אסתי גינזבורג לתכשיטי מילר (צילום: יחסי ציבור תכשיטי מילר)
אסתי גינזבורג. הייתי מאוד בסטרס | צילום: יחסי ציבור תכשיטי מילר

אסתי גינזבורג בדיוק חזרה מכמה ימי חופשה במיקונוס, יוון. משם היא פינקה במספר תמונות שלה בביקיני, לרווחת הגולשים והשבים באינסטגרם, ומשם – למדורי הרכילות. את חשבון האינסטגרם אגב היא פתחה רק לפני כחודשיים, וכבר היא מתהדרת בכ-26 אלף עוקבים, "הרבה בזכות אסי עזר שיום אחד תייג אותי בתמונה ובעקבות זה הצטרפו אלי 7,000 עוקבים בשבוע", היא מחניפה לקולגה מ"הכוכב הבא".

התמונות שלך בביקיני זה משהו שצלמי פפראצי בארץ היו נותנים הרבה בשביל לתפוס אותן.
"אבל כאן אני בוחרת את התמונה שלדעתי הכי יפה ומעלה אותה. תמונות באמת אישיות אני אף פעם לא מעלה. זה היתרון באינסטגרם, שאתה בוחר איזה מסר אתה רוצה להעביר". 

אבל בארץ לא היית עושה את זה.
"נכון. בפעם האחרונה שהייתי בים בארץ הייתי בת 17. אבל שם פשוט הרגשתי שזו תמונה יפה והייתי עם חברים והיה לי כיף, אז זה היה בזרימה, לא השקעתי בזה יותר מדי. איפשהו ראיתי שכתבו על התמונות שלי שאני צריכה להפסיק להשתמש בפילטרים. לא יאומן לאיזה רזולוציות אנשים מגיעים – אם אני מעלה תמונות לאינסטגרם עם פילטר או בלי".

"לא אוהבת לראות את עצמי על המסך"

אין ספק, גינזבורג על הכוונת. בגיל 23 היא כבר נשואה לאיש העסקים עדי קייזמן, 40, ומאחוריה רזומה עשיר: מדגמנת מגיל 14, כיכבה בשלל קמפיינים והצטלמה למגזינים נחשבים ברחבי העולם ובהם למגזין בגדי הים היוקרתי של הספורטס אילוסטרייטד. ברזומה שלה אפילו תמצאו שני סרטים הוליוודיים ("12" ו"סרט 43"). מיוון היא נחתה היישר לקלחת התוכנית השנייה של "הכוכב הבא", שם החלה להגיש פינה בשבוע שעבר, במה שהוא תפקיד ההנחיה הראשון שלה.

מאחורי הקלעים היא נראתה לחוצה, מתוחה, נרגשת, ובאופן כללי בבלבלה. אפשר להבין - בכל זאת טבילת אש בפריים טיים בשידור חי בערוץ 2. "זה היה טירוף", היא משחזרת, "כולם נורא התרגשו שם. גם אצל חלק מהשופטים זו הייתה פעם ראשונה בקונסטלציה כזאת ובשידור חי. אסי אמר לי שאם אני לא מתרגשת אז זה לא כיף כי ההתרגשות זה חלק מהכיף. הייתי מאוד בסטרס, מאוד בלחץ, בגלל שזה שידור חי והכל היה נורא צפוף ומיידי. זה גם נורא מפחיד לדעת שיש כמות כזו גדולה של אנשים שצופה בתוכנית ואם אני עושה טעות אז מיליון איש רואים את זה. למרות שכולם ניסו להרגיע אותי זה לא באמת עזר כי ברגע שאמרו לי באוזנייה לעלות ולעמוד מול המצלמה ישר הרגשתי שאני צריכה להקיא. לדעת שאם אתה מלפסס או עושה טעות, אין מזה דרך חזרה, זה פחד משתק. והיו לי לפסוסים וטעויות".

