השופט החדש של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 (מוצ"ש ב-21:15, קשת 12) לא נכנס לצוות השופטים של התוכנית כבחור אנונימי. איתי לוי הוא כיום אחד הזמרים האהובים בישראל, וספק אם יש אדם שלא מכיר לפחות כמה מהלהיטים שלו. לא סתם הוא נבחר לסגן מלך החוף לשנת 2019, כפי שיחשוף בפרק הקרוב של הכוכב הבא לאירוויזיון, בו יתחיל שלב האודישן הגורלי. אז אמנם בתחרות מלך החוף לוי לא זכה במקום הראשון, אותו קטף הראל סקעת, אבל הוא דווקא כן הצליח לעקוף את המנטור שלו, שהגיע למקום השלישי אחריו. מנחשים מי זה? תגלו בהמשך.

חוץ מתואר סגן מלך החוף לשנת 2019, ללוי יש גם סיפור חיים מורכב ומאוד מוכר, שסופר כבר בכתבות מגזין ואפילו באולפן שישי. אז מה אנחנו עדיין לא יודעים על הזמר? חזרנו קצת אחורה לפרקי האודישנים ואלו כל הפרטים המעניינים שגילינו.

לפני שהתחילו האודישנים אתגרנו את הזמר לשיר להיטים מוכרים בסגנון שונה מהמקורוגילינו כמה הוא מוכשר ובעל חוש הומור, אבל מאז, ולאורך כל שלב האודישנים, הספקנו לראות אותו מחלק כחולים באהבה, ומנדב בנונשלנטיות כל מיני פרטי מידע שעדיין לא ידענו, כמו שהוא אמנם מלך ה-ח', אבל דווקא ע' אין לו, או לפחות כך הוא טוען.  

לפעמים זה מרגיש שאנחנו כבר יודעים כל מה שיש לדעת עליו, אבל הקסם שמקיף את שולחן השופטים תמיד גורם להם לשתף אותנו בפרטים חשובים יותר או פחות על החיים האישיים שלהם, גם מבלי שנשים לב. אחת הפעמים האלו הייתה כשביקש יפה מקרן פלס שלא תעזוב אותו לעולם. הבקשה הובילה את שירי מימון לקבוע כי לוי סובל מחרדת נטישה, שכנראה נגרמה בעקבות הסיפור המשפחתי המורכב שלו.

איתי לוי וקרן פלס
שלא תעזוב לעולם. | צילום: מתוך: הכוכב הבא לאירוויזיון 2020, קשת 12

אחד הסיפורים הבולטים שעלה במהלך האודישנים היה זה שצץ במבחן המסך של עומר אליהו, מלצר מזמר ממסעדת "סינקופה". לוי נזכר בימים שלו כמלצר מזמר באותו המקום, ושיתף ברגעים הקשים, בהם היה שר ללקוחות שהיו אוכלים מולו בורקס. המסר הכללי של הסיפור היה לא לאבד תקווה, ושכדאי לזכור שההצלחה נמצאת מעבר לפינה - גם אם נראה שאף אחד לא שם לב לכישרון שלך בגלל שהוא מרוכז באיזו פחמימה מרושעת. 

אולי בחסות חווית הבורקס שהרעידה את עולמו, לוי יודע כיום להעריך שירות טוב, ואם קיבל כזה, אז הוא מקפיד לצאת לארג' ולפרגן. במבחן המסך של עידו קולטון סיפר המתמודד שמילצר את הזמר במספר הזדמנויות, וזה מיד קפץ לשאול האם הוא משאיר טיפים טובים. בזמן שכולם המתינו לקולטון להתמקם לקראת הביצוע, עקצה פלס את לוי ואמרה שהוא בטח משאיר טיפים לא יפים, והוא ענה לה בדיוק כמו שצריך. 

פסטיבל שירי ילדים עם איתי לוי
המלצר המזמר שהגיע לגדולות. | צילום: מתוך: הכוכב הבא לאירוויזיון 2020, קשת 12

זה לא הפרט היחיד מעברו של הזמר שנחשף בתוכנית. אחרי שהשופטים קראו למתמודדת גאלה בראון לבמה, לוי לא הצליח להסתיר את ההתרגשות שלו, וקפץ לחבק את החברה הוותיקה. בהמשך האודישן סיפר הזמר לשאר השופטים, שהוא ובראון הופיעו יחד לפני 10 שנים בלהקת חתונות ושאיתם בלהקה היה חבר גם אליעד נחום. עולם קטן. 

קצת לפני אותה תקופה, והרבה לפני שלוי חשב להפוך למטאור בעולם המוזיקה הישראלית, התחילה השופטת קרן פלס את הקריירה המוזיקלית שלה ושיחררה את הסינגל "איתי". לוי העיד שהשיר עזר לו הרבה באותם הימים בכל מה שקשור לדייטינג, ופלס ציינה שזה בגלל שנשים אוהבות שדורכים להם על הלב.

אבל לוי הוא לא דוש. למעשה, הוא אחד שמאוד אוהב את הפשטות שלו. בעוד שכמה כיסאות לצידו יושבים סטטיק ובן אל, עמוסים בטבעות ושרשראות לא דיסקרטיות ונוצצות, לוי הצהיר שהוא לא אוהב תכשיטים ובמיוחד שרשראות, שגורמות לו לחוסר נוחות. 

אחד הרגעים הביזאריים של לוי במהלך האודישנים של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020, היה ללא ספק רגע הזכייה שלו בשעשועון "עשינו עסק" עם המנחים אסי ורותם. כחלק מהשעשועון, נאלץ לוי לחבוש פאה במשך מבחן מסך שלם, מה שזיכה אותו בפרס היוקרתי - מלחייה. 

מודים שאנחנו היינו מתבאסים, אבל לוי דווקא נראה מבסוט מכל העניין, ואפילו שפך אל פיו מלח היישר מהמלחייה, מה שהשאיר את פלס פעורת פה (וגם אותנו). אם רק חיים כהן ואייל שני היו יודעים את זה לפני שהם הכתירו אותו לזוכה ב"מאסטר שף VIP". 

הדבר האחרון שגילינו על לוי עשוי להישמע לחלק ממכם כדבר מובן מאליו, אבל באהבה כמו באהבה, לא רק מילים קובעות, אלא גם מעשים. ומה יותר אמיתי מאשר להצהיר על הרגשות שלך בפריים טיים? מודים, אנחנו נכבשנו בקסמו.