גיל: 20

מאיפה בארץ? תל אביב

תאריך לידה: 05/10/2003

מצב זוגי/משפחתי: רווקה

מתי הייתה הפעם הראשונה ששרת? בגיל 9-10. התחלתי בכלל כמתעמלת אומנותית, חשבתי שאהיה באולימפיאדה. בדצמבר יצאנו לחופשה בתאילנד לכבוד השנה החדשה עם עוד חברי משפחה. בלובי בית המלון היו נגנים. חברת משפחה שלומדת פיתוח קול עלתה לשיר. רציתי גם, אבל אמא שלי פחדה: "לא יודעת איך תשירי, את תזייפי את החיים". שרתי את "Jingle Bells", יותר טוב מאותה ילדה שלומדת לשיר. ברגע הזה הבנתי שאני רוצה לשיר והתחלתי ללמוד. אמא מצאה לי מורה ומהר מאוד זה גדל למשהו רציני. בהתחלה אמא אמרה: "עדן, את זמרת לאמבטיה. למה את עושה צחוק מעצמך?". הוכחתי לה שזה לא נכון".

מתי הייתה הפעם הראשונה שעלית על במה? ב-2014 בתחרות "New Wave Junior". זו הייתה תחרות ענקית, מול 20 אלף איש. הגעתי לגמר. זו הייתה הפעם היחידה ששרתי בעברית. שרתי את "השקט שנשאר" של שירי מימון. זה מדהים עבורי לשיר מולה עכשיו ב"הכוכב הבא לאירוויזיון", בגלל שהתחלתי ממנה.

עם איזה זמר/ת היית רוצה לבצע דואט? ביונסה, אריאנה גרנדה, ג'סי ג'יי ושירי מימון.

איזה טקס או הרגל יש לך לפני הופעה? היום שלי חייב להתחיל מקפה ומשהו מתוק ליד. אחרי זה אני עושה מדיטציה קצרה, בת 10 דקות. חימום זה חובה. אני צריכה את אמא שלי לידי, לא יכולה לעלות לבמה בלעדיה. היא הכוח שלי. אמא ליוותה אותי כל הדרך, מאז שהתחלתי. היא חלק ממני. בלעדיה, יש אותי אבל אין אותי.

מה הרגע הכי מביך שקרה לך על הבמה? כשהייתי בלהקת בנות עליתי לרקוד על הבמה בעקבים. מי שהכין את הבמה, לא סידר טוב את הכבלים. נפלתי, אבל קמתי. היו גם פעמים שלא נפתח לי המיקרופון או שלא שמעתי באוזנייה, אבל זה קורה.

מי השפיע עלייך מבחינה מוזיקלית? זה מאוד השתנה. כשרק התחלתי לשיר, למיילי סיירוס הייתה השפעה מאוד גדולה עליי. עכשיו זה לא ככה, אני קצת פחות מתחברת למוזיקה שלה, למרות שאני חושבת שהיא מוכשרת ברמות. מכל אומן שאני מעריכה אני לוקחת משהו שאני מתחברת אליו. ביונסה היא האידיאל: ווקאלית, בנוכחות הבימתית שלה, באיך שהיא רוקדת. היא דיווה. גם לג'סי ג'יי יש ווקאליות מטורפת. ועדיין, אם מישהו שואל כמו מי הייתי רוצה להיות, התשובה: כמו עדן גולן. אני אני. בא לי להביא את המיוחדות שלי.

איזו מוזיקה את הכי אוהבת? אני אוהבת ומעריכה כל מוזיקה טובה. אני יכולה להתחבר לשיר אם המילים, הלחן או הביט תופסים אותי ואם השיר גורם לי לזוז. אני פחות מתחברת לרוק, יותר לפופ ולראפ. רוב השירים שאני שומעת הם ראפ, שזה מוזר כי זה לא ממש מה שאני מופיעה איתו על הבמה.

פייבוריטים מעונות קודמות? תמיר גרינברג. אני עפה מהקול שלו, הוא מלאך. אין עליו. נטע גם מדהימה.

מה למדת על עצמך במהלך האודישנים לתוכנית? למדתי להאמין בעצמי יותר. תמיד האמנתי בעצמי, אבל זה חיזק את זה. למדתי שאני יכולה להתמודד עם כל דבר, לא משנה מה יקרה. למדתי שלפעמים עדיף להראות פחות ולרגש יותר, מאשר לתת "פול-אאוט" - למרות שאני תמיד אוהבת לתת "פול-אאוט".

מי המתמודד/ת בנבחרת שהכי קרוב אלייך? כולם, אולי ליאן בירן קצת יותר כי היא הייתה איתי מהיום הראשון.

מי האדם הכי קרוב/ה אלייך בעולם? אני לא יכולה לבחור בין בני המשפחה, זה קשה מאוד. יש את אמא, את אבא, את אח שלי ואת לאו, הכלב הקטנצ'יק. אם מדברים על השואוביזנס, אמא היא הבן אדם שנותן לי כוח.

איזה שופט את הכי רוצה שיאהב אותך? כולם.

מאיזה שופט את הכי חוששת? אני לא חוששת, מאוד פתוחה לכולם. אני תמיד פתוחה לשמוע את דעות ומחשבות השופטים, אפשר ללמוד מזה. כולם אומרים שאמדורסקי קשוח, אבל הוא ממש חמוד.

מה הפרט הכי מפתיע שלא יודעים עלייך? שאני עושה הכל בעצמי, לבד: ציפורניים, איפור ושיער.

מה עוזר לך לעבור את הימים הקשים האלה? מה מרגיע או מחזק אותך בתקופה הזו? המוזיקה, המשפחה והמדינה שלנו. אני רואה איך כולם מאוחדים, עוזרים אחד לשני. אנחנו אחים ואחיות. גם אם אני לא מכירה מישהו, אנחנו עדיין משפחה. באתי ממוסקבה ששם ממש אין את זה, אני רואה את ההבדל. זה מחמם לי את הלב. זה עוזר לעבור את התקופה הקשה הזאת, כשכולם נגדנו. אנחנו כוח אחד.

את מצליחה לדמיין את עצמך על במת האירוויזיון? יש הרבה מחשבות, אבל אני עוד צריכה להגיע לשם. צריכים להביא טוויסט מאוד חזק, להראות את הכוח של ישראל ואת האמת שלנו, אבל לעשות את זה בדרך בוגרת.

מהו שיר האירוויזיון הכי אהוב עלייך בכל הזמנים? זאת שאלה קשה כי אהבתי מלא שירים: את "Tattoo" ששרה לורין, "Fuego" ששרה אלני פוריירה, "SloMo" ששרה צ'אנל ו"Arcade" ששר דאנקן לורנס.