הערב אחרי 'יצאת צדיק', ישודר סרטם הדוקומנטרי של חיים אתגר ויואב גורפינקל, "גשר על פני מים סוערים - סיפורים של האחים גת". הסרט מלווה את אריה וגיל גת רגע אחרי סיום העונה של "הכוכב הבא", תכנית שבה הם אמנם לא זכו במקום הראשון, אבל בזכותה הצליחו להפוך לתופעה מדוברת בארץ ובעולם.

"אחד הדברים שריגשו היה כשהסתובבנו איתם באזור המגורים שלהם, אזורים אדוקים מאוד", משחזר חיים אתגר שהתארח בתכנית הבוקר של קשת, "התגובות היו אחרות לחלוטין משחשבנו. מה שמדהים שניגשים אליהם הרבה אנשים שלא מחזיקים טלויזיה או מחשב בבית".

בעולם החרדי האחים גת הם סלבס?

"ההגדרה לגבי סלבריטאות קצת אחרת, כמובן שבאופן שבו הם מסבירים את הדברים הם מציגים את עצמם ככלי, כצינור וכשליחות של האל", מסביר חיים ויואב מתעקש: "לא תוקפים אותם על ההשתתפות בריאליטי בתכנית בפריים טיים עם נשים?".

"היחיד שתקף אותם זה אני", צוחק חיים, "הביטוי שחוזר על עצמו נשמע כמו קלישאה - 'קידשתם שם שמיים', זה מה שאומרים להם ברחוב חסידים ואדוקים".

"הסיפור שלהם הוא הרקמה האנושית של הארץ הזאת"

בפאנל התארח גם רני רהב, אחד מצוות השופטים של "הכוכב הבא", שראה מקרוב את התהליך שעבר על האחים גת במהלך העונה: "ביום הראשון שאריה וגיל הגיעו לאודישנים, הם נכנסו וכולנו היינו בהלם. הסתכלתי להם בעין וידעתי שהם חזרו בתשובה, רואים על העיניים שלהם. כל הסיפור שלהם הוא הרקמה האנושית של הארץ הזאת".

הסרט "גשר על פני מים סוערים, סיפורים של האחים גת", ישודר הערב אחרי יצאת צדיק