מחר (רביעי) תעלה בקשת 12 העונה החדשה של הכוכב הבא לאירוויזיון, שבסופה נגלה מי יהיה הנציג הישראלי באירוויזיון 2020, שיתקיים השנה ברוטרדם שבהולנד. כזכור, רק לפני כמה חודשים הבמה הגדולה בעולם נבנתה בתל ואביב והייתה בסימן "Dare To Dream". ואכן, ההצלחה של האירוויזיון בישראל הוכיחה לכולנו שלפעמים חלומות באמת מתגשמים. רגע לפני שאנחנו מתאהבים בכוכבים החדשים שינסו את מזלם, חזרנו לביצועים הבלתי נשכחים על בימת הכוכב הבא לאירוויזיון לאורך השנים.

נדב גדג' – “When I Was Your Man”

הגולדן בוי, שהיה אז בן 16 בלבד, הדהים את השופטים ואותנו, כשסיפק שבוע אחרי שבוע הופעות מלאות נוכחות. רגע השיא של גדג' בתוכנית היה ללא ספק הביצוע הבלתי נשכח לבלדת הפסנתר המרגשת של ברונו מארס, שסימנה אותו לא רק כאחד המתמודדים הכריזמטיים של העונה, אלא גם כאחד הקולות הטובים ביותר. גדג' זכה בהכוכב הבא לאירוויזיון 2015, והביא לנו את המקום התשיעי והמכובד בתחרות האירופאית.

קובי מרימי – “Sweet Dreams”

אם אנחנו צריכים לתאר את האודישן של מרימי במילה אחת, כנראה נבחר במילה הלם. הבחור הביישן עם פחד הבמה, לא נתפס ברושם ראשוני כמועמד מבטיח לזכייה, אבל ברגע שפתח את הפה באודישן – גרם לכולם להתאהב בקול המהפנט והייחודי שלו, ולא פחות בצניעות הכובשת. כל זה כמובן נגמר בזכייה מרגשת בכוכב הבא באירוויזיון 2019, ובייצוג מכובד שלו בתחרות שנערכה בישראל השנה.

אימרי זיו – “I Don’t Want to Miss a Thing”

הזוכה הגדול של הכוכב הבא לאירוויזיון 2017 היה פייבוריט מהרגע הראשון, כשגם השופטים וגם הקהל בבית חשבו שיש לו את כל הנתונים שצריך כדי להצליח בגדול – נוכחות עוצמתית, קול נהדר ולוק שקשה להישאר אדישים אליו. בחצי הגמר, סיפק זיו ביצוע מלא ברגש ואופי לקלאסיקה של אירוסמית', והשיג ציון חריג  – 95%, שהבטיח לו את המקום בגמר. אימרי כמובן זכה בתחרות ואף העפיל לגמר האירוויזיון, שם סיים במקום ה-23.

דיאנה גולבי – “My Immortal”

אין הרבה זמרות שיכולות להגיע לרמות הווקאליות של איימי לי, סולנית אוונסנס. למזלנו, אחת מהזמרות האלה היא לגמרי משלנו ושמה בישראל הוא דיאנה גולבי, פיינליסטית הכוכב הבא לאירוויזיון 2017.  ברבע הגמר, שרה זוכת כוכב נולד 8 את הבלדה המיתולוגית של הלהקה, וסחפה אחריה את הקהל והשופטים מלבד אמדורסקי, שנתן לה אדום "מחאה" על בחירת החומר ודרמטיות יתר.

חובי סטאר – “Take Me to Church”

בדומה לגולבי, גם חובי סטאר השתתף בתכנית כוכב נולד אך בניגוד אליה, לא זכה בתחרות. עם זאת, את הגאולה שלו קיבל בכוכב הבא לאירוויזיון 2016, שם סיים כמנצח הגדול. כבר בשלב האודישנים, הדהים חובי את השופטים והקהל ונתן ביצוע סוחף ל"Take me to Church" הנהדר של הוזייר. "זה הפייבוריט שלי העונה הזו והוא הולך להגיע לגמר ובגדול", ניבאה רותם סלע. נבואה שאכן הגשימה את עצמה, וחובי הגיע לבמה הגדולה בעולם, שם קטף את המקום ה-14 עם השיר "Made of Stars". 