אין תמונה
במיקונוס. באינסטגרם אתה בוחר את המסר
 

עשית משהו כדי להירגע לפני? רסקיו, אלכוהול, מדיטציה?
"אמרו לי לעשות שוט של וודקה או לקחת כדור אבל מאוד פחדתי, כי לא רציתי ששום דבר ישפיע עלי, רציתי מאוד להיות שם לגמרי ומסוגלת להגיב כמו שצריך. כל הקטע עם המשפחה שראיינתי זה שהיה שם דיליי מטורף וזה מוציא אותך מאיזון כי מצד אחד קיבלתי הנחייה לא לשאול שאלה עד שהם מסיימים לדבר, ומצד שני עד שהם התחילו וסיימו לדבר זה היה כל כך ארוך וזה הלחיץ. אבל אני בטוחה שבתוכניות הבאות זה יהיה הרבה יותר טוב ומשויף". 

ראית את עצמך אחר כך בטלוויזיה?
"לא. אני לא אוהבת לראות את עצמי על המסך". 

מה אמרו לך אחרי השידור?
"בהפקה כולם היו מדהימים. אני מרגישה שלגמרי נכנסתי לבית בקטע הזה. אתה לא מבין איך הם חיבקו אותי. גם יום למחרת הטלפון שלי לא הפסיק לצלצל ואז למחרת מיד טסתי וזה היה טוב כי כל ההמולה הזאת מלחיצה אותי". 

קראת את הביקורות עלייך?
"כן. זה היה זוועה, ביקורות מזעזעות. זה הרגיז אותי כי הרגשתי שלא נותנים לי צ'אנס. אין לי בעיה עם ביקורת ואני גם תמיד מבקשת מחברים שלי שלא יחמיאו סתם אלא יגידו את האמת ושיחסכו ממני את המחמאות. אבל כשראיתי את זה אמרתי 'תנו לי צ'אנס'. זאת פעם ראשונה שאני עושה את זה. אני בטוחה שגם אסי בפעם הראשונה לא היה איך שהוא היום. אז כל כך להיכנס בי? אנשים התחרפנו. למה כבר להגיד שאני גרועה? זו הייתה פעם ראשונה, במצטבר היו לי אולי 4 דקות על המסך, כולם היו בלחץ, כמות הדברים שצועקים לך באוזנייה זה אי אפשר לתאר, וישר נכנסו בי ואני חושבת שזה לא פייר. תנו לי ביקורת אמיתית בעוד חמש תוכניות. אני יודעת שנזרקתי למים מאוד עמוקים מאוד מהר, וזה מפחיד, אבל באמת שמתוך כל התגובות שקיבלתי הרוב היו טובות. הבעיות הטכניות של המשפחה לא היו באשמתי וזה משהו שמתקנים. בהמשך זה לא יהיה ככה". 

מה הפקת הלקחים שלך באופן אישי?
"באופי שלי אני אדם מאוד רגוע ואנשים תמיד אומרים את זה עלי, אז אני צריכה להיות פחות רגועה ויותר חייכנית". 

את רואה את עצמך בעתיד מובילה תוכנית לבד?
"ברור. בכיף". 

איזו תוכנית היית רוצה להגיש?
"אני לא יודעת. זה באמת עולם מגניב. באתי מעולם כל כך אחר ופתאום להיות חלק מעולם הטלוויזיה זה פשוט כיף. האמת שאני כרגע לא חושבת על העתיד בקטע הזה". 

מי קיבל את מספר האחוזים הגבוה ביותר? (תמונת AVI: mako)
בתוכנית. מבקשת שתתנו לה צ'אנס | תמונת AVI: mako

מי שתהה לגבי החיבור של גינזבורג למוזיקה, ודאי שכח שלפני מספר שנים היא הוציאה ביחד עם חן אהרוני את הסינגל "נשימה" שנכנס לרשימות ההשמעה בלא מעט תחנות ברדיו. 

קריירת השירה נגדעה בעודה באיבה?
"ממש לא. זה הדבר היחיד שיש לי הכי הרבה דרייב אליו, גם למדתי בעבר פיתוח קול במשך שנים. הרומן שלי עם הנושא לגמרי לא הסתיים. אני האדם הכי מוסיקלי ואוהב מוסיקה שיש, זה תפור עלי להיות בתוכנית כזאת". 

