אחרי שציפינו לו כל-כך, הגשם עשה טובה והגיע. טוב נו, בכל זאת אנחנו כבר בדצמבר. ולמרות שהיינו כבר צריכים לצפות לבואו, נדמה שכולנו מופתעים מהרטיבות ומהטמפרטורות הנמוכות שנלוות אליו, פתאום שכחנו איפה החבאנו את המטריה ומי בכלל מגיע למעיל בקצה הארון?

ובזמן שכולם מדברים על מזג האוויר שהסתנכרון סופסוף עם לוח השנה, קפצנו לחדר החזרות של הכוכב הבא, לבדוק מה חושבים המתמודדים על התחזית (הרגילה לעונה). מסתבר שהדעות חלוקות.

גשם באילת - זה חידוש!

"אני איש של חורף, אני אוהב גשם, אפרוריות, סמטאות אפלות", מצהיר אריה גת וכנראה שמדובר בסימפטיה תורשתית: "אני רק רואה עננים אני נהיה שמח, זה עושה לי משהו טוב בלב", מסכים גיל גת, ויש לו דווקא הסבר מאוד הגיוני לזה: "אני אילתי, כשאני רואה גשם זה חידוש גדול".

לעומתם, יש כמה בנבחרת שהיו מוותרים בכיף על החורף הזה: "אני אוהב ים, אני אוהב פירות טרופיים", אומר אביתר תוך שהוא מדמיין את עצמו על החוף בתאילנד. "אני איש של קיץ מאה אחוז", מצהיר דוד שהיה מת לחזור לקולקציית הקיץ: "בגד-ים, בגד-ים, בגד-ים".

גילינו שגם צביקה הדר הוא לא חסיד של עונת הממטרים: "אני איש של קיץ חד משמעית", אבל כנראה שלא תראו אותו שורץ על החוף בבגד ים עם דוד בקיץ הקרוב, "אני מקפיד לא להסתובב בחוטיני או בביקיני, כדי שלא יראו את הזוקיני".

טינה איברגימוב מוכנה לחורף (צילום: מתוך חשבון האינסטגרם של אסי עזר: #assiazar, instagram)
טינה במעיל גשם. מזהים את עמוס (הכלב של אסי)? | צילום: מתוך חשבון האינסטגרם של אסי עזר: #assiazar, instagram

מה אתם הכי אוהבים לעשות בחורף?

"יש קטע שיורד גשם בשבת בצהרים, בדרך כלל אחרי האוכל, אני פשוט נכנס לפוך שלי", אומר דוד ומדגים את תנועת הכירבול, בדיוק כמו אביתר: "אני אוהב להתכרבל בפוך, לשתות שוקו חם ולראות סרט טוב". למרבה ההפתעה זה בדיוק כמו רינת: "אוהבת לשבת על הכורסא עם שמיכה ושוקו חם, כמו בסרטים, ופשוט ליהנות".

"אני מאוד אוהב לנסוע באוטו, לשים איזו מוזיקה, חימום קל, להפעיל ווישרים ולנסוע למרחקים", חולם צביקה ומיד יורד לקרקע, "רק שאני בפקק ואני מתעצבן".

בגזרת "הפתעת העונה" האחים גת עושים זאת שוב: "אני אוהב לעשות סקי מים כשיורד גשם", מפתיע אריה וגיל חוזר 30 שנה אחורה: "אני כמו ילד, אוהב לקפוץ בשלוליות".

עומר ואביתר בגשם (צילום: מתוך חשבון האינסטגרם של הכוכב הבא: #thenextstarisrael, instagram)
המבול תפס גם את עומר ואביתר | צילום: מתוך חשבון האינסטגרם של הכוכב הבא: #thenextstarisrael, instagram

מה שיר החורף שלך?

דוד דריי היה מאוד נחרץ: "אין דבר כזה בעיניי, אין חורף בארץ". נו טוב, בתור מי שגדל באירופה המושלגת, אנחנו מבינים על מה הוא מתלונן.

בהתחלה האחים גת בחרו בשירה הקלאסי של תרצה אתר "גשם בוא". אבל אחרי שחשבו על זה שוב הם שינו את דעתם: "יש לנו חבר יקר שעבדנו איתו שנים, קוראים לו אשר לוי. הוא כתב שיר שנקרא 'עוד מעט'. הוא מרגש ויפה. יש שם שורה שאומרת 'עוד מעט ירד הגשם ושיטוף הכל כמו בשיר'". אל תחפשו רחוק, מצאנו עבורכם את השיר המדובר:

אביתר דווקא בחר בשיר לא שגרתי: "יונתן הקטן. כי זה מזכיר לי שהוא רץ בבוקר וגשום לו והוא בבאסה והוא מטפס על העץ ונקרע לו המכנסיים, לא נעים". אנחנו לא זכרנו שהאקסידנט של יונתן התרחש דווקא בחורף, אבל אם זה אכן קרה בחורף, זה באמת לא נעים:

לסיכום צביקה בחר בשיר נוסטלגי, שמקבל משמעות חדשה בימים אלו: "נוסעים במכונית הישנה אל תוך הלילה", זימזם צביקה את 'סע לאט' של אריק אינשטיין, "לא נתפס עדיין שהוא איננו, זה שיר חורף אולטימטיבי".

>>אליאס מלייב מנסה להסביר למה פרש: "לא יודע מה עבר עלי באותו רגע"

הכוכב הבא: חצי הגמר הראשון, שלישי ב-21:00