גיל: 74

מאיפה בארץ? תל אביב

תאריך לידה: 29/06/1949

מצב זוגי/משפחתי: רווק, אב לחמישה

מתי הייתה הפעם הראשונה ששרת? כשהייתי בן 16 שרתי בלהקת המטורפים ואחר כך בלהקת קופקבנה. אחר כך התגייסתי לצבא, הייתי חייל קרבי מאוד בגולני ולאחר מכן בסיירת אגוז. נלחמתי כדי לעבור ללהקת גולני, והצלחתי. זה בדמי, מאז שהייתי נער. מה שעשיתי מסביב לפעמים כדי להתפרנס, היה רק על מנת להמשיך במה שאני אוהב.

מה הרגע הכי מביך שקרה לך על הבמה? הייתי בהופעה באיילת השחר עם הלהקה. כשחברי הלהקה התחילו לנגן את 'גן השקמים', אחד מהם תקע נוד. היה סירחון על הבמה, בדיוק כשהתחלתי לשיר: 'היה היו כאן'. נחנקנו מצחוק. זה היה מביך מאוד.

מי השפיע עליך מבחינה מוזיקלית? הביטלס, הרולינג סטונז, להקות מהתקופה הזאת. זה היה בית ספר. גם אלוויס, לא שאני מחקה אותו, אבל אפילו היום - איך שהוא מסיים משפטים ואיך שהוא מגיש, זה גם בית ספר.

איזו מוזיקה אתה הכי אוהב? כל דבר - ממוסיקה קלאסית ועד הבי מטאל אפילו.

מה למדת על עצמך במהלך האודישנים לתוכנית? כשפנו אליי מההפקה, היו לי לבטים קשים. אני כמעט 50 שנה בתחום, פתאום להתמודד בתחרות? אבל, לקח לי שלוש דקות להגיד ליואב צפיר: יאללה, אני בפנים. היום אני מבסוט, וזה לא משנה מה יהיה. אני חווה חוויה אחרת. רציתי שעוד קהל יכיר אותי, וזה עובד.

מי האדם הכי קרוב אליך בעולם? ילדיי, כמובן. גם גרושתי, יפעת, קרובה אליי מאוד. היינו יחד 25 שנה ואי אפשר למחוק את זה. על אף שהתגרשנו, אנחנו חברים טובים.

מה הפרט הכי מפתיע שלא יודעים עליך? שאני משוגע על כל הראש. כולם חושבים "אריק השקט" - לא, מוטרף על כל הראש.

מה עוזר לך לעבור את הימים הקשים האלה? מה מרגיע או מחזק אותך בתקופה הזו? אני מופיע המון בפני משפחות חטופים וחיילים. זה מועיל לי, אבל לא מספיק. גם עכשיו, כשצה"ל בפנים, אני בתחושת חוסר אונים שלא נגמרת. אם יש משהו שמרגיע אותי זה כשאני מחבק את הכלב הקטן שלי. הוא לא יודע שיש מלחמה.

אתה מצליח לדמיין את עצמך על במת האירוויזיון? להגיד שבאתי לנצח בתוכנית הזאת וללכת לאירוויזיון? לא. באתי לרענן את כל מה שעשיתי כמעט 50 שנה וכדי שקהל נוסף יכיר אותי. מבטיח שאם נגיע לשלב שאצטרך לייצג את ישראל באירוויזיון, אני אעשה את זה בצורה הכי מכובדת שאפשר.