עבור דנה לפידות, המעבר ממאחורי הקלעים אל קדמת הבמה לא היה קל או טבעי. הכותבת והיוצרת החליטה השנה לגשת למבחן המסך בתכנית הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 (הערב ב-21:15, קשת 12) ובאופן לא ממש מפתיע, גם עברה לשלב הבא, לאחר שביצעה את השיר "All By Myself" וזכתה ל-88 אחוזים. בראיון לחדשות הבוקר עם ניב רסקין, סיפרה דנה על הדרך שעברה עד לרגע הזה, ואפילו קיבלה מחמאות על הדמיון לחברת הפאנל מעיין אדם.

>> אל תפספסו את כל מה שקורה בכוכב הבא לאירוויזיון 2020

"אחרי שני אלבומים, לקחתי אחורנית. נבהלתי ממה שקרה איתי באותה תקופה", סיפרה לפידות על ההצלחה המטאורית לה זכתה בגיל 22. "הייתי ילדה קטנה ותמימה. נבהלתי מאוד, זה היה ברמה שפשוט רציתי לקפל תיק ולחזור הביתה. אתה רוצה לרצות את כולם ולהכיל את כל הדבר הזה, ובעצם מה שהרגשתי זה שאני נחנקת. צנחתי. מי שתפס את זה שאני במצב לא טוב, זה ההורים שלי".

עוד ב"הכוכב הבא לאירוויזיון 2020":

הסחרור אליו נקלעו חייה של דנה הביאה אותה למצבים קיצוניים. "הייתה לי הלקאה עצמית קשה, זה התבטא בדיכאון שישב אחר כך על בולימיה ואז אנורקסיה. הפסקתי לאכול", היא שיתפה. "ההורים שלי שמו לזה סוף. הם אשפזו אותי ואמרו לי 'זהו'. הגעתי למטפל, לפסיכולוג, לקואוצ'ר ופתאום הבנתי כל מיני דברים שלא הסתדרו לי בעצמי. הוא אמר לי 'את הולכת לריאליטי'. אמרתי, 'מי יעמוד בזה?'".

מפתיע לגלות, אבל רבים מהשירים שכתבה דנה לאמנים אחרים התחילו בכלל כשירים אותם הייתה אמורה לשיר בעצמה. כשהיא נשאלה על איך זה להעביר לאמן אחר את פרי יצירתך, ענתה לפידות: "באותה תקופה זה פשוט הרים אותי על הרגליים. לא הייתי מוכנה לראות מצלמה. בפנטזיה זה תמיד הכי גדול שיש, אבל לפעמים הנפש שלך היא כל כך רגישה".

>> כל הביצועים הבולטים ממתינים לכם באפל מיוזיק בעמוד "הכוכב הבא לאירווזיון"

>> גם בספוטיפיי מחכים לכם הביצועים של "הכוכב הבא לאירוויזיון"

דנה אגב, בכלל לא צפתה במבחן המסך שלה ששודר ביום ראשון האחרון. "עשיתי החלטה שאני פשוט לא רואה את זה", היא סיפרה. "רק אחרי שהתחלתי לקבל את ההודעות העזתי, ורק למחרת עיכלתי". על ההתמודדות בתוכנית לצד אמנים צעירים וחסרי ניסיון ממנה, אמרה: "באתי ממקום נורא נקי לדבר הזה. אמרתי לעצמי: 'דנה, את בחיתול'. הילדים שנמצאים שם, בני 16-17, אני מרגישה כמוהם. אני חולמת לנצח רק את עצמי".

דנה לפידות ומעיין אדם (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
מתוך "חדשות הבוקר" עם ניב רסקין | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12