אין ספק שעל השופטים של "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019" מונחת אחריות גדולה. לכן, לא מפתיע שלא מעט דרמה עברה בשולחן השופטים לאורך העונה, אם אלה וויכוחים על סייבים, כחולים ואדומים, אנחנו היינו איתם לאורך כל הדרך. רגע לפני אירוע הגמר, שיתקיים ביום שלישי (12.2), בו נבחר כולנו את הנציג הבא שלנו לאירוויזיון, שישודר בכאן 11, ביקשנו מהשופטים לסכם לנו את הדרך שעברו עד כה. אמנם סטטיק ובן אל לא הספיקו לענות בגלל הפרשי השעות של ארה"ב, אבל כולנו נשמע מה יש להם להגיד בפרק הקרוב (מוצ"ש ב-21:15, ערוץ 12). קבלו את סיכום העונה של השופטים.

מה הרגע שהכי התרגשת ממנו?

שירי מימון: "הרגע המרגש העונה היה כששרה מושיוף עלתה לאודישן שלה וסיפרה שאיבדה ילד. כאמא זה מיד נוגע לי במקום הכי רגיש וחשוף שיש. הדמעות זולגות מיד. אישה חזקה ומיוחדת שגם הצליחה עם כל הריגוש לשיר מקסים".

אסף אמדורסקי: "אני לא נוטה להתרגש בקלות, אבל בלי ספק להקת שלוה הוכיחה שהבמה יכולה להיות גם מקום מעצים. הלהקה המעורבת באה לשלוח מסר לעולם ובייחוד למדינת ישראל, שדי מתעלמת ומזניחה את קהילת בעלי המוגבלויות והנכים על בסיס קבוע, מסר חשוב ששווה לקחת אותו צעד קדימה לכיוון החקיקה, וועדות הכספים המבאסות, שמשאירות את האנשים היקרים האלה לחסדי עמותות עצמאיות ותורמים פרטיים".

קרן פלס: "כשלהקת שלוה שרו את 'The Sound Of Silence', אני ואיתי ולוי, שהיה לידי, בכינו כמו ילדים. היה בזה משהו נורא מדויק שמסביר למה מוזיקה היא מרפא וכמה כוח יש לה".

הראל סקעת: "באודישן הראשון של להקת שלוה, זה היה כמה שבועות לאחר החזרה מהלידה של ארי בארה"ב, וכשהסתכלתי עליהם וכנראה משהו בהורות שלי, גרם לי להסתכל על כל הדבר הזה בצורה אחרת ובעיניים אחרות. מאז כל פעם שהמסך עולה איתם יש לי צמרמורת". 

על איזה רגע אתה מתחרט העונה?

שירי מימון: "לא מתחרטת על כלום. זה מוטו בחיים. מה שהיה היה -הפנים קדימה. מאוד מרוצה מהאמנים שהגיעו עד לכאן".

אסף אמדורסקי: "יש לי כמה חרטות ספציפיות, אבל המשחק הטלוויזיוני הזה מהיר מאוד ולפעמים מוביל למקומות בלתי צפויים. יוצא שכישרונות אדירים מנופים מוקדם מדי וכאלה שחשבת שהם לא משהו בכלל פתאום מפתיעים לטובה. אני מנסה למצוא את החיבור שלי לשירים, למבצעים ולבחירות שלהם, לא תמיד זה בא בקלות. על פי רוב, בחירת השירים רחוקה מטעמי המוזיקלי ומצד שני - אף אחד לא שאל אותי".

עוד ב"הכוכב הבא לאירוויזיון 2019":

קרן פלס: "אני לא זוכרת למי נתתי אדום שלא הגיע לה, אבל אחר כך ראיתי את זה בבית ושמחתי שהצילו אותה. היו לי כמה טעויות בשיקול הדעת, אבל בעיקרון רוב הזמן היתי דווקא ב'אובר' כחולים, עד כדי כך ששאלו אותי אם לפעמים אני גם לא אוהבת משהו. אז היה אדום אחד שנתתי ואני אפילו לא מצליחה לזכור אותו מרוב שהוא היה נדיר".

