להגיע למבחן המסך של "הכוכב הבא לאירוויזיון 2016" עם שיר מקורי, זה ללא ספק צעד אמיץ. לאוזניים של הקהל והשופטים לוקח זמן להתרגל למנגינות לא מוכרות, ובהתאם גם להסס מעט אם לפרגן לביצוע בחץ כחול. השירים המקוריים שבוצעו על בימת התכנית לאורך השנים קיבלו ביקורות מגוונות מהשופטים, וחלקם גם התקשו מאוד להרים את המסך אבל היי! אי אפשר לקחת מהם את הקרדיט על התעוזה.

"להיות סלב": השיר שצבט לאסי עזר
שגיב לוזון הגיע למבחן המסך מלא בטחון אבל האם זה מספיק? השיר שביצע "להיות סלב" קרץ למנחה, אסי עזר ולעוד כמה ידוענים שבשלבים שונים בקריירה מצאו את עצמם בתוך חלון קטן על המסך.


"הלילה מסיבה": בטוח?
את השיר שצחי יונה ביצע במבחן המסך כנראה שהיינו יכולים לשמוע בחתונה כלשהי. אבל רק באחת. למרות שצחי פיזר אנרגיות חיוביות על הבמה, השופטים פחות התלהבו והמסך נשאר קפוא.
"אהבה בסניף הבנק": גם המסך לא האמין שזה יכול לקרות

השיר המקורי שביצעה דקלה חג'ג' במבחן המסך שלה בעונה השנייה של "הכוכב הבא" אמנם הרים את האווירה באולפן אבל לא מספיק כדי לחצות את המסך ולהגיע לליבם של השופטים."שיר הפייסבוק": וכל מילה נוספת מיותרת

עדה עובד הייתה בטוחה שהפעם זה יקרה, היא תעלה לבמה, תשיר את השיר שכתבה בעצמה על הרשת החברתית הפופולארית פייסבוק ומד האחוזים יטפס עד שהמסך יתרומם בדרמטיות. "לחיות את הרגע": אבל רק אותו
אסי ורותם תמיד שמחים לקבל טיפ לחיים טובים מכל מתמודד שמרגיש שיש לו את זה. המתמודדת אוצרה ברזילי, אספה את כל המנטרות שהיא חיה לפיהן לשיר אחד ובעיקר קיוותה שתקבל משב רוח בצבע כחול ים מרגיע משולחן השופטים. איזה אנרגיות היא קיבלה בחזרה? קצת פחות חיוביות ממה שציפתה.

עוד ב"הכוכב הבא לאירוויזיון 2016":

 "הכוכב הבא לאירוויזיון 2016" -  שישי ושבת ב-21:00