ארבעת הפיינליסטים של הכוכב הבא איקי לוי והראסטה היברו מן, אביה שושני, נדב גדג' ושרי נחמיאס, עלו הערב על הבמה בפעם האחרונה לעונה, והפעם הם היו זקוקים לכם הצופים בבית כדי להרים את המסך. בסוף הערב אתם קבעתם שנדב גדג', המתמודד הצעיר ביותר העונה (רק בן 16), הוא הזוכה הגדול שייצג אותנו במאי הקרוב באירווזיון בוינה, מול מאות מיליוני צופים.

"איך זה מרגיש?", שאלו אותו אסי ורותם רגע אחרי שהרים את המסך, ונדב שככל הנראה עדיין לא עיכל את הזכייה הגיב בצניעות: "בסדר". את אירוע הגמר החגיגי הוא סיים בביצוע נוסף לשיר "Crazy In Love", איתו הקפיץ את הקהל בסיבוב הדו-קרב הראשון של הערב, כשהפעם כל המתמודדים רקדו מאחוריו ואסי ורותם חגגו איתו את הניצחון.

אז איך נראה הערב שלנו עד רגע הזכייה? קבלו את כל הרגעים שלב אחר שלב, מהסוף להתחלה:

התלת קרב הגורלי של העונה: איקי לוי והראסטה היברו מן VS. שרי נחמיאס VS. נדב גדג'
התלת-קרב הגורלי של העונה (תמונת AVI: מתוך הכוכב הבא, שידורי קשת)
כשרגאיי, רוק ופופ נפגשים בתלת קרב גורלי | תמונת AVI: מתוך הכוכב הבא, שידורי קשת

נדב גדג'- "All Of Me"

בשלב הזה הקרב הפך להיות בין הראסטות לנדב: הנצחון היה תלוי במספר האחוזים שיקבל נדב - אם יצליח להרים את המסך עם 70% או יותר הוא יהיה המנצח הגדול של העונה, ואם הוא לא יעמוד ברף שהציבו איקי לוי והראסטה היברו מן, הוא יסיים במקום השני. לביצוע הגורלי בחר נדב בשירו של ג'ון לג'נד "All Of Me", והצליח לרגש את הקהל והשופטים ולהרים את המסך עם 79%. עשרה אחוזים הם מה שהפכו את נדב גדג' לזוכה הגדול של העונה ולנציג הרשמי של ישראל לאירוויזיון 2015.

שרי נחמיאס - "Feeling Good"

בשביל לעבור את הראסטה היברו מן, שרי הייתה צריכה להרים את המסך עם 70 אחוזים או יותר. רגע לפני העלייה לביצוע, היא הודתה שהיא מאוד לחוצה, אך למרות הלחץ הצליחה שרי להתאפס וסיפקה ביצוע חזק ועוצמתי עליו קיבלה תשואות וארבעה כחולים מהשופטים. אבל למרות שנתנה את כולה ולמרות החלטת השופטים המפרגנת, היא לא הצליחה לעבור את הרף שהציבו הראסטות. "הבחירה של השיר הזה הייתה קצת גדולה עליך וחבל, אבל עזבי - יש לך עתיד במוזיקה", עודד אותה מוקי. ואם זה לא מספיק אז גם סקעת דאג לחזק אותה: "התחרות נגמרה היום אבל הקריירה שלך מתחילה מחר". מאוחר יותר, כאשר התברר שנדב ניצח את הראסטות, שרי מוקמה במקום השלישי והמכובד.

איקי לוי והראסטה היברו מן - "Imagine"

הקרב שחיכינו לו כל העונה וזה שיכריע מי ייצג אותנו באירוויזיון 2015, התחיל בביצוע של להקת הראסטה היברו מן שהחליטו לעשות גרסת רגאיי לג'ון לנון.את הביצוע הם סיימו עם 69% - רף בו התבקשו לעמוד שרי ונדב על מנת לנצח אותם. רגע אחרי הביצוע שלהם הכריז אטדגי: "אתם צריכים להקים מפלגה כי אתם מביאים שלום". בסופו של הערב איקי לוי והראסטה היברו מן זכו במקום השני של העונה.