הראל סקעת: "הרגע שאני הכי מתחרט עליו הוא דווקא הרגע של החברים שלי לשולחן, ביום שקובי מרימי הלך הביתה. זה שלב בתחרות שכשרוצים לשמור זמר שאתה באמת חושב שהוא יכול לייצג אותך באירווזיון, אתה לא נותן לו אדום אם היה לו ביצוע פחות טוב מהקודמים, או שהמבטא שלו לא הסתדר לך באותו הרגע. דווקא אני, שלא הייתי שותף להיסטריה מההתחלה, התאכזבתי שהוא הלך!".

איזה אאוטפיט הכי אהבת?

שירי מימון: "אני חושבת שבסוף האאוטפיטים הכי יפים הם אלה שהכי נוחים, לבשתי טישרט ומכנס עור אדום, לוק מאוד פשוט וטבעי והכי יפה".

אסף אמדורסקי: "הכי אהבתי את המתנפחים של בן אל, ההומאז׳ שלו לימי הזוהר של הלונה-גל נגע ללבי. וגם כל מה שרותם סלע לבשה השנה - ראובן כהן הסטייליסט עושה איתה עבודה מדהימה. הרבה איזכורים לסבנטיז: סטודיו 54, מישל פייפר בפני צלקת, דיסקו, ריץ׳ ביץ׳ לפנים!".

קרן פלס: "אני חייבת להודות שאני מבינה מאוד קטנה באופנה, ולכן יש לי את ראובן כהן שהוא סטייליסט על, והוא יודע לבחור בשבילי מה ללבוש. היו בגדים נורא יפים וזה לא היה בזכותי. חוש הטעם שלי בהחלט לוקה בחסר. מזל שאני מתעסקת בכתיבת מוזיקה ולא בעיצוב אופנה".

הראל סקעת: "את כל האאוטפיטים העונה, ראובן כהן המלך! הלביש אותי בסגנון שבו אני מתלבש ביום יום שלי ובהופעות שלי, והביא לי את הדברים הכי יפים ונוחים שיש. כשנוח לך אתה הכי נהנה".

איזה שיר צריך לייצג אותנו באירוויזיון?

שירי מימון: "כמובן שתלוי מי יזכה לייצג אותנו ומשם ייגזר השיר. נוכחנו לדעת שגם בלדה מרגשת ונכונה יכולה לעבוד עם ביצוע מושלם, וגם שיר קצבי ועדכני כמו 'טוי' ואמנית עם מסר מדויק וכנות. בסוף היום אותנטיות תמיד מנצחת".

אסף אמדורסקי: "צריך שיר טוב, משהו שיהלום את יכולתו הווקאלית של הזוכה, מי שזה לא יהיה... ושלא ירגיש לעוס ומשעמם. תתקשרו לדורון מדלי, הוא כבר ידע מה לעשות".

קרן פלס: "לכל אחד יתאים שיר אחר".

הראל סקעת: "תלוי מי יהיה הנציג".

מה הביצוע של העונה בשבילך?

שירי מימון: "וואו, היו ביצועים מדהימים העונה. יש כמה שזכורים לי. האודישן של קובי מרימי, True Colors של שלוה, כיתריה שתמיד מדויקת להפליא,  אושר עם 'ים של דמעות' ויש עוד".

אסף אמדורסקי: "המילה האחרונה טרם נאמרה, מצפה לביצועים מפציצים בגמר".

קרן פלס: "אני יכולה להגיד שאהבתי את התזמור של 'Black Hole Sun'. למרות ששפיטה נפלאה ואני חולה עליה, אני רוצה דווקא לציין את המתזמר, המעבד, עמוס בן דוד, שהוא המפיק המוזיקלי של כל התוכנית, שעשה שם עיבוד כלי קשת קורע לב. כתבתי לו גם שאני חושבת שזה אחד השיאים של העונה וזה בזכותו".

הראל סקעת: "הביצוע הכי טוב של העונה לדעתי היה של כיתריה 'Stay'".

>> כל הביצועים הבולטים ממתינים לכם באפל מיוזיק בעמוד "הכוכב הבא לאירווזיון"

>> גם בספוטיפיי מחכים לכם הביצועים של "הכוכב הבא לאירוויזיון"

"הכוכב הבא לאירוויזיון - תל אביב 2019": מי תהיה רביעיית הגמר? מוצ"ש ב-21:15, קשת, ערוץ 12