החלום להופיע על הבמה הגדולה באירופה לא זר להרבה אנשים, ועל כך יעידו אלפי המתמודדים שמגיעים לאודישנים של "הכוכב הבא לאירוויזיון". גם זמרים מקצועיים שכבר ביססו את הקריירה שלהם בתעשיית הבידור, לא מוכנים לוותר על החלום, כמו מאיה בוסקילה למשל, שתגיע למבחן המסך בפרק שישודר הערב (שלישי) ב-21:00 בקשת 12. כמו שאמרנו, היא לא היחידה, ולכן חזרנו אחורה אל הסלבס שניסו את מזלם בתחרות. הנה חלק מהרשימה.

חאפלה באולפן: רינת בר

הזמרת ששברה לנו את הלב והייתה אחת ההבטחות הגדולות של העונה החמישית. באודישנים היא הרימה את האולפן עם חגיגה אמיתית, שאפילו העלתה חיוך על פניו של הקשוח בשופטים, אסף אמדורסקי. בהמשך, היא אמנם עברה את האודישן המכריע והתקבלה לנבחרת, אבל ככל שהתקדמה בשלבים כך גדל גם הלחץ של התחרות. השיא היה כשעמדה לדו קרב הדחה מול המתמודדים שי וגלעד, ביקשה מהראל סקעת שלא לתת לה כחול ובכך פסלה את עצמה מהתחרות והשאירה אותנו עם פה פעור.

סו אקסטייד: ליהיא גרינר

אחת הדמויות היותר ססגוניות שישראל ראתה על מסך הטלוויזיה, היא ללא ספק ליהיא גרינר. מה עוד לא נאמר עליה בתקשורת? הביף הנצחי עם אביבית בר זוהר, הבגידה בשידור חי והאחת שהכניסה לסלנג הישראלי אינספור מילים כולל ה"איים סו אקסטייד" המפורסם במדינה. אבל הפעם אנחנו מדברים על הניסיון של ליהיא לעלות על הגל בתחום השירה, או אם נדייק – לעלות על הבמה הגדולה של האירוויזיון. מה שלא בדיוק הצליח, והראיות פה בשבילכם.

באה לקצר: ליאת בנאי

הפרישה של ליאת בנאי באה כרעם ביום בהיר. רגע אחד היא מגיעה לאודישן, מספרת לאסי ורותם על חשש לא מוסבר להיתקע מאחורי המסך ועדיין, מרימה אותו כמו גדולה, ושבוע אחרי אנחנו בבית, קוראים בהלם את האייטם שמודיע על הפרישה שלה מהתחרות. את ההסבר אנחנו אמנם לגמרי מבינים – החרדה לחזור אל קדמת הבמה, אבל זה לא מה שמכפר על האכזבה כשהתחרות המשיכה בלעדיה.

עוד ב"הכוכב הבא לאירוויזיון 2019":

האישה והקול: דיאנה גולבי

את דיאנה גולבי הכרנו כאחת הזמרות היותר מוכשרות שהגיעו ל"כוכב נולד", שם ניצחה את עידן עמדי וקטפה את הניצחון בגמר. גם אחרי שנים, כשהגיעה להתמודד על הסיכוי לייצג אותנו באירוויזיון 2017, כל העיניים היו מופנות אליה, והיא לגמרי סיפקה את הסחורה. לאורך כל העונה הביאה ביצועים ברמה גבוהה, עד לגמר הנכסף, שם הפסידה את האירוויזיון במילימטר לאימרי זיו, ונשארה עם מקום שני ומכובד ביותר.

מאחוריך: לירן חולצה אפורה

מי לא מכיר את לירן חולצה אפורה? הבחור שבלעדיו אף שדרן לא מתחיל מהדורה והאחד ששם את עצמו בפעם הראשונה בפרונט כשהגיע לאודישן של "הכוכב הבא". כמו בכל רגעי התהילה, יש מי שעומד מאחוריך, כך שאת מבחן המסך הוא כמובן לא העביר לבד. אסי ורותם הצטרפו אליו לבמה, ועמדו מאחוריו כמו שטובים מהם החכימו לעשות. בסופו של דבר, החלום נגמר שם, ואנחנו חזרנו לראות אותו מככב בכל ערוץ ספורט אפשרי.

המקום הרביעי: חן אהרוני

נראה שרק לפני רגע חן אהרוני עמד על במת הגמר והתחרה בנטע ברזילי על הניצחון בתכנית, אבל בפועל עברה כמעט שנה שלמה. מטורף, לא? אבל איך הגענו כבר לסוף, אם עוד לא נגענו בהתחלה? עשור שלם אחרי המקום הרביעי בעונה החמישית של "כוכב נולד", חן הגיע למבחן המסך וכבש את השופטים מהרגע הראשון. גם כאן, הוא התקדם עד למקום הרביעי בתכנית, שכנראה כבר רודף אותו בתחרויות שירה. 

איפה הבלונד? ג'ולייטה

אחרי ארבע שנות הפסקה בקריירה, ג'ולייטה החליטה לחזור לשורשים הטבעיים (ביי ביי בלונד) ולהגשים את חלום הילדות שלה – האירוויזיון. היא הפתיעה את השופטים במבחן המסך, שעלה בקלילות למעלה, ודילגה בין שלבי התכנית עד אירוע הגמר הנכסף. שם התמודדה בעוז מול דיאנה גולבי ואמרי זיו, וזכתה במדליית הארד. 

בזכות אסי: אחי נתן

מי שגרם לאחי נתן לנסות את מזלו באודישן הוא בכלל אסי, שהכיר אותו מתקופת ההנחיה של "האח הגדול". אחי התפרסם בזכות הכניסה לבית, וכבר שם לעיני המצלמות, הפגין את כישרון השירה שלו. לכן, לא הופתענו כשהחליט להגשים לעצמו עוד חלום, והגיע להתחרות על ייצוג ישראל באירוויזיון. אלא ששם ההתרגשות הכריעה, ואמנם הוא עבר את האודישן, אבל לא התקדם לשלבים הבאים. חבל.

קבלו אותו: חובי סטאר

מי שניצח את העונה השלישית של "הכוכב הבא", ייצג אותנו באירוויזיון 2016 והגיע למקום ה-14 בגמר, הוא כמובן חובי סטאר. אבל עוד הרבה לפני הזכייה הזאת, חובי התפרסם בזכות הדרך שעבר ב"כוכב נולד". שם הוא אמנם סיים במקום השביעי, אבל למי אכפת כשיש לך את טייטל הנציג לאירוויזיון בכיס? כפרה עליך.

אז האם מאיה בוסקילה תצליח לעבור את מבחן המסך? נגלה בפרק הבא של "הכוכב הבא לאירוויזיון - תל אביב 2019" שישודר הערב (שלישי) ב-21:00, קשת 12.

>> כל הביצועים הבולטים ממתינים לכם באפל מיוזיק בעמוד "הכוכב הבא לאירווזיון"

"הכוכב הבא לאירוויזיון - תל אביב 2019": האודישנים ממשיכים הערב (שלישי) ב-21:00, קשת, ערוץ 12