איציק שמלי הגיע ל"הכוכב הבא לאירוויזיון 2020" עם רזומה מרשים מאחוריו. הוא היה חבר בלייבל של משפחת תאקט, הוציא שני אלבומים ושחרר לאוויר את הסינגל "כמה חסר", שהפך מיד ללהיט ברחבי המדינה. גם במבחן המסך שלו שמלי ביצע את הסינגל שלו, ואפילו שר דואט עם בן אל תבורי. הוא אמנם עבר לשלב האודישן הגורלי, אבל עכשיו מסיים את דרכו בתחרות ולא ימשיך לשלבים הבאים.

>>אל תפספסו את כל מה שקורה בכוכב הבא לאירוויזיון 2020

"רציתי מאוד להיות חלק מהכוכב הבא לאירוויזיון ולהיות זה שייצג את ישראל בהולנד", מסר שמלי, "לצערי בגלל לו"ז צפוף, שכולל הופעות במיאמי וטיסה לתאילנד, נאלצתי לוותר על השתתפותי בתוכנית. עם כל הרצון. כשהגעתי לאודישנים, ההופעות היו במשא ומתן. לאחר שנסגרו עם משרדי, בשיחה עם הפקת הכוכב הבא לאירוויזיון הגענו להחלטה והבנה שאיאלץ לוותר על השתתפותי העונה ולפרוש מהתוכנית. אני מודה לקשת וטדי על הבמה וההבנה. בהצלחה לשאר המתמודדים".

שמלי אמנם לא ימשיך בתחרות, אבל אסור לשכוח שהוא זכה לתגובות חמות על מבחן המסך שביצע, הן מהשופטים והן מהחברים בבית, ואחד מהם הקדיש לו פוסט מיוחד. היה זה הראפר הצל (יואב אליאסי) שכתב לו: "איציק, איציק, ישבתי וראיתי הכוכב הבא בדמעות של התרגשות. רק שתדע שאני זוכר, אני זוכר הכל. אני זוכר איזה כוכב אתה, איזה לב יש לך, איזה אדם אתה. אני זוכר את כל השטויות והצחוקים שלנו ואני מתגעגע לתקופת התמימות הזאת". את המילים האלה חתם ב"משפחת תאקט לנצח (טוב נו אולי חלק)".

 

>> כל הביצועים הבולטים של "הכוכב הבא לאירווזיון" מחכים לכם באפל מיוזיקספוטיפיי ודיזר

בראיון לחי בלילה מיד לאחר מבחן המסך שלו, שמלי אמנם טען שמשפחת תאקט שייכת לעבר, אבל כמו הצל, הודה שכמה מהחברים נשארו קרובים למדי: "משפחת תאקט שייכת לעבר. מה שכן, החברים הקרובים שנשארנו בקשר מפרגנים תמיד ללא הפסקה. קיבלתי מלא הודעות וטלפונים גם מכאלה שנמצאים מחו"ל וראו את הפרומו. פרגון גדול". גם אנחנו כאן מפרגנים, שיהיה בהצלחה.