"אתן צורחות נהדר יחד", ככה סיכם אסף אמדורסקי את הדואט הבלתי נשכח של עדן אלנה ומורן אהרוני לשיר “A Natural Woman”. אנחנו, וגם שולחן השופטים קצת, תהינו מה זה אומר "לצרוח נהדר", הרי צרחות לרוב מגיעות מהכיוון השלילי, אבל גם להן יכול להיות צד חיובי לא פחות. אז רגע לפני שאנחנו ממשיכים לדו קרבים הבאים של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 (הערב ב-21:15, קשת 12), יצאנו בעקבות הצרחות ששינו את פני ההיסטוריה, או לפחות הרימו לנו חיוך קטן על הפנים.

>> אל תפספסו את כל מה שקורה בכוכב הבא לאירוויזיון 2020

בשבילה גיבורים צורחים

אם גם לכם התמונה של הגברברים מפוצצי הטסטוסטרון מטיילים להם בג'ונגל, עוד לא יוצאת מהראש, אתם לא לבד. בין כל הפריימים הפוטוגניים להחריד, היו גם כמה צעקות מבית אביב דנינו (מר תומר קאפון), שגרמו לנו לכאוב איתו ולהתאהב בו בכל פעם מחדש. אחת הסצנות האייקוניות ביותר שנצרבה לנו בזיכרון, הייתה זעקת הכאב שלו כשראה את אהובתו, יעלי, וכל השאר היסטוריה.

>> הכירו את כל חברי הנבחרת של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020

הצרחה הראשונה

לא משנה איך והאם תיגמר הקדנציה של נתניהו, הוא ומשפחתו יכנסו לדפי ההיסטוריה של מדינת ישראל, בין היתר בזכות הקאצ׳ פיירזים הקליטים שאנחנו ממשיכים לדקלם עד היום. אחד הזכורים ביותר הוא ההקלטה האלמותית של אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, בה היא מספרת בקולניות ליועץ התקשורת על התארים שעשתה כפסיכולוגית. כמובן שארץ נהדרת לא פספסו את ההזדמנות לעוד מערכון קורע, והנה התוצאה לפניכם.

אין פזמון, תצרחו

אומנם היא הגיעה למקום הרביעי בגמר הכוכב הבא לאירוויזיון 2019, אבל מאיה בוסקילה דווקא זכורה יותר בגלל המבערים שנמצאים לה במיתרי הקול. היא זכתה לחיקויים רבים על הטונים הגבוהים בשירה שלה לאורך השנים, אבל אי אפשר להגיד שהצרחות שלה לא נעימות לנו לאוזן. אז תפתחו את האוזניים וקבלו את האישה והתרועה.

>> כל הביצועים הבולטים של "הכוכב הבא לאירוויזיון" מחכים לכם באפל מיוזיקספוטיפיי ודיזר

צרחות בניצנים

אוי, אוי, נינט טייב. נדמה שנאמר כבר הכל על הביצוע המופתי שלה בניצנים אי שם בשנת 2003. את המקום הראשון בגמר כוכב נולד היא לקחה אחרי שנתנה לנו רגע היסטורי, שגם אחרי 17 שנים עוד קשה לנו לשכוח. רגע לפני הפזמון, היא לקחה כמה שניות של שקט מצמרר, ופתחה את המבערים בשאגה: "ים של דמעות בשתי עיניי". תודה לך נינה על הצרחה הקסומה הזאת, אנחנו כאן נמשיך לשאוג את הפזמון.

השקט שנשאר

המתמודדת שהגיעה למקום השני בגמר של השנה שעברה ידועה בקול העוצמתי שלה, אבל כנראה שלעד תיזכר בזכות שמה המיוחד שקיבל מקום של כבוד, אולי אפילו קצת יותר ממה שהיא ציפתה. למעשה, שמה הפך לאחד מתחביביו הבולטים של אסי עזר, שנהנה לצעוק כיתריה בכל הזדמנות שרק ניתנה לו. הוא ניסה לאורך העונה לשבור את השיא של עצמו בכמות הזמן שיכול לעצור את הנשימה, תוך כדי שהוא הוגה את האות יו"ד. מתחרשים? גם אנחנו (אבל בקטע טוב, כן?).