"אני רוצה לפנות לכל מי שחושב שגזענות נגד הקהילה אתיופית מתחילה ונגמרת בין כותלי האח הגדול, הנה המציאות היומיומית מוכיחה אחרת", אמרה טהוניה בעקבות הפלייר הגזעני שהופץ במסגרת הבחירות המקומיות ביקנעם, שכינה את בני הקהילה האתיופית "מזוהמים ומסריחים".

טהוניה כאמור החליטה להשתתף הערב בכוכב הבא ולבקש מכם, הצופים בבית, להרים את המסך על מנת לעורר מודעות ולהילחם בגזענות. "זו מטרה אישית שלי אבל היא ממש לא צריכה להיות רק שלי", אמרה טהוניה ברגע שעלתה לבמה, "אני רוצה לנצל את הבמה ולבקש די לגזענות".

טהוניה רובל (צילום: רועי ברקוביץ')
"זו לא צריכה להיות רק מטרה שלי" | צילום: רועי ברקוביץ'

הערב היא בחרה לשיר את "כל החלומות" של אייל גולן, אותו שיר שבימי "האח הגדול" ריגש את חברתה לבנה זוהרים עד דמעות. לבנה הגיעה לפרגן לטהוניה והפתיעה אותה עם איחולי הצלחה הישר מחדר המצב של "הכוכב הבא". אבל זו לא הייתה ההפתעה האחרונה של טהוניה שבשיא הביצוע הגשימה חלום ושרה דואט עם האחד והיחיד - השופט אייל גולן.

לבנה מאחלת לטהוניה בהצלחה (וידאו WMV: mako)
הפתעה: לבנה באה לאחל בהצלחה | וידאו WMV: mako
אייל מצטרף לטהוניה לדואט (וידאו WMV: mako)
אייל מצטרף לטהוניה לדואט מרגש | וידאו WMV: mako

טהוניה הרימה את כל הקהל באולפן ואתם החלטתם להצטרף למאבק שלה והרמתם לה את המסך. "שרת כל כך טוב, אולי תשקלי באמת להצטרף לשלב הבא", קיווה צביקה הדר, אבל לטהוניה יש תוכניות אחרות: "נראה לי שאני אלך לפוליטיקה".

בתום התכנית התראיינה טהוניה, יחד עם רני רהב, לתכנית "חי בלילה" וסיכמה: "היה מהמם והיה מרגש, אבל זה לא משנה אם המסך היה מתרומם או לא, מה שחשוב זה שהמסר עבר". רני התמוגג: "טהוניה היא פורצת דרך, היא לוחמת!".

האם בעקבות החוויה המרגשת היא מתחרטת על שהלכה לאח הגדול ולא לכוכב הבא? "ממש לא", היא עונה, "בבית הסגור הצלחתי להעביר את המסר אפילו יותר, והיה גם קטע שהראה את הגזענות כמו שהיא".

הכוכב הבא: כל העדכונים, החדשות והדיווחים מהשטח מחכים לכם באתר התכנית

הכוכב הבא: ראשון ושלישי ב-21:00