ריקי בן ארי היא האישה זאת בלי גיל, אבל אם תתעקשו לשים עליה מספר, אז לכו על 50 פלוס. פלוס ניסיון, פלוס קול מטורף ופלוס הרבה מאוד חלומות שהיא מרשה לעצמה סוף סוף לבטא אותם בקול רם. לתוכנית "הכוכב הבא" (ראשון ב-21:00, ערוץ 12) היא הגיעה מלווה בבעלה, שרון, ושני בניהם, ניר בן 14 וטל בן ה-17. בקלות היה אפשר לנחש שאחד מהטינאייג'רס בא לייצג אותנו באירוויזיון. כשהתברר שהאמא היא הנבחנת, היה שם רגע שכל כך קל להפוך להצגה, אבל כשבן ארי עלתה על במה, היה ברור שהיא האחרונה לצחוק.

מתוך מאות מתמודדים, בן ארי נכנסה לתוך 70 הגדולים ומשם המשיכה לנסוק. רגע השיא היה כשהליידי האנונימית מהיישוב אורנית, בת ה-50 פלוס, שמנהלת עסק של מזוודות, גברה על הזמרת המוכרת והמנוסה רינת בר בת ה-33. "זה היה רגע שהתחלתי להבין שיש לי סיכוי. יכול להיות שבאמת אני זו שאייצג את ישראל באירוויזיון", היא מספרת לנו בהתרגשות.


למה פקפקת כל כך ומה גרם לך בעצם לחכות כל כך הרבה זמן? 
"החיים וחוסר הביטחון. תמיד שרתי ואחרי הצבא, התחלתי להופיע באירועים פה ושם, ממש לא משהו מקצועיכל מה שהיה לי חשוב זה פשוט לשיר, אבל אף פעם לא באמת האמנתי שאני מסוגלת ליותר מזה. בגיל 40 קרה פתאום משהו - ראיתי שאני משפיעה על אנשים בשירה שלי. שמתי לב שאנשים מרימים את העיניים ומחפשים את הזמרת במקום. זה גרם לי גם לשיר טוב יותר. תוסיפי לזה את הניסיון והשנים שעשו עמי חסד. היום כשאני שרה שיר - אני לא לומדת מילים, אני לומדת את המשמעות של השיר, מה שגורם להגשה שלי להיראות בוגרת ואמינה יותר, ועם כל זה הגיע גם הביטחון".

ובמת "הכוכב הבא" נראתה לך המקום הנכון להתחיל בו?
"האמת שבמשך שנים השתעשעתי במחשבה הזאת. אבל רק כשהבן שלי ניר לעודד אותי – חשבתי על זה ברצינות".

"לא רואה את עצמי אמא בת 50"

איך הוא מגיב להצלחה שלך היום?
"
חששתי שהוא וגם טל יהיו במבוכה, אבל הם גאים בי. מצטלמים איתי ומעלים לאינסטגרם שלהם. בכל זאת בגיל ההתבגרות להצטלם עם אמא, זה לא מובן מאליו וזה כבוד גדול. אבל אני מאוד מחוברת לילדה שבי. אני לא רואה את עצמי אמא בת 50. זה אחרת".

A post shared by Riki Ben Ari ������ (@riki_ben_ari) on

אז אין כבר אישיו של גיל בתוכנית מבחינתך?
"אני מרגישה שהחיסרון של הגיל הפך ליתרון. מסתכלים עלי עם המון כבוד וסומכים עליי שברגע האמת אוכל לתת שואו כמו שצריך, זו התחושה שלי. זה מה שאני מקבלת מאנשים מהרחוב. רואים בי דיווה של פעם. אנשים אומרים שאני מרגשת ומצמררת. זו הסיבה שגם אם אפול עכשיו, זה הדבר הכי יפה שאקח איתי - לדעת שאני נוגעת באנשים".

מי האחת שנוגעת בך?
"איימי ווינהאוס עושה לי את זה בענק. היא הלכה כל כך מהר, אבל ממה שהשאירה לנו כאן - השירים שלה פוגעים בי כמו חץ. אין לה ביצוע שאני לא מייחלת שיהיה שלי".

ומי השופט המועדף עלייך?
"אני חולה על אסף אמדורסקי. למרות שהוא אדון 'אדומסקי' ששם אדומים. אני מאוד מעריכה את שיטת השיפוט שלו, חושבת שהוא אומר דברים נכונים והוא מקצוען אמיתי". 

ובכל זאת לא היה שיפוט שרצית לענות לשופטים?
"ברור שלפעמים בא לי לצעוק להם 'לך חפש!' אבל אני שותקת ומבליגה. בסופו של דבר את הנעשה אין להשיב וזו דעתו של אדם".

A post shared by Riki Ben Ari ������ (@riki_ben_ari) on

איפה את ביום שאחרי הכוכב הבא?
"החלום הקטן-גדול שלי הוא שאנשים ייקנו כרטיסים כדי לראות אותי, ולא כקהל שבוי באירוע שבו אני מופיעה. הפנטזיה שלי היא להופיע בזאפה בערב שירי האהבה גדולים או מחווה לדיוות גדולות".

טוב, דיווה זה לגמרי את.
"תראי, אני לחלוטין הייתי ילדת אירוויזיון. הכרתי את כל השירים ואת המילים, והחלום עדיין נשאר. לדעתי, עכשיו זה הזמן לשלוח זמרת דיווה כמו פעם, להחזיר עטרה ליושנה – מאילנית ועד עופרה חזה וירדנה ארזי וכמובן ריטה, אין כאן דיווה שלא הטמיעה את חותמה ולא הייתה באירוויזיון".

ומה עם שירים שלך?
"זה לוקח זמן. אני מעולם לא הייתי באולפן, לא הקלטתי, לא אספתי חומרים. ברור שהכי כיף יהיה אם שיר שלי ייכנס לפלייליסט של גלגל"צ – זה חלום מטורף".

A post shared by Riki Ben Ari ������ (@riki_ben_ari) onאת יותר קרובה לזה מרחוקה, את מבינה את זה, נכון?
"בכנות, אני לא ממש מבינה עד הסוף איפה אני. מרגישה כמו במעלית - כל פעם שאני עולה, אני בטוחה שבפעם הבאה אני ארד ואלך. אני כן מאמינה בשירה שלי ובעצמי, אבל אין מה לעשות – עמוק בלב אני עדיין מרגישה שהעולם שייך לצעירים. מה שקורה איתי זה נדיר".

רגע לפני שמסיימים – אם לא את מנצחת, מי ייקח לדעתך?
"אני חושבת שנטע ברזילי".

>> כל הביצועים של "הכוכב הבא" מחכים לכם גם בעמוד הרשמי של התוכנית בשירות Apple music

"הכוכב הבא לאירוויזיון 2018": ראשון ב-21:00, קשת, ערוץ 12