אביה היא המקום הרביעי של העונה

אביה ושרי הפסידו בשני הדו-קרבים הראשונים של הערב, וכדי להחליט מי מהן תעלה לתלת קרב הגורלי של העונה הכוח חזר לידי השופטים. אך לאחר שמוקי ואטדגי נתנו את קולם לשרי, וקרן והראל בחרו באביה, עמדו השתיים זו מול זו ברגע מותח במיוחד. התיקו בבחירות השופטים אילץ את ההפקה לחשב את ממוצע האחוזים של שתיהן ממהלך העונה. בהפרש של אחוזים בודדים נקבע ששרי היא זו שמצטרפת לתלת קרב הגורלי, בעוד אביה סיימה את דרכה ב"כוכב הבא" במקום הרביעי: "קודם כל תודה. אני מקווה שנהניתם ובאמת אהבתם את מה שאני עושה. והכי חשוב - אני מקווה שנתראה בהופעות", סיכמה שושני.

מפעל חיים: הראל סקעת במחרוזת להיטים

רק לפני כמה שנים הוא היה במקום שלהם, מתמודד בתחרות שירה כשהוא מקווה לקבל את הזדמנות חייו - ובאירוע הגמר הוא עלה על הבמה כשופט, ושר את השיר שהיה הכי מזוהה איתו מתקופתו ב"כוכב נולד" - "בתוך". לשם הנוסטלגיה, לאורך השיר הוקרן במסכי האולפן הביצוע המקורי שלו מהאודישן שסימן את תחילת דרכו ב"כוכב נולד". בהמשך הצטרפו אליו אחד אחרי השני רביעיית הפיינליסטים ושרו איתו מחרוזת מלהיטיו: "משהו ממני", "ואת", "כל הציפורים" ועוד.

קאלט: אסי ורותם מבצעים את "דיווה"

עונה שלמה שהם עמדו מאחורי הקלעים, ורק באירוע הגמר הסתבר שצמד המנחים אסי ורותם בכלל חלמו גם הם לייצג אותנו באירוויזיון. רגע לפני שכרטיס הטיסה לוינה נחטף על ידי אחד הפיינליסטים, הם החליטו להראות שגם הם יכולים ועשו עיבוד משלהם לשיר האגדי "דיווה" של דנה אינטרנשיונל. איך יצא? במילים של דנה: "תימני ודוגמנית שלא יודעת לשיר - זה יכול לעבוד, העיקר שתיקחו אותם מכאן".

הדו-קרב השני: נדב גדג' VS. שרי נחמיאס
שרי נחמיאס VS. נדב גדג' (תמונת AVI: מתוך הכוכב הבא, שידורי קשת)
הדו-קרב השני של אירוע הגמר | תמונת AVI: מתוך הכוכב הבא, שידורי קשת

נדב גדג' - "Crazy In Love"

אמרו עליו שהוא ילד הפלא שמצליח להטריף את הקהל, ואין ספק שנדב הצליח לעמוד בציפיות. הערב הוא עשה ביצוע מאש-אפ מפתיע, תוך כדי שהוא רוקד וגורם לכל הקהל לקום על הרגליים ולרקוד יחד איתו. את הביצוע הוא סיים עם ארבעה כחולים מהשופטים, ועם 79% שהרימו את המסך.

"אתה כוכב ואני טעיתי שלא האמנתי בך", אכלה קרן את הכובע, ורק לאטדגי היה חשוב לתת לו עוד כמה טיפים: "מהניסיון שלי עם עומר אדם, אתה צריך לקחת את הפופ הזה ולהוסיף לו נגיעות של ים תיכוני". ואפילו מוקי פרגן: "עזוב הופעות בקיסריה, וינה מחכה לך".

שרי נחמיאס - "Fix You"

שרי אמנם לא הצליחה לעמוד ברף שהציב לה נדב, וסיימה את הביצוע רק עם 64%, אבל השופטים לא הפסיקו להחמיא לה: "זה היה ביצוע מעולה, מלא קסם, מלא דיוק, אבל פשוט לא ביצוע של גמר, ואני לא נוהג להגיד את זה. הבעיה הכי גדולה שלך היא שהיית אחרי נדב שפשוט נתן ביצוע מצוין", התמוגג מוקי. גם יתר השופטים הצטרפו למחמאות: "הטיפול שלך בטקסט פשוט מצוין וזה היה ככה לאורך כל העונה", פרגן הראל.