נטע ברזילי – מאש אפ

בכוכב הבא לאירוויזיון 2018 נטע ברזילי הדהימה אותנו לא מעט פעמים, אבל אם היה צריך לשים את האצבע על הרגע שבו הבנו שאנחנו עדים לתופעה – זה כנראה היה באיזור שלב הדו קרב השני. כשהיא נעזרת בלופר, שהפך לסימן ההיכר שלה, ביצעה נטע מאש-אפ מבריק בין "Papi Chulo", "החיים שלנו תותים" ו-"Sing Hallelujah", שהרים את האולפן באוויר. העיבוד המבריק, בשילוב עם הייחודיות והיצירתיות האינסופית של נטע, הולידו את אחד מהביצועים המדהימים בתולדות התכנית. השאר כמובן, היסטוריה.

מרגי –  "How Far I'll Go"

יש רגעים מסוימים שבהם כולנו מבינים שסופרסטאר נולד מול העיניים שלנו. אצל הרבה מתמודדים, זה מגיע דווקא בשלבים המאוחרים של התכנית, במקרה של מרגי זה קרה כבר באודישן הראשון. מרגי, אז בן 17, עלה וביצע את שיר הנושא של הסרט "מואנה", הרים את המסך בקלילות וגרם לכולנו להתאהב בו. הוא אומנם הפסיד בגמר לנטע בחמש נקודות, אבל המיס את הלבבות של בנות ישראל. ולא רק את הלב שלהן, גם אמדורסקי הפתיע בתגובה לא אופיינית במיוחד, והודה שהוא "מתרגש כמו ילדה בת 12".

שפיטה - "Black Hole Sun"

כבר מהרגע הראשון, היה ברור לכולנו ששפיטה היא המתמודדת הכי שנויה במחלוקת בתחרות. עם זאת, שבוע אחרי שבוע הזמרת סחפה אחריה עוד ועוד קהלים, שהבינו שמדובר לא רק בתופעה ייחודית, אלא גם במוזיקאית מרתקת. השיא הגיע בביצוע לקלאסיקת הגראנג' של סאונד גארדן, שזכתה לעיבוד מבריק אותו הכין עמוס בן דוד. ההופעה המוצלחת של שפיטה, אף עזרה לה לעקוף את קובי מרימי בדרך לרבע הגמר. מי שפחות התלהב מכך היה בן אל תבורי שאמר, "זו בושה לתכנית שנותנים לפרודיה לקחת זמר כל כך גדול".

כתריה - "Stay"

לאורך כל העונה של "הכוכב הבא לאירוויזון 2019" כתריה הרשימה עם הגשת שירים מוקפדת ומדויקת, שמיצבו אותה כאחת הפייבוריטיות של לזכייה. השיא הגיע ברבע הגמר, אז סיפקה כתריה ביצוע לא פחות ממושלם ל-"Stay", הבלדה הפופית והמרגשת של ריהאנה. בסופו של דבר, כתריה הגיעה עד הגמר הגדול, בו סיימה במקום השני.

מאיה בוסקילה - "Rise Like A Phoenix"

באופן טבעי, כבר מפתיחת העונה מאיה בוסקילה הייתה אחת הפייבוריטיות לזכייה ב"הכוכב הבא לאירוויזיון 2019" וככזו, הציפיות ממנה היו בהתאם. כשמאיה שרה את "Rise Like a Phoenix" של קונצ'יטה, אף אחד לא יכול היה להישאר אדיש להופעה המדויקת, המרגשת ומלאת האופי. אותו ביצוע זיכה אותה ב-85% שהספיקו כדי לנצח בדו קרב את קובי מרימי, ולהשתיק אחד ולתמיד את הציניקנים שלא חשבו שיש לה את מה שדרוש כדי להגיע רחוק בתחרות. 

ג'ודי ליין - "My Way"

ולסיום, הוכחה שלמוזיקה אין גיל. ג'ודי ליין אולי לא קורצה מהחומר שמתאים לאירוויזיון, אבל זה לא הפריע לה  לרגש את המדינה כולה. בגיל 89, עלתה הזמרת לבמת "הכוכב הבא לאירוויזיון 2017", וסיפקה ביצוע מושלם ל-"My Way" המיתולוגי של פרנק סינטרה. אותה הופעה מופלאה גרמה לקהל כולו לעמוד ולמחוא כפיים, והראתה לכולנו שלחלומות וכישרון אין תאריך תפוגה.