אדווה עומר (24) לא ציפתה להגיע כל כך רחוק. למעשה, היא בכלל לא חשבה שתעבור את האודישן הראשון של "הכוכב הבא לאירוויזיון" (ראשון, ערוץ 12), הרי זה לא המקום שלה. היא הילדה הקטנה מטבריה, מהפריפריה, זאת שמבריזה מבית הספר כדי ללכת לעבודה של אמא בהיכל התרבות. זאת שלוקחת את המגב ועולה לשיר על הבמה הגדולה, בזמן שאמא שלה מארגנת את חדרי ההלבשה, ומנקה לבד קרוב ל-800 כיסאות באולם. "אמא שלי ראתה שאני לא הולכת הרבה לבית הספר", נזכרת עומר ברגעים הראשונים, "היא ראתה שהמקום שלי הוא על הבמה".

אבא שלך ידע על ההברזות?
"כן, הוא היה ממש מתעצבן. אומר לאמא שלי: 'מה אין לה מה לעשות, במקום שתלך ללמוד, את לוקחת אותה לחלום. וזה לא יקרה בכל מקרה, אז למה? זה לא שהיא תגיע לאנשהו, היא שרה עם מגב פה'. זה אבא שלי, הוא אוהב אותי, אני לא אומרת שלא, אבל כן היה איזשהו רצון שאני אוותר על החלום הזה. כי גם ככה לא תהיי כלום, גם ככה את שרה עם מגב, גם ככה לא הלכת ללמוד מוזיקה, גם ככה את מטבריה – זה הכי הוריד מכל העניין. ואני מבינה את המקום שהוא בא ממנו כי הוא לא האמין. ובאיזשהו מקום, גם אני לא".

"אני באתי מהמקום הקטן – לא עפה על עצמי"

תקראו לה סינדרלה, תקראו לה הפתעת העונה, תקראו לה המתמודדת ששברה את האינטרנט עם דואט אחד לבלדה של דודו אהרון – "השיר שלך", ועדיין עומר לא מעכלת את המקום שבו היא נמצאת. בין שאר המתמודדים של "הכוכב הבא לאירוויזיון", חלקם זמרים מקצועיים, אחרים כבר הופיעו פעם פעמיים על במות, היא מרגישה קצת אחרת. "מאוד התחברנו, נהיינו ממש מעבר לתחרות, אני באמת מאחלת לכולם בהצלחה. אבל אני במקום אחר כי לא למדתי מוזיקה כמוהם, גם לא באיזשהו בית ספר – אין לי קריירה. אני באתי מהמקום הקטן ואני נשארת במקום הקטן מבחינת הנפש שלי. במילים הפשוטות, אני לא עפה על עצמי".

אדווה עומר ודודו אהרון (צילום: מיה בונה, פרטי)
דודו אהרון ואדווה עומר רגע לפני ההופעה ברידינג 3 | צילום: מיה בונה, פרטי

אולי עומר מרגישה עדיין במקום הקטן, אבל אין ספק שדואט עם זמר בסדר גודל של אהרון, גרם להרבה ראשים להסתובב. במיוחד כשהזמין אותה לביצוע נוסף בהופעה שלו, שהתקיימה אמש (ה') ברידינג 3. "היה וואו אחד גדול, אף פעם לא הייתי על במה כזאת, זה היה מעבר למה שציפיתי. ממש מרגש. הייתה תחושה חמה ואינטימית על הבמה, תחושה מדהימה שאני אזכור".

לוח שידורים קשת 12. כל הפרטים

איך היה לך לעבוד עם זמר כמו דודו אהרון?
"מהיכרות אישית קצרה איתו, דודו נראה בן אדם ממש עניו וצנוע. הוא סיפר על הדרך שהוא התחיל, שגם אבא שלו לא באמת האמין בו, הוא היה אומר שאין לו לאן להתקדם. אז דודו תמיד עמד מול המראה, לקח דאודורנט ואמר 'ערב טוב, קיסריה'. האמת, שגם אני עושה את זה, אז זה ככה מזכיר לי את הסיפור שלי. להגיד שהאמנתי שאני אגיע לשיר עם דודו אהרון? לא. להגיד שהאמנתי שאקבל תגובות כאלה? גם לא. אז זה ממש משהו שהוא מעבר לציפיות שלי".

מה עם להחליף את קיסריה באירוויזיון, עומד בציפיות?
"פה אמרת משהו שהוא מאוד קשה לעיכול, כי זה גדול. זה דבר מאוד מאוד גדול, ואני מאוד מקווה שאני אגיע לשם. אבל זה לא באמת מתעכל לי. אני שומעת תגובות, אני רואה את הרעש שקורה, וממש ביום אחד או יומיים אחרי הדואט, אבל אני לא מבינה מה קורה סביבי. אני פשוט שרה מהלב, זה מה שאני יודעת. אין לי איזה משהו אחר חוץ מהנשמה שאני יכולה לתת, ולדעתי זה מה שנוגע, זה מה שמצליח אולי לגעת".

"אבא שלי פחות מאמין בסיפור סינדרלה"

אם לשפוט לפי פאנל השופטים של התכנית, אין ספק שעומר מצליחה לגעת בדיוק בנקודות הנכונות. שבוע אחרי שבוע הם מעניקים לה ביקורות מעולות, חלקם אפילו בטוחים שהדרך לגמר כבר סלולה, כך שהכיוון של עומר נראה די ברור. גם אבא שלה, שבתחילת הדרך בכלל לא ידע על התחרות, הגיע בתכניות האחרונות לחזק אותה ולתמוך בה למרות הכל. "מהשלב הראשון הוא לא ידע שאני נכנסת לתכנית, כל שלב היינו ממציאים משהו אחר".

אדווה עומר ודודו אהרון (צילום: מיה בונה, פרטי)
דודו אהרון ואדווה עומר בדואט על במת רידינג 3 | צילום: מיה בונה, פרטי

איך הצלחת לשכנע אותו להגיע בסוף?
"לא שכנעתי, זאת אמא. אמא שלי היא היחידה שליוותה אותי ומלווה אותי תמיד. מההתחלה, ואני מקווה שתהיה בריאה ותזכה ללוות אותי לעוד הרבה מקומות, והלוואי שיהיו גדולים. אבל לאבא שלי היה פחות עניין, הוא פחות האמין בי, הוא פחות מאמין בסיפור סינדרלה. גם לאירוויזיון הוא לא מאמין שאני יכולה להגיע. זה שאני כאן, זה בסדר, אבל אירוויזיון זה גדול".

עוד ב"הכוכב הבא לאירוויזיון 2018":

את לא מרגישה שיש שינוי בעקבות התכנית?
"כן. קודם כל, מבחינת הרמה האישית ביני לבינו היה שינוי, פעם הקשר היה פחות חזק. יש לו באמת דברים שהשתנו מבחינת הקשר האישי שלי איתו, אבל בין זה לבין אירוויזיון, את יודעת. מבחינת האמונה שלו, אם זה יקרה, במידה וזה יקרה או כשזה יקרה, אז יהיה אדיר – זה יהיה משהו מעל החלום".

>> כל הביצועים של "הכוכב הבא" מחכים לכם גם בעמוד הרשמי של התוכנית בשירות Apple music

"הכוכב הבא לאירוויזיון 2018" : ימי ראשון ושני ב-21:00, קשת, ערוץ 12