בסיומו של הדו-קרב השני, נדב הוא זה שהצטרף לאיקי לוי והראסטה היברו מן לתלת קרב הגורלי של העונה, ואילו שרי הצטרפה לאביה, לחכות להחלטת השופטים שיכריעו מי משתיהן תצטרף גם היא לתלת-קרב הגורלי של העונה.

הדו-קרב הראשון: אביה שושני VS. איקי לוי והראסטה היברו מן
איה שושן ואיקי לוי (צילום: אורטל דהן)
הדו-קרב הראשון של אירוע הגמר | צילום: אורטל דהן

איקי לוי והראסטה היברו מן – "להיות אדם"

ראשונים לפתוח את אירוע הגמר היו איקי לוי והראסטה היברו מן שביצעו את "להיות אדם" של זוהר ארגוב בגרסת רגאיי מקפיצה. בסופו של דבר, לאחר שארבעת השופטים הצביעו להם כחול, הם סיימו את הביצוע עם 52%. "מי שינצח זה מי שיהפוך את הלחץ למנוע, עכשיו זה המאני-טיים והייתם שם מהרגע הראשון", התלהב מוקי מהביצוע והביע את אמונו בהם.

הראל מיהר להסביר את התוצאה הנמוכה יחסית: "יש אנשים בבית שבטח חושבים שזה קצת מוזר לשלוח להקה לאירוויזיון, אבל אני בתור מישהו שהיה שם יודע שזה שטויות". ואטדגי, שלאורך כל העונה לא הפסיק לרקוד כשהראסטות עלו על הבמה, סיכם את הביצוע בהצהרה דרמטית: "אני הייתי רוצה להיות ראסטה מן".

אביה שושני – "מישהו פעם"

כשאביה שושני עלתה לדו-קרב, היא הייתה צריכה להגיע למעל 53%, אך לצערה הצליחה להשיג רק 49%, ובכך הראסטה היברו הבטיחו את מקומם בשלב הבא. כל השופטים הצביעו לאביה אדום, למעט הראל סקעת שהצביע "כחול": "אמרתי לך בהתחלה שבחירת שירים נכונה תביא אותך רחוק בתחרות, אני חושב שהפעם הבחירה לא הייתה נכונה וזה היה טיפה מונוטוני", אמר סקעת למרות שפירגן לה כחול. קרן הסכימה שמדובר בבחירה שגויה של שיר, אך נשארה אופטימית: "מקווה שתחזרי אלינו בהמשך עם שיר יותר טוב".

"הרגעים האלה הם המקומות בהם ההתרגשות לוחצת חזק, וזה לא עשה לך טוב. את כאן בזכות ואת כאן בצדק אבל הביצוע לא היה טוב", אמר מוקי, ואטדגי הודה שארבעת המתמודדים שהגיעו לגמר הם כולם מצוינים ולכן הוא החליט לשפוט לפי הביצועים ולא לפי הדרך.

הפיינליסטים עולים לבמה לנאמבר משותף - "אורות"

רגע לפני שסבבי הדו-קרב הראשונים יצאו לדרך, ודקות ספורות לפני שהמתמודדים יצאו להילחם על התואר "הכוכב הבא", ארבעת הפיינליסטים פתחו את הערב בביצוע משותף לשיר שגם ליווה את פרומו הגמר - "אורות" של אברהם טל. בהמשך הכריז אסי על השיבוצים לדו-קרבים: איקי לוי והראסטה היברו מן נגד אביה שושני, ונדב גדג' נגד שרי נחמיאס.

צביקה פיק (תמונת AVI: מתוך הכוכב הבא, שידורי קשת)
צביקה פיק אפ דה מסך | תמונת AVI: מתוך הכוכב הבא, שידורי קשת

מיד לאחר מכן, פנו אסי ורותם להצגת פאנל השופטים המכובד: אסף אטדגי, קרן פלס, מוקי והראל סקעת שנכנסו לבמה כשברקע מוצגים הקטעים הגדולים שלהם ממהלך העונה. עוד אורח שהגיע לתמוך מהקהל הוא צביקה פיק, נציג שמכיר את עולם האירוויזיון מקרוב. השופטים גם קיבלו בשורה מעניינת - באירוע הגמר הכוח שלהם יורד וכל אחד מהם יכול להעניק 3% בלבד לכל ביצוע.

>>חושבים שאתם הכוכב הבא? ההרשמה לעונה השלישית פתוחה!