מה היו אומרים עלייך השופטים אם היית עושה אודישן?
"צחקו עליי בעניין הזה. יואב צפיר אמר לי 'טוב אולי נראה אותך על הבמה שם ליד אסי', ואמרתי שאין מצב. אני לא בנויה ללחץ הזה, אני לא מבינה איך המתמודדים עושים את זה". 

"הקצב בסופר קורא לי בלבוסטה" 

גינזבורג הושוותה משלב מוקדם בקריירה שלה לסופר-מודל אחרת, בר רפאלי, והבחירה בגינזבורג ל"הכוכב הבא" מזמינה השוואה נוספת, כאילו לנצח מכפיפים את השתיים לגור תחת אותה קורת גג. "ההשוואה תמיד הייתה", מודה גינזבורג, "אבל אני תמיד אמרתי, ותסתכל בכל הראיונות שנתתי בעבר, שאין לי שום דבר עם בר, אין שום תחרות. זה גימיק נחמד אבל זאת לא הפואנטה. לדעתי רצו אותי ל'כוכב הבא' כי אני מביאה משהו אחר. כל אחד שם הוא וואו בתחומו ואני מביאה עולם אחר ולוק אחר ודיבור אחר, משהו צעיר ומשוחרר. בלי קשר, בר מדהימה ואני מעריצה אותה על מה שהיא עושה היום". 

אם כי – ואני לא רוצה לסכסך – ראיתי שאת עוקבת אחריה באינסטגרם אבל היא לא עוקבת אחרייך...
"אז אולי היום היא תתחיל. אין לי אגו בדברים האלה. אני אעקוב אחריה גם אם היא לא עוקבת אחרי. זו טפשות. הראש של האנשים כל כך מעוות". 

ובכל זאת, בזמן שרפאלי ביססה את מעמדה כדוגמנית בינלאומית שמתארחת בלייט נייטים ומשתתפת בפרסומות בסופרבול, גינזבורג העדיפה לאט לאט להוריד את מינון העבודות בחו"ל. לדבריה היא יותר נהנית לעבוד כאן מאשר מעבר לים. אולי זה מסביר את היעדר הפריצה העולמית הגדולה שציפו לה לאחר הצילומים ל"ספורטס אילוסטרייטד". 

אסתי גינזבורג לתכשיטי מילר (צילום: אייל נבו)
לצאת לבלות לא מגניב אותי | צילום: אייל נבו

"היו הצעות בחו"ל שויתרתי עליהן", היא מודה, "וזה גם סוג של אורח חיים שאני בחרתי לוותר עליו. זה עולם מגניב וכייפי ומיוחד אבל בטווח הארוך אני לא רואה את עצמי שם. זו אחלה דרך לצבור חוויות ולהרוויח כסף אבל קריירה בינלאומית אף פעם לא הייתה משהו שאמרתי עליו שאני חייבת אותו. אני נהנית מההצלחה ומברכת עליה אבל פגשתי דוגמניות שהחלום שלהן תמיד היה להיות דוגמנית, ואצלי זה לא ככה. נכון שהתחלתי בגיל צעיר וזו חוויה מדהימה, אבל אין לי אף זיכרון ילדות של מה רציתי להיות גדולה. כשכולם אמרו שהם רוצים להיות כבאי או בלרינה, אין לי משהו כזה. יש בנות שהרעב שיש להן להיות דוגמניות הוא מטורף, ואני אומרת לעצמי שאם לי היה כזה רעב אולי הייתי במקום אחר". 

אין לך אמביציות?
"אני דוגמנית כי אני נהנית מזה ואני כן רוצה להצליח בזה, אל תבין אותי לא נכון, אבל בין זה ובין להגיד שזה הייעוד שלי בקריירה – ממש לא. תמיד ידעתי שהדוגמנות תוביל אותי למשהו אחר שאני אעשה. אני לא אהיה דוגמנית לנצח".

גינזבורג, בת לאבא אדריכל ואמא רופאה, היא ילדה טובה צפון תל אביב. הראיון איתה התקיים בבית הקפה השכונתי שלה, אותה שכונה שבה גדלה ובה היא גרה עד היום, בבית שבנה אביה, ביחד עם בעלה מזה כשנה ושלושה חודשים, עדי קייזמן, גרוש ואב לדניאל בת ה-8. 

