגע לכיוון בו בחר גולדשטיין ללכת, וטען שהחלומות על במות ופריצה בתחום לא תואמים את הגיל שלו. ההערה שלו עוררה מחלוקת בשולחן השופטים מצידן של קרן פלס ושירי מימון, ואף הגיעה לרשתות החברתיות. "אמדורסקי דיבר שטויות. אמירה דבילית בעיניי שגם קוממה כל כך הרבה אנשים", גולדשטיין מרגיש שהקהל לצידו ומסרב להתרגש, "לי זה אף פעם לא הפריע. אני מעדיף להתחיל עכשיו מאשר להיות בגיל 40 בשיא הקריירה ועד גיל 50 כבר להיות אאוט".


שלא תטעו, הלו"ז של גולדשטיין צפוף עד אפס מקום. בימים אלו הוא עובד על שתי סדרות, מופיע מדי ערב במופע סטנד אפ משלו ומתכונן לקראת שיתופי פעולה מוזיקליים בעתיד הלא כל כך רחוק. אין ספק ש"הכוכב הבא לאירוויזיון 2020" (חמישי ב-21:15, קשת 12) פתחה בפניו דלת לתחום חדש של פרפורמנס. בהתחלה אמנם היה קשה להוריד ממנו את כובע הקומיקאי, זה שהפיל אותנו מצחוק כיהוד'לה ב"אסקימו לימון - החגיגה נמשכת" או אפילו כמתמודד שהפך כל ראיון עם אסי עזר ורותם סלע למופע סטנד אפ של ממש, אבל עם כל תוכנית נדמה שהגבול מטשטש לו עוד טיפה ועוד קצת. הביצוע המרשים ל"Creep" של רדיוהד ואפילו "California Dreamin'" של The Mamas & The Papas, שהוביל להדחתו מהתוכנית, חשפו בפנינו צדדים אחרים שלא בדיוק הכרנו בו.

>> הכירו את כל חברי הנבחרת של הכוכב הבא לאירוויזיון

"עד עכשיו היו פונים אליי ואומרים לי 'וואי, איזה מצחיק אתה', עכשיו זה 'וואו, בא לנו לשמוע הופעות שלך'", מספר גולדשטיין על השינוי בתגובות שהוא מקבל, "זה מאוד מרגש. זה גם סוג של מביך אותי וגם סוג של מצחיק אותי. אני מקבל אלפי תגובות, כותבים לי לבוא להופיע בארצות הברית, מגיעות פתאום הצעות מהממות להופעות שירה וזה מדהים. זו הסיבה שבאתי לתוכנית, כי ידעתי שיהיה מאוד קשה להגיע לגמר, יש נבחרת מעולה. עד לפני כמה זמן חשבתי שלעשות סטנד אפ זה אחד הדברים הקשים, ואני עדיין חושב, אבל לעמוד ולשיר בפורמט כזה של תחרות, מול שופטים, זה מאוד מלחיץ, זה מביך, זה מרגש, זה הכל. אבל העיקר שנהניתי".

האמנת שתעפיל לנבחרת?
"האמנתי שאני ראוי, אבל כל שלב הפתיע אותי, כמו ילד קטן, לא ידעתי כלום. מצחיק שאנשים חושבים שיש לי שם פרוטקציות, והם לא מבינים שלהיפך, לי הכי קשה שם מכולם".

ניקי גולדשטיין - "California Dreamin" (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת 12)
"כל שלב הפתיע אותי, כמו ילד קטן". ניקי גולדשטיין | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת 12

למה אתה אומר את זה?
"מכיוון שאני לא בא בתור זמר אלא בתור קומיקאי, גם האנשים שנמצאים שם כי הם מוכרים, כמו דנה לפידות, אוהד שרגאי ואביהו פנחסוב, הם באו מתחום של שירה, ציפו שהם ישירו ויעשו את הדברים שלהם. אני באתי מעולם אחר לחלוטין, מסטנד אפ, וחובת ההוכחה היא עליי".

>> כל הביצועים הבולטים של "הכוכב הבא לאירוויזיון" מחכים לכם באפל מיוזיקספוטיפיי ודיזר

הלחיץ אותך לעמוד מול שופטים, שחלקם חברים שלך, ולשמוע מהם ביקורת?
"זה הביך אותי יותר מאשר הלחיץ. אבל הגעתי לשם בידיעה שאני לא אצא לא טוב, ידעתי את זה ואני שמח שככה קרה. את ההערות והביקורות לקחתי בעירבון מוגבל, השופטים צריכים להגיד את דעתם המקצועית ולקחתי הכל בחשבון".

אתה מסכים עם הביקורת שלהם לגבי הביצוע האחרון שלך?
"אני לא מסכים, אני חושב שכדי להרים את האולפן לאו דווקא צריך משהו מזרחי או ידיים למעלה. אני מאוד שלם עם מה שעשיתי, אבל אין מה לעשות, לא כולם יכולים לאהוב. זה שיר ישן שהקהל הצעיר אולי פחות מכיר, יכול להיות שהשיר היה צריך להיות יותר מרים, אבל אני שלם עם ההחלטה שלי. באתי להביא את הרפרטואר שלי, את הקו המוזיקלי שלי ולא להתפשר עכשיו ולשיר מה שהקהל אוהב".


אבל הקהל גם היה שותף בסופו של דבר להדחה שלך. איך הרגשת כשהבנת שזהו?
"הפתעתי את עצמי בהדחה, הבנתי שהכל טוב. נפל לי טיפה הלב, אבל גם הרגשתי סוג של הקלה, כי זה כל כך אינטנסיבי. גם כל כך נהניתי והרגשתי שעשיתי את שלי, כי את המטרה שרציתי להשיג – השגתי ביג טיים. אז גם את ההדחה שלי לקחתי מאוד בקלות, מאוד באיזי ובפרופורציות. זה הכל פרופורציות, זה לא סוף העולם".