את בעצם סוג של אמא חורגת, איך זה עובד?
"דניאל היא האדם האהוב עלי בעולם. אני הרוסה עליה והיא הכי חברה שיש. אני יכולה להגיד שהטווח של החברות שלי הוא מ-8 עד 50. היא כזאת קולית. היא יכולה לשבת איתי ועם חברות שלי ולהקשיב לשיחה שלנו ולשאול שאלות ואני לוקחת אותה לאכול צהריים ולעשות ציפורניים. אני לא מתיימרת באמת להיות הורה שלה, יש לה אמא מדהימה ואבא מדהים". 

את עוזרת לה בשיעורי הבית?
"תדע לך שהשיעורים בגיל הזה מה זה מסובכים. כל הורה לילד בגיל הזה שעושה איתו שיעורים, יסכים איתי. ההנחיות בספרים הן לפעמים מה זה לא ברורות. רק אחרי ארבע פעמים שאתה קורא אתה מתחיל להבין מה אתה אמור לעשות שם. ואני תופסת מעצמי בנאדם יחסית חכם, אז זה שאני לא מצליחה להבין הוראות לילדה בכיתה ג' זה קצת דפוק". 

רוב הבחורות בגילך יוצאות הרבה לפאבים.
"היום דיברתי עם חברה שלי בבוקר שאמרה שיש לה הנגאובר. שאלתי אותה איפה היא הייתה והיא זרקה איזה ארבעה מקומות שאף אחד מהם אני לא מכירה". 

ולא בא לך להכיר? לצאת להשתולל קצת? לחיות חיים של בחורה צעירה?
"קודם כל זה לא שאף פעם לא הייתי. אם הייתי רוצה הייתי יוצאת, אבל אין לי רצון. גם כשיש ערב שכל החברות שלי יוצאות והן קוראות לי לבוא – ממש לא בא לי. הרבה יותר כיף לי להישאר בבית. כשאני חושבת על לצאת, ומלא אנשים, וריח של סיגריות ובלגן כזה – זה לא מגניב אותי. הרבה יותר מגניב אותי להיות בבית, לראות סרט, להכין ארוחת ערב, לדבר עם חברים. זה הרבה יותר כיף לי. אני לא מרגישה פספוס כי זה לא מעניין אותי, זה לא עושה לי את זה". 

את יותר נהנית מהבילויים החברתיים עם החבר'ה שלך או עם החבר'ה של עדי?
"גם וגם. גם לעדי יש חברים שגדולים ממנו ב-20 שנה וצעירים ממנו ב-20 שנה. אין לזה חוקים. אני יכולה לשבת לצהריים עם חברות שלי שהן בנות 20 ועם חברות שלי שהן בנות 50 ויהיה לי כיף באותה מידה". 

את בלבוסטה כזאת?
"לגמרי. אפילו הקצב בסופר קורא לי בלבוסטה". 

אסתי גינזבורג ועדי קייזמן (צילום: אלעד דיין)
עם הבעל עדי קייזמן. לא שומר עליה בצילומים | צילום: אלעד דיין

כלומר את בכלל נפש מבוגרת בגוף של אישה צעירה.
"נכון, אבל זה גם לפני שפגשתי את עדי. יש אשים שנולדים ככה פשוט. מהתיכון חברות שלי צחקו עלי שאני זקנה. שאני שותה תה כל הזמן, שאני משתמשת במילים שלא משתמשים בהן יותר". 

סליחה על הפולניות, אבל מה עם ילדים משל עצמך?
"לא יודעת. אני מרגישה שזה יבוא כשזה ירגיש נכון. אני בנאדם מאוד אינטואיטיבי, אז כשהאינטואיציות שלי יגידו שזה הזמן – נראה". 

"אני יורדת במשקל כשאף אחד לא מתייחס לזה" 

אבל עם כל הכבוד לתה ולהתכרבלות על הספה, שלא לדבר על חיתולים ומוצצים, מבט אחד בשיזוף הנוצץ של אסתי, או לחילופין בתמונת האינסטגרם מהיאכטה המפוארת ביוון, מבהיר שהיא ממש לא שוכחת לעשות חיים.  

כל כמה זמן את טסה לחו"ל?
"לפחות פעם בחודש אם לא יותר". 

יותר ביזנס או יותר פלז'ר?
"הייתי אומרת שזה חצי חצי. כי יש הרבה ביזנס גם של בעלי בברלין, אז כל פעם שהוא נוסע ולי אין עבודה באותו זמן, אני מצטרפת אליו כי אני מתה על ברלין. תמיד באים איתי חברים כי זו העיר הכי כיפית שיש". 

זה קורה גם הפוך? הוא מצטרף אלייך כשאת טסה להצטלם לקמפיינים?
"ברור". 

כדי לוודא שהכל בטוב טעם?
"מה פתאום, הוא לא בא כדי לפקח על הסט, הוא בא כדי להיות איתי וזה נורא כיף. זה ממש לא כיף להעביר את הנסיעות האלה לבד. אבל זה תלוי, אם יש לו תקופה עסוקה הוא לא יבוא איתי". 

אולי כהתרסה כלפי העיסוק בענייני המשקל שלה, גינזבורג הצטלמה לאחרונה בתמונת עירום עבור תערוכה של הצלם יניב אדרי. תמונה שעוררה לא מעט הדים. "קודם כל צריך להבהיר שזה לא היה עירום. היה חלק תחתון", היא מדגישה. 

אסתי גינזבורג חושפת (צילום: יניב אדרי)
הצילום ליניב אדרי. אמנותי | צילום: יניב אדרי

ועליון?
"יש הבדל גדול. בעיניי עירום זה להיות עירומה לגמרי, בלי שום דבר, וזה לא היה. יש הבדל מהותי בין להיות עם תחתון קטן לבין לא להיות עם שום דבר. עשיתי את זה כי הצלם הוא חבר שלי ואני אוהבת אותו ורציתי להיות חלק מהתערוכה שלו". 

עדי גם שותף להבחנה הזו בין חלק תחתון לחלק עליון?
"רגע, אתה לא מסכים איתי? אתה חושב שזה היה עירום? הצטלמתי מלא פעמים בלי חלק עליון. טופלס זה לא עירום". 

אז מה עדי אמר?
"הוא אהב את זה, זה היה בסך הכל בטוב טעם, זה לא היה גס, זה היה אמנותי, ולכן גם היה לי קל לעשות את זה". 

ואם היו מבקשים ממך להתפשט עבור תפקיד בקולנוע או בטלוויזיה?
"לא הייתי עושה את זה. וגם לא אעשה את זה אם אחת החברות שאני עובדת עבורן תבקש את זה. כי ברגע שאתה ממסחר את זה ועושה את זה בשביל כסף או משהו אחר זה מרגיש לי פחות נכון". 

מציק לך העיסוק במשקל שלך?
"לא. מה שאומרים לא מפריע לי, מפריע לי איך שאני מרגישה עם עצמי. זה הכי חשוב לי. אני יורדת במשקל דווקא בתקופות שאף אחד לא מתייחס לזה. אבל החלטתי שאני מפסיקה להתעסק בזה". 

אז דימוי הגוף לא מעסיק אותך?
"ברור שהוא מעסיק אותי. אין אישה שזה לא מעסיק אותה. ובטח כשזה המקצוע ובטח עכשיו כשאני בטלוויזיה שידוע שהיא מעלה שלושה קילו". _OBJ

פעם זה היה חמישה, לא?
"לי אמרו שלושה, וככה זה גם נראה לי בעין. אז כן, זה מעסיק אותי אבל אני לא רוצחת את עצמי בשביל זה. במקום דיאטת כאסח אני חיה חיים בריאים. אני אוכלת מסודר, עושה המון ספורט, ישנה טוב. אני באמת מקפידה. אבל עכשיו כשהייתי בחו"ל אכלתי גלידה ושתיתי יין ונהניתי". 

>> לכל כתבות המגזין